Giro d'Italia 2018

42,4 km/h po czterech godzinach.

Off Top:

Kto przed Froomem wygrał (zakładając, że Kenijczyk wygra) trzy następujące po sobie Wielkie Toury?

Piękny peanik nt. Pink Floyda. Jak to wspaniale, mądrze, sprytnie zaatakował, jaki to jest wielki, jak wspaniałą ma ekipę. No i że stare czasy to nie nowe czasy, że teraz to już się nie dopingują, a kiedyś to się dopingowali. I że ogólnie ktoś, kto ogląda kolarstwo z myślą, że oni jednak się dopingują i oszukują, to ogólnie jest gupi :wink:

Hinalut 82/83.

@filipp,
McGee nie wygrał etapu Vuelty.

Ja się z tym nie zgodzę, dlatego że jednak zjazd z Finestre był bardzo ważny. Froome z 2013 na zjazdach i teraz to jednak różnica i tu trzeba oddać cześć że zrobił w tej umiejętności taki postęp, gdyby tak nie było to by na pewno tych 44s nie nadrobił a myślę że nawet stracił, a pewnie w Sky takiego planu nawet by nie wzięli pod rozwagę…

a wcześniej Merckx 72/73

Teraz jeszcze bardziej dziwi mnie wczorajsza postawa Pinot. Taki jednodniowy wystrzał formy i ponownie słabiutko.

Lopez po średnim żeby nie powiedzieć słabym Giro będzie miał podium.Jaka szkoda że Rafał nie pojechał tego wyścigu…

Froome to od razu wskoczy do Nonetu Druida.
A taki Armstrong to jest w ciemnej d., jeśli chodzi o sekstet :wink:
Pojawił się właśnie temat wspaniałego szkolenia w ekipie Axela Merckxa. I jakie to wspaniałe nazwiska wypromowali do grup zawodowych. Może kogoś przeoczyłem, ale chyba lepszego kolarza niż George Bennett to nie wypuścili w zawodowy światek.

https://www.procyclingstats.com/race/vuelta-a-espana/2005/stage-1

Sprawdziłem i oficjalnie wygrał ponieważ zdyskwalifikowany został Bertagnolli na pierwszym etapie i zwycięstwo przyznali Australijczykowi. Aczkolwiek z 18 należącej do sekstetu druida dwóch jest z gwiazdką właśnie McGee przez ten etap oraz Dietrich Thurau ( różowa koszulka kiedyś o tym rozmawialiśmy).
Generalnie opieram się na oficjalnych statystykach tworząc sekstet druida i dlatego zaliczam ich ale jest ta gwiazdka :slight_smile:

Bertagnoli dostał to DSQ chyba dopier oz 5 lat temu :smiley:
Tak czy siak, umknęło mi to.

W przyrodzie nic nie zginie :wink:
Tym większy szacun, że próbował pomóc Dumoulinowi.

Dobrze by było, żeby wygrał maleńki Ciccione.

Chyba wtedy zgarnia górala, nie?

i pewnie kontakt w WT :slight_smile:

Ciccone już nieaktualne. (dla statystyki, on musiałby wygrać premię górską teraz i być w najlepszej siódemce na mecie)

peleton ewidentnie bardzo zmęczony po wczorajszych fajerwerkach.

chyba czekają nas nudy do ostatniego kilometra, kiedy Carapaz skoczy po bonifikatę :wink:

Zeby sie jeszcze Pnot nie wycofał

Pinot dziś chyba jeszcze większa bomba niż Simon.:confused:

Szkoda Pinota, niestety trochę popsuł dzisiejsze widowisko, bo Astana nie ma już po co cisnąć. Francuz chyba zaraz się wycofa, bo wygląda dramatycznie. Ciekawe czy Dumoulin spróbuje, ale to chyba na ostatniej górze. No i Carapaz z zaskoczenia :wink:

Carapaz - niepowtarzalna, życiowa szansa na podium.

Dawaj chłopie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tymczasem Geniez już o krok od wejścia do TOP10.