Giro d'Italia 2019


#102

Sky do Włoch posyła Sosę.


#103

Prawdopodobnie Froome, Thomas i Kruijswijk będą jedynymi kolarzami, którzy zaliczyli top5 w GT w 2018 roku i nie pojawią się na starcie Giro 2019.

Jeszcze niedawno byłoby to nie do pomyślenia, że Giro przyciągnie zdecydowaną większość najlepszych kolarzy etapowych. To powinien być chyba poważny dzwonek alarmowy dla organizatorów Tour de France.


#104

Czyli Mas też na Giro?


#105

Jeszcze chyba niepotwierdzone na 100%, ale wiele na to wskazuje.


#106

Jeszcze niedawno byłoby to nie do pomyślenia, że Giro przyciągnie zdecydowaną większość najlepszych kolarzy etapowych. To powinien być chyba poważny dzwonek alarmowy dla organizatorów Tour de France.

Odpowiedź jest banalna. Przez to, że Sky od wielu lat betonuje TdF reszta czuję bezsilność i szukają swoich szans na innym wyścigu. Niemniej Giro ma to na co pracuję od wielu lat, ścisłą światową czołówkę. Zapowiada się mega wyścig i mnie to bardzo cieszy.


#107

Niektórzy tutaj może uważają, że trasa Giro jest zbyt łatwa. Nie tak myśli Beppe Martinelli (DS Astany). Według niego, niespodzianką roku 2019 może być Bernal, jeśli wygra Giro. A Dumoulin? “Trasa przyszłego Giro jest dla górali. Holender liczy na czasówki, ale obawiam się, że trasa jest za trudna dla niego”.

I tak Martinelli uważa Froome’a i Dumoulina za możliwych kolarzy roku 2019, natomiast rozczarowaniem roku dla niego będzie Thomas (“słomiany zapał”). Drużyną roku Team Sky (“zazdroszczę im materiałów”), w klasykach Sagan, ale “chcę zobaczyć Valverdego w tęczowej koszulce”. Sprinterem roku będzie Viviani, który powinien postawić wszystko na szosę, a nie myśleć o Igrzyskach [na torze]. Remco mógłby już wygrać coś, bo jest w potężnej drużynie. (Gazzetta)


#108

Jednak okazuje się, że nie. Prawdopodobnie pojedzie TdF. W każdym razie w jego planach na wiosenne miesiące Giro się nie znajduje.


#109

Za to FAbio Stefano Aru zwraca swe oczy ku Giro :stuck_out_tongue:


#110

Bernal również na starcie, chyba oczekiwania na te Giro nigdy nie były tak duże


#111

Może pokaże coś ciekawego, ale pytanie czy wytrzyma na wysokim poziomie całe 3 tygodnie w tak młodym wieku.


#112

Coś czuje że wygra …


#113

Mimo, że Froome przed rokiem zrzucił klątwę SKY na Giro. Wystawiłbym Poelsa jako współlidera.


#114

Przy takiej obsadzie nie widzę oprócz zaspokojenia osobistych ambicji Poelsa sensu wystawiania go na współlidera, Sky nie gra nigdy przecież o miejsce 5 tylko 1. Boje się tylko by Bernala nie dopadało to co większości Kolumbijczyków, zajechanie w młodym wieku.


#115

To jest wyrównanie za Buenahorę :wink:


#116

Dziś na prezentacji ekipy Sunweb w Berlinie, podano info że Kelederman jedzie Giro i potem Tour, a Oomen tylko Tour.


Z wywiadu udzielonego przez Toma dla cyclingnews wynika że bardzo prawdopodobne że pojedzie po Giro Tour, ale oczywiście decyzja po Giro. Kalendarz przed Giro podobny do tego w 2017 i 2018 czyli w tym roku UAE Tour, T-A, MSR, LBL, i wypadło tylko Strade Bianche (może dlatego że nowy-stary UAE Tour jest trudniejszy i dłuższy od poprzedniego Abu Dhabi Tour)


Z nowości jeszcze jeśli chodzi o Sunweb to dodam że teraz jeśli chodzi o samochody to wymienili Mini na Skodę. Od dziś też nowa strona ekipy.


#117

Z Movistaru jedzie Carapaz,Landa i Valverde


#118

Jeszcze trochę i ktoś z CCC się wgramoli do top10 generalki TdF :joy:


#119

Włoski media podają, że Thomas rozważa start Giro-Tour!!! Już czekam na maj!!!


#120

Nie licząc Kwiatka, który może zakręci się w okolicach pudła :stuck_out_tongue:


closed #121

Ten temat został automatycznie zamknięty 31 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.