Giro d'Italia 2019

Może pokaże coś ciekawego, ale pytanie czy wytrzyma na wysokim poziomie całe 3 tygodnie w tak młodym wieku.

0 Likes

Coś czuje że wygra …

0 Likes

Mimo, że Froome przed rokiem zrzucił klątwę SKY na Giro. Wystawiłbym Poelsa jako współlidera.

0 Likes

Przy takiej obsadzie nie widzę oprócz zaspokojenia osobistych ambicji Poelsa sensu wystawiania go na współlidera, Sky nie gra nigdy przecież o miejsce 5 tylko 1. Boje się tylko by Bernala nie dopadało to co większości Kolumbijczyków, zajechanie w młodym wieku.

0 Likes

To jest wyrównanie za Buenahorę :wink:

1 Like

Dziś na prezentacji ekipy Sunweb w Berlinie, podano info że Kelederman jedzie Giro i potem Tour, a Oomen tylko Tour.

Z wywiadu udzielonego przez Toma dla cyclingnews wynika że bardzo prawdopodobne że pojedzie po Giro Tour, ale oczywiście decyzja po Giro. Kalendarz przed Giro podobny do tego w 2017 i 2018 czyli w tym roku UAE Tour, T-A, MSR, LBL, i wypadło tylko Strade Bianche (może dlatego że nowy-stary UAE Tour jest trudniejszy i dłuższy od poprzedniego Abu Dhabi Tour)

Z nowości jeszcze jeśli chodzi o Sunweb to dodam że teraz jeśli chodzi o samochody to wymienili Mini na Skodę. Od dziś też nowa strona ekipy.

0 Likes

Z Movistaru jedzie Carapaz,Landa i Valverde

0 Likes

Jeszcze trochę i ktoś z CCC się wgramoli do top10 generalki TdF :joy:

0 Likes

Włoski media podają, że Thomas rozważa start Giro-Tour!!! Już czekam na maj!!!

0 Likes

Nie licząc Kwiatka, który może zakręci się w okolicach pudła :stuck_out_tongue:

0 Likes

opened #122
0 Likes

Dziękujemy :slight_smile: Niech będzie 3000 wpisów na 3000 m n.p.m. :wink:

0 Likes

Bardzo bym nie chciał tej czasówki pod przedłużoną Etne, można powiedzieć, że jeden etap byłby zbyt drcydujący.

Co do tegorocznej edycji to nie macie wrażenia, że Lopez trochę za mocno jeździ i za dużo. Kolumbia, Paryż-Nicea, Katalonia, a w planach jeszcze Tour of the Alps i Romandia (chociaż w to mi ciężko uwierzyć). Z drugiej strony nie rozumiem trochę podejścia Yates’a, który w żadnej tygodniówce nie walczy, a nie jest powiedziane, że na Giro mu to da podium i może się okazać, że pierwsza połowa sezonu będzie lekkim zawodem.

No i Bernal, mam nadzieję, że przygotowują go tylko z myślą o Giro i ewentualnie później pojedzie Tour jak będzie się dobrze czuł, a nie że jego program jest ustawiony tak, żeby być w formie i tu i tu.

0 Likes

Z Lopezem rzeczywiście hardkor, tym bardziej, że dotąd nie był raczej kolarzem “całorocznym”. Może po Giro dołożą mu jeszcze Tour de Suisse i Tour de France? :wink:

Simon Yates de facto przygotowuje się do Giro podobnie jak w 2018. Co prawda na Paryż-Nicea walczył wtedy o zwycięstwo, ale też jednak edycja edycji nierówna. W tym roku mieliśmy ostrą walkę każdego dnia i dużo wyższy poziom. No i wtedy był kolarzem “na dorobku”, a teraz powiedzmy, że już “z sukcesami”.

Co do tej czasówki na 3150 m na Etnę, też jestem przeciwny. Jedyna forma takiego podjazdu, jaka by mi odpowiadała to etap ze startu wspólnego na dystansie ok. 40 kilometrów i niech się tną. Nie inaczej.

0 Likes

Dwumetrowa szosa donikąd jakoś nie przeszkadzała na Bola del Mundo w etapie ze startu wspolnego, niech nie ściemniają.
Tez bym widział te 50km z jakimś choćby mini dojazdem żeby się rozgrzali i siup w niebo.
Oby wulkan nie miał nic przeciw.

0 Likes

Na włoskim forum cicloweb piszą że te obserwatorium jest na 2800 m npm. a nie na ponad 3000 m npm.
Co do samego pomysłu to pomyślałem w pierwszej chwili że może artykuł był z 1 kwietnia :wink: Ostatnia erupcja Etny to chyba w grudniu 2018 (chyba tylko jakiś pomruk :wink:), więc ta droga tymczasowa. Nie wiem też jak oni obliczyli trwałość drogi na 10 lat czyli że są pewni że nie będzie erupcji? Naprawdę to w bardziej sprzyjających miejscach nie buduję się dróg pod wyścig kolarski, więc na razie to chyba jakieś bajki.

0 Likes

Bob Jungels opiszcza Staruszkę celem przygotowania się do Giro D;Italia

0 Likes

Szkoda.
Zatem pozostaje mieć nadzieję, że pokaże coś ciekawego na tym Giro.

0 Likes

Kelderman znowu nie jedzie na Giro.

0 Likes

A mi się marzy czasówka pod Mortirolo

0 Likes