Giro d'Italia 2019

moje pierwsze Giro. ten do Prato też piękny, bodajże 255 km, fantastyczne zwycięstwo Merckxa, w dobie social-medial bardziej by się tym podniecano niż Keisse w Turcji :wink:

Mam nadzieje, że na Giro nie pojedzie nikt z trójki Thomas, Froome, Dumoulin. Dawno nie widzieliśmy walki górali na wymagającej trasie, a taki pojedynek Yates’a, Kruijswijka, Lopeza, Landy i Nibalego na tej trasie powinien być arcyciekawy, każdy z nich ma słabe strony i każdy jest raczej typem atakującego zawodnika plus ich zespoły są na podobnym poziomie (oprócz Lotto) co powinno gwarantować walke liderów i spore emocje.

Tak pisząc ten post zdałem sobie sprawe, że Majka nie ma zbyt dużych szans nawet na top 5 Giro. To jest chyba moment, żeby skupić się na walce o etapy i koszulki górala.

A może właśnie ciekawy byłby pojedynek z tą trójką na wymagającej trasie. Ile klasyczny góral zyska przed czasówką i czy obroni przewage itp Do tego większe prawdopodobieństwo częstych ataków, bo trzeba nadrabiać przed czasówką, a jak będą sami słabi time trialowcy, to każdy bedzie myslał: na czas nie strace bo inni też słabi to jeszcze się wstrzymam z atakie m

Z rafalem to nie jest tak ze go mozna tak latwo skreslac nawet ta Lombardia i 7 miejsce daje nadzieje na przyszlosc. Dla mnie lezy problem w glowie o samo przygotowanie formy jestem spokojny maetwi mnie te czeste kraksy moze to wlasnie przez glowe jakos mam wrazenie ze nie potrafi sie odmalesc w peletonie mimo to jestem o niego spokojny wierze ze wygra jeszcze cos wielkiego

Jasne może coś wygrać, ale czy to będzie Tour, Giro, Vuelta? Raczej nie. Ciężko będzie nawet o podium. Więc w takiej sytuacji na miejscu Rafała właśnie spróbowałbym coś wygrać może etapy, może jakieś włoskie jednodniówki. Szczerze to ciężko znaleźć zastosowanie dla umiejętności Majki. Za słabo jeździ na czas żeby wygrywać najważniejsze tygodniówki, klasyki to tylko te na zakończenie sezonu, a w wielkich Tourach odstaje od czołówki walczącej o zwycięstwo, chociaż z drugiej strony trzeba pamiętać, że miał sporo pecha i może zasługuje na tą jeszcze jedną szanse, żeby jechać na GC z pełnym wsparciem zespołu.

Jeżeli wymieniona przez Ciebie trójka nie pojedzie, to Majka z każdym może się bić w górach, bo inni sa w zasięgu Rafała w czasówce! Coś czuję, że Yates i Lopez uderzą w TdF, chyba, że się nie odważa walczyć z Sky i Motylem! Po drugie Majka, prócz dwóch ostatnich sezonów, naprawdę dobrze sobie radził w GT, więc chłopak wie jak się jeździ trzytygodniowki!!!

Internety się śmieją, że Thomas z obecnym brzuchem nie ma czego szukać na Giro. Widocznie mnie coś ominęło, są jakieś plany, by tam startował?

Pokaz brzucha Thomasa

P.s. odpuszcza sezon czy uwazaja/uwaza ze z brzuchem da rade na Tdf… dziwne

O co chodzi z tym brzuchem?

tego co widziałem wcześniej już nie znalazłem

brzuch jak brzuch, ja bym bardziej chciał wiedzieć o co chodzi z tym Giro :stuck_out_tongue:

O boże ale trzeba zrozumieć ze bycie z tkanką tłuszczową na poziomie 3% jest wbrew pozorom szkodliwe dla zdrowia, a już w ogóle przez cały rok, myslę ze spokojnie do stycznia wróci do formy, myślę ze to też odbudowywanie organizmu, wszyscy wiemy jak Sky-jowcy są wycieniowani, Betancour sobie poradził :wink: to i Thomas sobie poradzi, zresztą wywalczył sobie taką pozycje w zespole po TDF ze nie musi sie obawiać niczego

To w takim razie nie dramatyzujmy - wystarczy się odpowiednio zgarbić i już się ma ciążowy brzuszek, niezależnie od poziomu tkanki tłuszczowej :smiley:

Według holenderskiego portalu wielerflits.nl Ten Dam jedzie Giro plus Geschke i Antunes jako lider.
Marco Pinotti twierdzi że jednak celem bedą wygrane etapowe a nie GC.

Dodam że jeśli chodzi o Giro to mamy już wstępne deklaracje startu Zakarina, Nibalego (który jedzie potem Tour) i Majki.

Czyli Anti jako lider i Geschke i Ten Dam jako pomocnicy??

Ach szkoda że nie ma Hirta

Tak wynika z wypowiedzi.

Wydaję się że są zawodnicy w ekipie z lepszymi wynikami od Portugalczyka, nie wspominając o doświadczeniu jeśli chodzi o GT i jazdę na górskich etapach. Chyba na treningach Antunes musi wykręcać niezłe cyferki skoro już teraz zdecydowano że będzie liderem i mimo to że tylko na wygranie górskiego etapu.

TT podaje, że holenderski Motyl jeździe Giro!?

Już potwierdzone że Tom jedzie Giro. Jeśli chodzi o to czy jeszcze TdF jak w tym roku, to będą się zastanawiać po Giro.
Ja mam nadzieje że zamiast Giro - TdF będzie jednak dublet Giro - Vuelta.

Roglic podobno też się zastanawia nad Giro.
Wg mnie ASO samo sobie strzela w kolano tym ograniczaniem ITT. Przecież Dumoulin wyraźnie mówił, że w 2019 chce się skupić na TdF, a tu ogłoszenie trasy i masz… Ba, rok temu pewnie byłoby podobnie, przecież rzadko który kolarz w ostatnich latach decyduje się na obronę tytułu we Włoszech, no ale ta ITT na TdF…

Nie wiedziałem, że on kontynuuje w BMC -> CCC. To jestem już bardziej pozytywnie nastawiony do wyników drużyny w przyszłym roku. :wink:

To ten słynny czasowiec Marcio Pinotti? A co porabia Marcio Brusegin?