Giro vs. Eurosport(2?)

Witam wszystkich,

Przed chwilą na Cycling4all w dziale z programem telewizyjnym zauważyłem taki zapis:

Jak dedukuję, oznacza to, że ostatni tydzień Giro będzie dostępny na drugim kanale ES? Bardzo mnie to zmartwiło, bo korzystam z UPC (jakby nie patrzeć, największej polskiej sieci kablowej), które udostępnia ten kanał - ze znanych mi miast - tylko w Warszawie. Nie ma go ani w Chełmie (gdzie mieszkam), ani nawet w Krakowie (gdzie studiuję). Swego czasu pisałem już do UPC w tej sprawie, ale po dwóch miesiącach dostałem trzy odpowiedzi od trzech różnych osób (prezentuję je poniżej).

(oprócz Eurosportu 2, pytałem jeszcze o ewentualne uruchomienie TVP Sport i ESPN Classic)

Argument o tym, że dopasowują ofertę do odbiorców, nie dociera do mnie - czy preferencje widzów warszawskich różnią się w jakiś sposób od tych z Krakowa?

Z kolei od montera zakładającego mi kablówkę UPC dowiedziałem się, że - przynajmniej w Krakowie - sieć jest przestarzała i nie ma miejsca na wprowadzenie nowych kanałów (bardzo ciekawe, w ostatnich miesiącach jakoś znalazło się miejsce na jakieś TVN Gra czy EZO TV).

Do czego zmierzam: zróbmy to, do czego od dawna namawia nas pan Tomasz Jaroński na antenie Eurosportu - dzwońmy, piszmy maile do kablówek - nie tylko do UPC, ale i do innych. Zasypmy ich prośbami o Eurosport 2. Może wreszcie ugną się i zrobią coś dla swoich klientów…?

Dla klientów UPC podaję kontakt do Biura Obsługi Klienta:

[code]Ogólnopolskie Biuro Obsługi Klienta UPC:

  • dla telefonów stacjonarnych: 9480
  • dla telefonów komórkowych: (32) 9480
  • e-mail: [email protected][/code]

Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się coś działać :slight_smile:
Pozdrawiam!
Andrzej Mysiak

ps. do redakcji Szosa.rowery.org, Procycling itd. - co powiecie na wspólne przeprowadzenie tego typu akcji na łamach portali sportowych zajmujących się różnymi dyscyplinami? Ja mogę zapewnić wsparcie ze strony serwisu Skokinarciarskie.pl.

Niestety ja w sieci kablowej Vectra (Wrocław) też nie mam Eurosportu 2 :frowning:
Pisałem do nich już jakiś rok temu to mi pani odpisała, że nie mają w planach uruchomienia tego kanału.

Kichajcie na te sieci telewizji kablowej i ich pazernych operatorów. Za 100 zł nabędziesz tuner N, a za kolejne 53 zł miesięcznie będziesz miał wszystko to co Ci potrzebne, a jak dołożysz jeszcze 100 na dobry talerz i na dwa konwertery będziesz miał dodatkowo kanały z Astry, w tym; DSF, Sportitalia, i inych mnóstwo, nawet Sport z Qataru, Rosji.

Ciekawy jestem bardzo czy oglądalności TVN Gra albo tego EZO TV (czy jak mu tam) przewyższałaby oglądalności ES 2… Jedynie ciesze się, że UPC w moim regionie udostępnił AXN.

Mieszkam na północnym Mazowszu

Podejrzewam że emeryci nie mający nic do roboty i dzwoniący co jakiś czas do tych “rozrywkowych” TV są lepszymi klientami w oczach kablówek.

Widzę, że nie jestem sam. Ja od dwóch lat dopytuję w Vectrze o E2. Też wypisują ( a czasem nie odpisuję ) jakieś głupoty o szerokiej ofercie wymieniając „nowe” kanały, na których nikt dłużej niż 5 min. nie zawiesi oka.

Nic z tego nie rozumiem – niby wolna konkurencja i „klient naszym panem” a kablówki i tak mają nas gdzieś. Może faktycznie trzeba im powiedzieć „good bye”.

mi z Vectry napisali że nie wprowadzą E2 na moim terenie z powodu barier technologicznych. Z Vectry nie zrezygnuje ze względu na cenę (TV+internet) i nie odemnie to zależy.

Po prostu trzeba zainwestować w pakiet Cyfry+ albo lepiej w “N” ale tam są na pewno bo ja mam te programy ES i ES2 . Szkoda że nie puszczaja w TVP2 lub 1 puzno wieczorem releacje z wyscigów. W tedy by był każdy zadowolony bo można było sobie nagrac na wideo i Gitara :slight_smile:

Nie ma co sie martwic.Wedlug programu na eurosport.com etapy owszem beda sie zaczynac na eurosport 2 ale bedzie to tylko godzinna realcja i potem przechodza na zwykly eurosport.

A wszystko przez głupi tennis.:stuck_out_tongue:

A wiadomo jak to z tym tennisem jest. Lekko popada i już wymiękają, nie grają, fochy strzelają :wink: A na serio to wszystko przez to, że Giro zaczęło się tak późno w tym roku…

Ech, sami malkontenci. Jest przyzwoity przekaz w necie z telewizji RAI 3 i nie ma co się przejmować tenisem etc.

Viator, ale tu nie chodzi tylko o Giro, tu chodzi o komentatorów :wink: