Grafiki rowerowe

Hej, jestem połówką, tą bardziej rowerową, zespołu Kwiaciarnia Grafiki. Czyli studia graficznego, pracowni sitodruku. Wspieramy walkę o tor kolarski Orzeł Nowe Dynasy. Swoją fascynację rowerem nie tylko wyciskamy potem, ale i sitam na papierach czy koszulkach. W ten sposób wytwarzamy kolejne artefakty sztuki rowerowej: cyclografy, plakaty, koszulki oraz nowe i recyklowane trykoty kolarskie.

Teraz z Rafałem Szczepaniakiem przygotowaliśmy pracę „CIŚNIJ”. To ręcznie drukowana sitami grafika, która opowiada o trudach bycia fanem kolarstwa, którego fascynacja tym sportem wykracza poza ekran telewizora. — Prezentowana serigrafia opowiada prostą historię etosu kolarskiego. Oddaje ducha nieuzasadnionego wysiłku i doprowadzanie się na skraj. Do spalenia mięśni, spalenia płuc i dławienia się własnymi wydzielinami. CIŚNIJ! — dodaje Rafał Szczepaniak.

Dla nas to również bardzo ważny moment, gdyż z Rafałem od jakiegoś czasu ta bardziej rowerowa połowa ekipy Kwiaciarni Grafiki, ciska wykony po mazowieckich szosach. W tej pracy spotyka się to co kochamy: sitodruk, rowery i ludzie.

Serigrafia w nakładzie 26 egz. ręcznie drukowana w technice sitodruku, dwa kolory. Format 50x70cm. Idealna nie tylko dla fana graficznych talentów Rafała, ale również każdego kto poczuł we włosach nie tylko wiatr, ale i kryształki potu.

W cyklu Serisito Kwiaciarnia Grafiki stara się zawrzeć te przymioty sitodruku, które dla ich pracowni są kluczowe. Unikalność — ręcznie drukowane sitami serigrafie pozwalają na krótkie edycje, zamykające się od kilku do kilkudziesięciu egzemplarzy. Ta powtarzalność techniki ma wpływ na jej demokratyczną cenę, którą starają się ustawić na poziomie dostępnym dla fana czy atrakcyjna dla początkującego kolekcjonera. Autentyczność, każda grafika jest sygnowana przez autora. Na cykl Serisito składają się prace różnych autorów/rek.

Ten temat został automatycznie zamknięty po 60 dniach. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.