Hegemon gór - Imperator tourów 2020

Nie umiałem dobrze wydzielić kategorii.
Nie da sie być królem grand tourów bez świetnej jazdy po górach. Można wprawdzie przegrać GT bedąc najlepszym goralem, bez umiejętności jazdy na czas czy bez ekipy, ktora na płaskim, wietrznym, brukowanym by pomogła. Ale jednak najlepszych gorali najmocniejsze ekipy ściągają do siebie i osłaniają.
Zacząłem notować różne nazwiska, ale szybko doszedłem do 40 gdy pojawiali sie np. Gaudu czy Hagen.
Oni rzecz jasna mogą zadziwić, ale wygrać GT?
To już byłoby ogromne zaskoczenie.
Zostają pewniaki.
Zawodnicy z top 3 zeszłorocznych GT.
Dumoulin i Froome - ich powrót się mocno przeciąga i nie wiadomo, w jakiej będą formie. Fchris może nawet na TdF nie zdążyć. Ale to jednak Frome i Dumoulin. Z miejsca faworyci.
Roglic, Valverde, Pogacar, Bernal, Thomas, Kruijswijk, Carapaz, NIbali
Do tego Lopez, mimo wszystko Quintana, a także Landa, BUchmann (który co rok jest lepszy), S Yates, oraz dzielni Francuzi: Bardet i Pinot oraz Alaphilippe.
Z całym szacunkiem dla Hagena, Carthyego, Gaudu, Higuity - świetni zawodnicy. Ale czy to ten moment, że można typować zwycięstwo w GT? Trochę mi będzie brakowało zwłaszcza zawodników EF, ale ankieta nie jest z gumy, a wtedy miałbym pokusę, by dorzucić np Własowa, Łucenkę, Mollemę, Majkę etc. -wchodzi więc EF jako zespoł :slight_smile:

Zwycięzcy GT w pierszej kolejności, dalej alfabetycznie.

  • Carapaz
  • Bernal
  • Roglic
  • Alaphilippe
  • Bardet
  • Buchmann
  • Dumoulin
  • Froome
  • Kruijswijk
  • Landa
  • Lopez
  • Nibali
  • Pinot
  • Pogacar
  • Quintana
  • Valverde
  • S Yates
  • Ktoś z EF (Higuita, Uran, Carthy, Martinez)
  • ktoś inny

0 głosujących

Ciekawe wyniki póki co!
Nikt nie stawia np. na jednego z ubiegłorocznych zwycięzców GT :slight_smile:

I na wcześniejszych (oprócz jednej osoby na Nibaliego i mnie na Thomasa)

No ale trudno się dziwić, Froome taka kontuzja plus wiek a Dumoulin nawet nie wiadomo co

Ps mogłeś pokusić się o wpisanie Thomasa jedli są Valverde, Buchmann czy Bardet

1 polubienie

I Thomas, jako jeden z top3 na GT miał i powinien być, zgodnie z wczesniejszym opisem! :frowning:

W takich wypadkach przydaje sie opja “ktoś inny”.

1 polubienie

z końcem tygodnia zamykam ankietę

Ten temat został automatycznie zamknięty po 183 dniach. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest możliwe.