Historia warszawskich welodromów

Rok temu przygotowałem trykot WYKON, który kolorami opowiada o historii kolarstwa torowego w Warszawie. Genezą dla tego trykotu jest moje zainteresowanie i walka o tor kolarski Orzeł aka Nowe Dynasy na warszawskiej Pradze. Kiedyś na jednym z pchlich targów udało mi się kupić oryginalny trykot Orła. To podsunęło mi pomysł, aby zrobić coś co będzie o torze przypominać. A że nie lubię zbytnio pomników, które tylko umartwiają przestrzeń. Postanowiłem zrobić żywy pomnik, który będzie jeździł!

Zacząłem tropić historię Orła jak i innych welodromów warszawskich. Ten trykot jest takim ukłonem w ich stronę. Dominanta pomarańczowa oraz czerń, zieleń i czerwień pochodzą od barw klubowych RKS Orzeł. Ale z dodatkiem bieli są to barwy Legii Warszawa, na której starym stadionie też był welodrom. Popielate wstawki, to ukłon w stronę Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, od którego historia torów w Warszawie się rozpoczęła. Kolor żółty w zestawieniu z czerwony, to barwy Warszawy. Trykot opowiada kolorem historię torową Warszawy.

Jeżeli jesteś zainteresowany trykotem WYKON KLASSSYK, to zapraszam tu:

PREORDER trwa do 8 lutego. Czas realizacji to 6-8 tygodni.

Jeżeli znasz historię warszawskich welodromów, dysponujesz zdjęciami, wynikami. Zapraszam do dyskusji.

Jeżeli chcesz się włączyć w akcję ratowania tor kolarskiego Orzeł, zapraszam do obserwowania tych stron: https://www.facebook.com/letourdevarsovie/

Dziś na mistrzostwach błotniaków/czek było znajomo pomarańczowo. Niestety nie byli to zawodnicy Orła, ale i tak było miło popatrzeć. Tym bardziej, że obecnie po warszawskim welodromie bardziej można biegać niż jeździć. Na wiosnę mamy plan, aby na torze znów pojawiło się kolarstwo. Może jeszcze nie torowe, ale na pewno pomarańczowe! Wykon przełajowy! Historia warszawskich welodromów pisana Trykotem WYKON