Iban Mayo

Iban Mayo- to rasowy góral jeżdżący w Euskaltel Euskadi-jak na baska przystało,a co do jego dyspozycji to proszę o wasze opinie i o wasze zdanie na temat baska :slight_smile:

Jeden wielki szczyt formy, z którego wszyscy go zapamiętali. Teraz jego sława, to raczej pamięć o kolarzu, który nie spełnił pokładanych w nim nadzieji i nie potrafi przygotować się jak wtedy. Brak mu motywacji?

Dla mnie Mayo to chimeryczny niespelniony kolarz ktory juz nic nie osiagnie w zawodowym peletonie, szczerze nigdy go nie lubilem i cieszy mnie widok kiedy mayo zaczyna odpadac od peletonu juz na poczatku podjazdu i przyjezdza do mety w grupetto

Kiedyś przez którki okres czasu był świetnym kolarze, taki szczyt formy miał, a teraz to zrobił się z niego przeciętny góral, który jak ma dzień i jet w formie to potrafi dobrze pojechac w górach.

Cenię go za zwyciestwa w m.in. takich wyścigach jak Midi Libre czy Classique des Alpes. No i oczywiście za etap TdF 2003 kończący sie na słynnym L’Alpe d’Huez.

Od tego czasu niczym specjalnym sie nie wyróżnia; no moze poza Dauphiné Libéré, ale tam nie wszyscy jechali na maxa :wink:

Od upadku w 2004 podczas TdF nigdy nie odzyskał dawnej formy.

Podoba mi sie to, że sebkaaa mimo bardzo słabej jazdy Baska, wciąz mu kibicuje i w niego wierzy. Cenie ludzi, którzy mają swoich idoli i nie zniechęcaja sie do nich po niepowodzeniach.
Tak trzymać :smiley:

oto co bask dokonał w karierze

2001

1º. Midi Libre
1º. Classique des Alpes
11º. Tour de Poitou Carentes
1º. 6ª Etapa de Dauphiné Liberé
3º. GP Jornal de Noticias
11º Vuelta a España

2002

5º. Vuelta a España
88º. Tour de Francia

2003

1º. 1ª, 5ªA y 5ªB CR etapas Vuelta al País Vasco
1º. Vuelta al País Vasco
1º. Prólogo y 4ª etapa Dauphiné Liberé
1º. 8ª etapa del Tour de Francia
1º, Vayrac
2º. Lieja-Bastogne-Lieja
2º. Dauphiné Liberé
3º. Cauderan (Bourdeaux)
6º. Tour de Francia

2004

1º. 1ª y 2ª etapas Clásica Alcobendas
1º. Clásica Alcobendas
1º. Subida al Naranco
1º. Vuelta a Asturias
1º. Prólogo y 4ª etapa Dauphiné Liberé
1º. Dauphiné Liberé
2º. Vuelta al País vasco
2º Classique des Alpes

2005

12º. Vuelta a la Comunidad Valenciana
18º. GP Primavera
22º. Volta
35º. Vuelta a Suiza
60º. Tour de Francia

2006

2º. 5ª etapa Dauphiné Liberé
1º 6ª etapa Dauphiné Liberé
1 W Vuelta a Burgos

i co ciekawe że Vuelta a Burgos była turz przed Vuelta a Espana(tak szybko formy się nie traci ,on poprostu się blokuje na wielkich tourach) sorki że po Hiszpansku sciągnięte z strony fundacioneuskadi.com/pag/ca_ … oanyo=2006

[size=75][ Dodano: Nie 01 Paź, 2006 23:58 ][/size]
Mayo w sanier duval he wkoncu się odrodzi i bedzie rywalizował z najlepszymi :slight_smile:

[size=75][ Dodano: Pon 03 Wrz, 2007 22:10 ][/size]
Mam pytanie a mianowicie pod koniec sierpnia miała być analiza próbki B Ibana, a mamy wrzesień dlatego jak ktoś coś wie na ten temat niech napisze bardzo bym prosił