Il Lombardia 2013

Wydzielam temat Lombardii, bo nie chcę żeby powtórzył się, moim zdaniem błąd, kiedy wiosenne monumenty prócz P-R poszły w temacie “inne wyścigi”.

Po prostu się nie godzi.

Wszystko co chcecie wiedzieć o wyścigu macie

tu

Dodatkowo sprawa, że lista startowa jest naprawdę w tym roku kilerna.

Poza MŚ to chyba najlepiej obsadzony wyścig w sezonie.

Wiadomo, że nie ma tych, których zmogła trasa MŚ, ale poza tym wszyscy są. No może trochę Garmin skiepścił. Czołówka Giro, TdF, Vuelty, chociaż teraz czytam, że wycofał się Chris Froome.

Nawet Valverde przeprosił się z imprezą.

Już w ubiegłym roku było dobrze z obsadą.

W tym jest rewelacyjnie.

W niczym Lombardia nie powinna przypominać już “zmęczonego” wyścigu z czasów triumfów Cunego.

A przecież to Monument.

Stawiam na Molleme

Popieram Grzdyla że zasługuje, co jak co ale wyścig spadających liści, zakończenie kolarskiego sezonu, musi miec swój temat

ciekawe, Movistar po prostu postawił na swoich najlepszych kolarzy w sezonie :smiley:

jestem dość zaskoczony obecnością Sagana na liście.

niecodzienna sytuacja w Astanie - sami Włosi.

prognoza pogody?

3bmeteo.com/meteo_regione-lo … m?giorno=1

czyli powtórka pogody z mistrzostw swiata :wink:

Szkoda, widoków zabraknie. Znowu Movistar będzie męczył Valverde, a i tak wygra Quintana, chociaż wolałbym Urana. Huzarski mógłby potwierdzić swoje umiejętności zabierając się po raz kolejny w odjazd.

ja bede patrzył na Majkę i Henao :slight_smile:

ja nie będę oryginalny i powiem, że Nibali albo Rodriguez, ze wskazaniem na tego drugiego.

Gdyby nie koszulka MS to bym stawiał na Coste… a tak to chyba Nibali.

Ot tak:

*** Rodriguez, Nibali, Valverde
** Gesink, Martin, Costa

• Contador, Uran

Celowo nie cała lista. W moim odczuciu, szanse Rodrigueza zwiększają się, gdy będzie padało. Moreno będzie chyba pracował - miał swoją okazję w środę. Ciekawe, jak rozwiążą sytuację w Movistarze, teoretycznie mają 3 liderów. W Saxo sytuacja Majki jest analogiczna do sytuacji Moreno. Zastanawiam się, jak pojedzie Schleck. Szkoda, że ma padać, ale mają też Bakelantsa. Skoro Froomy nie jedzie, to Sky pewie na Kolumbijczyków. Może przebudzi się Martin, czytaj - nie będzie miał pecha. Nieobliczalni Francuzi: Voeckler i Pinot. Zawsze groźni Kolumbijczycy z Colombia + Betancur, któremu wraca forma. Silne BMC (Van Avermaet, Gilbert). No i Gesink. :slight_smile:

Świetny spektakl się szykuje.

A może Maciek Paterski zawalczy

Też o tym myślałem, ale ma Basso i Sagana. :neutral_face:

Lombardia zazwyczaj rozstrzyga się po solowej akcji, więc Valverde można wykreślić jako lidera. postawiłbym na Costę, bo jest w gazie i co ważniejsze, nie kalkuluje.

też wydaje mi się, że jednak będzie to wyścig Rodrigueza, a Nibali po prostu nie będzie miał już siły mu się postawić.

Betancur, Pellizotti, Denifl, Clarke - na nich trzeba uważać.

jedzie również Meintjes, srebrny medalista u23.

no to ja znowu, a Scarponi :smiley: ?
w końcu w niedzielę był szósty do tańca :wink:
nie lekceważyłbym też Pozzovivo.

A ja nie lekceważyłbym Piotrka Sagana. Tydzień temu wiele mu nie braklo, a jechał sam przez 3/4 wyścigu. Skoro mógł w tym wyścigu szaleć Bettini, to czemu nie Słowak ? Pytanie czy wystarczy mu jeszcze pary ?

Nie no, Scarponi, jako znany survivalowiec, na tej trasie, w deszczowych warunkach, i w dodatku z takimi osiągnięciami na tym wyścigu powinien być jak najbardziej brany pod uwagę.

A propos Sagana i jemu podobnych, nie wykluczam dość licznych wycofań, tym bardziej, że strefy bufetu są dosyć zmyślnie rozlokowane, a wiadomo, że nie ma jak wycofać się w strefie bufetu :wink:

@druid, racja. Scarponi będzie groźny, na pewno. A pominąłem go z rozpędu. Zresztą on powinien dostać 1, a nie Cunego.

Pozzovivo to dla mnie kandydat do miejsc 4-10. :stuck_out_tongue:

Chociaż dla mnie o wiele bardziej ważna jest sprawa samej Lombardii, to Purito może mieć dodatkową motywację, bo w przypadku wygranej wysuwa się na pierwsze miejsce w klasyfikacji WT.

Chociaż nie jestem pewny, czy Froome celowo nie wycofał się z Lombardii, gdzie czuł że prawdopodobnie nie ma szans i pojedzie do Chin, żeby tam zarobić parę wystarczających punktów WT.

nie w tym wyścigu, tylko w tym:

autobus.cyclingnews.com/road/200 … 07/?id=map

kilometr podjazdu, który robi różnicę, o czym przekonał się Gilbert w 2011. :wink:
(inna sprawa, że Bettini potrafił swego czasu pozamiatać pod Jaizkibel).

rzeczywiście Movistar może być groźny. uwaga na Quintanę, który rok temu był tu wysoko. myślę, że jeśli dotrwa, to zaatakuje jako pierwszy.

Purito musi zająć chyba 1. albo 2. miejsce i wtedy będzie prowadził. w innym wypadku jedzie do Chin walczyć o zwycięstwo w rankingu. a tam nie ma czasówki, więc byłby faworytem.

chociaż gdyby wygrał jutro, to na ten cały ranking mógłby się wypiąć, pokazując co jest ważniejsze. ale chyba sponsorzy na to nie pozwolą.