Il Lombardia 2015

Pojawił się profil:

rowery.org/2015/09/10/trasa-il-lombardia-2015/

więc dyskusję czas zacząć.

trasa nowa i moim zdaniem bardzo fajna.
2 dość konkretne podjazdy na ostatnich 20 kilometrach to coś, czego dotąd na Lombardii praktycznie nie uświadczaliśmy.
wszystko kosztem tego, że Ghisallo przed Sormano, ale moim zdaniem warto.

szkoda starówki w Bergamo, ale trudno się mówi. powinno być ciekawiej pod względem sportowym.

No i jeszcze jakby pogoda spłatała figla. :mrgreen:

Na początek, witam forumowiczów (po wielu latach przeglądania forum, skusiłem się wreszcie na rejestracje).
Przeglądając w sieci informacje na temat tegorocznej edycji Lombardi zauważyłem że na oficjalnej stronie podano już profil z detalami (min. profile podjazdów)
ilombardia.it/Speciali/GiroLomba … _Gallo.jpg
Z tego co pamiętam, to było chyba info na portalu o trudnościach wyścigu i trochę zaniżono średnią przedostatniego podjazdu. Pomyłka chyba wynikła że poprzednio Civiglio pokonywane było od Ponzate, a teraz będą jechać od strony Como. Wydaję mi się że po raz pierwszy będą tak jechać, ale nie jestem pewien na 100%. Mam wrażenie też że to najtrudniejsza edycja, z Muro di Sormano i Civiglio od Como ze średnią 9,7% na 4,2. Jeśli była trudniejsza edycja (trasa) to prosiłbym o przypomnienie.

wg mnie trudniejszej końcówki nigdy nie było, a co np. łącznego przewyższenia, to trzeba by sprawdzić. ale nawet jeśli to Valcava (najtrudniejszy podjazd wyścigu ever) nigdy nie robiła aż takiej różnicy.

choć patrząc na to co się dzieje z układaniem tras we współczesnym kolarstwie to jestem skłonny założyć, że doczekam za mojego życia edycji z finałem na Madonna del Ghisallo.

warto obserwować też ten wyścig w kontekście Rio. Lista faworytów dość zbliżona. Majka wśród nich.

Zastanawiam się czy organizatorzy nie przesadzili z trudnościami na trasie, zwłaszcza w kontekście czwartkowego wyścigu którego są też organizatorem, chodzi mi o to czy tegoroczna trasa Lombardi nie wpłynie na gorszą obsadę wyścigu do Turynu. Z drugiej strony taki Majka w 2013 dał radę a jechał podobnie i to z niezłym rezultatem, a i trasa na MŚ we Florencji była trudniejsza od tegorocznej.
Dodam jeszcze że będą wjeżdżać na Civiglio, tam skąd zjeżdżali w 2009 i 2010, także dla Majki taka zmiana to chyba na plus.

W końcu coś dla górali, będą sobie mogli powetować płaskie MŚ :wink:
Chodzą słuchy, że Pinot się mocno spina. Ciekawe kogo (obok Pitiego) wystawi Movistar? Mam nadzieję, że Dan Martin nie zdał jeszcze “do magazynu” sprzętu Garminu i wystartuje. W Sky liderem ma być Poels - zasłużył sobie na takie wyróżnienie.

Liczyłem tu na Majke, ale tak patrząc na niego wczoraj to mam wątpliwości, choć to może był efekt tej kraksy.

Dla mnie najważniejsze jest to, że od przyszłego roku Il Lombardia oraz La Classicissima będą ponownie odbywać się w sobotę.

A jaka to różnica dla kibica?

Dla mnie to kwestia przyzwyczajenia. Dla Włochów to sprawa poważniejsza, gdyż w niedzielę z kolarstwem konkuruje calcio i zaobserwowano mniejszą ilość kibiców na trasach wspomnianych monumentów.

Widać było po Rafale zmęczenie na MŚ. Ma do tego pełne prawo po Vuelcie. Ma być liderem Tinkoff na Lombardię? Jak oceniacie szanse Michała? Gdyby był w formie jak na P-N to kto wie :wink: Niestety pewnie Etixx pojedzie na Urana

Co do Majki, to w czwartek w drodze do Bazyliki Superga będziemy wiedzieć więcej o jego szansach w Lombardi.
Przy okazji RCS podał listę na Mediolan - Turyn i ciekawostka że jest Aru i nie ma Nibalego, do tego min. Porte, Pinot , Martin, Poljański.

86 dni startowych (tyle samo co Valverde i Hansen!) to sporo. Więcej ma w tym roku tylko 11 zawodników.

ej a podczas Lombardii wrzuca trasę Giro?

Wydaje mi się, że Giro będzie ogłoszone jakoś w drugiej połowie października.

Wyjątkowo się grzeję na tegoroczną Lombardię - trasa, obsada (Polacy), no i miałem okazję w tym roku spędzić wakacje w tym rejonie, więc jakiś sentyment :wink:

Obawiam się, że Majka już nie da rady, a dla Michała za ciężko - ale obym się mylił i obyśmy jeszcze mieli trochę emocji w tym sezonie.

prezentacja Giro będzie 5 października, w poniedziałek.

Ja tam Mediolan-Turyn się aż tak nie sugeruję. Jeśli ktoś chce walczyć w niedzielę to wypada skończyć w “10”, ale najnowsza historia pokazuje, że podium na Superdze podżera trochę siły na Lombardię (np. też Rodriguez zwykł tu oszczędnie jeździć)

Nibali będzie odpoczywał po dzisiaj, a Aru dostał to niewdzięczne zadanie, które przypadło Nibalemu w 2014 - start w Kazachstanie.

Wiele wskazuje na to, że Rebellin wystartuje w niedzielę.

Nie wiem po co UCI robi te wyścigi w tym samym terminie.

Chciałbym żeby Majka postawił na Bazylikę. Wydaję mi się że ma większe szanse niż w Lombardii.