Il Lombardia 2015


#1

Pojawił się profil:

rowery.org/2015/09/10/trasa-il-lombardia-2015/

więc dyskusję czas zacząć.

trasa nowa i moim zdaniem bardzo fajna.
2 dość konkretne podjazdy na ostatnich 20 kilometrach to coś, czego dotąd na Lombardii praktycznie nie uświadczaliśmy.
wszystko kosztem tego, że Ghisallo przed Sormano, ale moim zdaniem warto.

szkoda starówki w Bergamo, ale trudno się mówi. powinno być ciekawiej pod względem sportowym.


#2

No i jeszcze jakby pogoda spłatała figla. :mrgreen:


#3

Na początek, witam forumowiczów (po wielu latach przeglądania forum, skusiłem się wreszcie na rejestracje).
Przeglądając w sieci informacje na temat tegorocznej edycji Lombardi zauważyłem że na oficjalnej stronie podano już profil z detalami (min. profile podjazdów)
ilombardia.it/Speciali/GiroLomba … _Gallo.jpg
Z tego co pamiętam, to było chyba info na portalu o trudnościach wyścigu i trochę zaniżono średnią przedostatniego podjazdu. Pomyłka chyba wynikła że poprzednio Civiglio pokonywane było od Ponzate, a teraz będą jechać od strony Como. Wydaję mi się że po raz pierwszy będą tak jechać, ale nie jestem pewien na 100%. Mam wrażenie też że to najtrudniejsza edycja, z Muro di Sormano i Civiglio od Como ze średnią 9,7% na 4,2. Jeśli była trudniejsza edycja (trasa) to prosiłbym o przypomnienie.


#4

wg mnie trudniejszej końcówki nigdy nie było, a co np. łącznego przewyższenia, to trzeba by sprawdzić. ale nawet jeśli to Valcava (najtrudniejszy podjazd wyścigu ever) nigdy nie robiła aż takiej różnicy.

choć patrząc na to co się dzieje z układaniem tras we współczesnym kolarstwie to jestem skłonny założyć, że doczekam za mojego życia edycji z finałem na Madonna del Ghisallo.

warto obserwować też ten wyścig w kontekście Rio. Lista faworytów dość zbliżona. Majka wśród nich.


#5

Zastanawiam się czy organizatorzy nie przesadzili z trudnościami na trasie, zwłaszcza w kontekście czwartkowego wyścigu którego są też organizatorem, chodzi mi o to czy tegoroczna trasa Lombardi nie wpłynie na gorszą obsadę wyścigu do Turynu. Z drugiej strony taki Majka w 2013 dał radę a jechał podobnie i to z niezłym rezultatem, a i trasa na MŚ we Florencji była trudniejsza od tegorocznej.
Dodam jeszcze że będą wjeżdżać na Civiglio, tam skąd zjeżdżali w 2009 i 2010, także dla Majki taka zmiana to chyba na plus.


#6

W końcu coś dla górali, będą sobie mogli powetować płaskie MŚ :wink:
Chodzą słuchy, że Pinot się mocno spina. Ciekawe kogo (obok Pitiego) wystawi Movistar? Mam nadzieję, że Dan Martin nie zdał jeszcze “do magazynu” sprzętu Garminu i wystartuje. W Sky liderem ma być Poels - zasłużył sobie na takie wyróżnienie.


#7

Liczyłem tu na Majke, ale tak patrząc na niego wczoraj to mam wątpliwości, choć to może był efekt tej kraksy.


#8

Dla mnie najważniejsze jest to, że od przyszłego roku Il Lombardia oraz La Classicissima będą ponownie odbywać się w sobotę.


#9

A jaka to różnica dla kibica?


#10

Dla mnie to kwestia przyzwyczajenia. Dla Włochów to sprawa poważniejsza, gdyż w niedzielę z kolarstwem konkuruje calcio i zaobserwowano mniejszą ilość kibiców na trasach wspomnianych monumentów.


#11

Widać było po Rafale zmęczenie na MŚ. Ma do tego pełne prawo po Vuelcie. Ma być liderem Tinkoff na Lombardię? Jak oceniacie szanse Michała? Gdyby był w formie jak na P-N to kto wie :wink: Niestety pewnie Etixx pojedzie na Urana


#12

Co do Majki, to w czwartek w drodze do Bazyliki Superga będziemy wiedzieć więcej o jego szansach w Lombardi.
Przy okazji RCS podał listę na Mediolan - Turyn i ciekawostka że jest Aru i nie ma Nibalego, do tego min. Porte, Pinot , Martin, Poljański.


#13

86 dni startowych (tyle samo co Valverde i Hansen!) to sporo. Więcej ma w tym roku tylko 11 zawodników.


#14

ej a podczas Lombardii wrzuca trasę Giro?


#15

Wydaje mi się, że Giro będzie ogłoszone jakoś w drugiej połowie października.

Wyjątkowo się grzeję na tegoroczną Lombardię - trasa, obsada (Polacy), no i miałem okazję w tym roku spędzić wakacje w tym rejonie, więc jakiś sentyment :wink:

Obawiam się, że Majka już nie da rady, a dla Michała za ciężko - ale obym się mylił i obyśmy jeszcze mieli trochę emocji w tym sezonie.


#16

prezentacja Giro będzie 5 października, w poniedziałek.


#17

Ja tam Mediolan-Turyn się aż tak nie sugeruję. Jeśli ktoś chce walczyć w niedzielę to wypada skończyć w “10”, ale najnowsza historia pokazuje, że podium na Superdze podżera trochę siły na Lombardię (np. też Rodriguez zwykł tu oszczędnie jeździć)

Nibali będzie odpoczywał po dzisiaj, a Aru dostał to niewdzięczne zadanie, które przypadło Nibalemu w 2014 - start w Kazachstanie.


#18

Wiele wskazuje na to, że Rebellin wystartuje w niedzielę.


#19

Nie wiem po co UCI robi te wyścigi w tym samym terminie.


#20

Chciałbym żeby Majka postawił na Bazylikę. Wydaję mi się że ma większe szanse niż w Lombardii.