Inne Wyścigi 2019


#213

Dzisiaj akcja Jungelsa to była kwintesencja kolarstwa!!! Jednak śmiem wątpić czy by mu się udało, gdyby Trentin był w peletonie!? Do póki Michelton pracował to przewaga ciągle spadała!!!


#214

Nie no oczywiście ładna akcja. Ale mi jednak najbardziej zostanie w pamięci jak na sprinterski raczej klasyk, DQS wysyła drużynę bez sprinterów i robią swoje.
Oczywiście Trentin się do tego przyczynił ale kto wie, może pomógł mu w tym ktoś z DQSu :wink: Oni myślą o wszystkim :stuck_out_tongue:


#215

Dla sprinterów nie miał kto pracować w końcówce, peleton został dość mocno przetrzebiony wcześniej. Nie było komu Jungelsa gonić.


#216

Ogromna w tym zasługa bardzo wysokiego tempa od początku wyścigu, co było mocno na rękę Quick-Stepowi. Zachorował Jakobsen, więc musieli szybciej rozerwać ten wyścig, aby nie doszło do sprintu z grupy.

Ładnie się pokazał Ballerini. Zarówno wczoraj (pechowa kraksa), jak i dzisiaj. Astana niby straciła Valgrena, ale ekipę na klasyki mają cały czas mocną. A o samym Valgrenie to niewiele dobrego można na razie powiedzieć. Zresztą nikt z Dimension Data nie ukończył dzisiejszego wyścigu. Wymowne.


#217

Myślicie, że Sagan odpuścił Strade i Omloop bo poważnie myśli o tym, żeby starczyło pary na Liege? Jeżeli tak to trzymam mocno kciuki, żeby mu się udało. Może i Greg się skusi… Na chwilę obecną w CCC nie za bardzo widać kandydata do lepszego miejsca niż wymęczony po brukach Belg.


#218

Powoli można chyba zacząć zmieniać powiedzenie “Zrobił Cummingsa” na Jungelsa:)


#219

Niby ogórkowaty, ale bardzo fajny ten Samyn. Bardzo dobrze wyścigowi zrobiła zmiana trasy - od kilku lat to semiklasyk pełną gębą.
Niby ta ucieczka była na wyciągnięcie ręki, ale jak kilku mocnych kolarzy z najmocniejszych ekip odjedzie na takiej trasie, to i 20 sekund to dużo. Aczkolwiek w pierwszym układzie, gdy była szóstka, to wyglądało mi na to, że Dece chcą ten wyścig przegrać - na finiszu Serry’ego i Declercqa to dość łatwo jest ograć, a Stijna by nie zerwali. Dobrze dla nich, że poszła kontra, bo Senechal stał się w nowym układzie pewniakiem.
Trochę żal Traktora, że nie wygrał, bo zrobił to tak jak powinien. Nie ma gość wielu okazji do wygrywania, a akurat jemu się należy. Natomiast że to będzie pierwsze pro zwycięstwo Senechala, to nie miałem pojęcia. Gościa od kilku sezonów wszędzie pełno, dobrze finiszuje, także z peletonu, jest mocny, lubi takie wyścigi, a zwycięstwa nie miał :open_mouth: W tym przypadku to była kwestia czasu, a Timowi mogła odjechać życiowa okazja.


#220

A kto to Traktor


#221

W Chorwacji na jednym z kluczowych etapów zwyciężył Atilla Valter i został liderem wyścigu. Już w tamtym sezonie pokazał się z dobrej strony, choćby podczas Tour of Slovakia. Ciekawe co z niego wyrośnie:)


#222

Nie ma wątku mtb, więc tu zamieszczam ciekawostkę. W rozpoczynającym się niedługo najtrudniejszym wieloetapowym wyścigu mtb na świecie- Cape Epic w RPA, wystartuje kilku byłych szosowców, którzy nie tak dawno ścigali się jeszcze w wielkich tourach. M.in. sprinterzy Oscar Freire, A.Petacchi oraz Claes, Cattaneo, A.Losada, M.Tjallingii, E.Dekker. Ciekawe jak im pójdzie?


#223

Gdzie można będzie jakieś relacje obejrzeć? Będzie jakaś na żywo?


#224

Patrząc na jego wyniki, to myślę, że CCC już od przyszłego sezonu może go wziąć do głównego zespołu… o ile jakiś inny zespół go im nie sprzątnie. :wink:


#225

Mysle ze wezma go od sierpnia do ekipy CCC WT jako stazyste i pewnie jeszcze z dwoch najlepiej spisujacych sie w Development CCC. W jakims wywiadzie Wadecki o tym mowil chyba na “Wjechalo” na Weszlo FM.


#226

Byłby to też niezły ruchy z marketingowego punktu widzenia. Dla CCC Węgry to bodaj trzeci rynek pod względem ilości sklepów. Poza tym ostatnim węgierskim (i to nie do końca) kolarzem, który coś osiągał, tzn. jeździł na poziomie World Touru (I dywizji) i w Tour de France był Laszlo Bodrogi. Start Węgra w dużych wyścigach, zwłaszcza w TdF to już byłoby w tym kraju jakieś wydarzenie, na pewno na tyle, by marka CCC się w mediach przewijała. Poza tym na Węgrzech jakby się coś działo w tym sporcie. Jest ta drużyna kontynentalna Pannon, z której Valter się wywodzi i która w tamtym roku miała naprawdę fajny kalendarz, od startów w Vuelta a Mallorca począwszy i jest przede wszystkim ich narodowy wyścig, który od tamtego roku ma 1 kategorię i w którym jechały bodaj 3 drużyny pro-kontynentalne, a na ten rok już widzę co najmniej 4. To już są jakieś zaczątki, by wyjść ze strefy kolarskiej egzotyki.


#227

Niech CCC zrobi sobie z Węgrzech taką europejską “Kolumbię” :slight_smile:


#228

Czy ktoś wie co sie dzieje z Filipem Maciejukiem? Kontuzja? Późniejszy start sezonu?


#229

Dzisiaj jedzie w Paryż Troyes (1.2). Wcześniej startował na klasykach w Belgii (Nie UCI) ale bez rewelacji.


#230

Niezły występ Polaków z CCC w Ronde van Drenthe


#231

Patrząc ze w zeszłym roku jako ekipa PCT wygrali to raczej kiepski występ tym bardziej ze mieli dwóch z przodu (w 12 osobowym odjeździe)


#232

https://www.cape-epic.com/fans/watch-from-home/get-the-epic-series-app - apka
https://www.cape-epic.com/
https://epic-series.app/capeepic/tracking na żywo