Inne Wyścigi 2019

Paterski był w dobrej formie, ale nie wiem czy w ogóle wystartował w mp przez kraksę tydzień wcześniej?

Był w dobrej formie i na Grodach, w Hubalu i Estonii. Małopolski wyścig górski nieco słabiej. No i nieszczęsna Korona. I tak w MP wystartował i zajął miejsce w trzeciej 10 (zaraz za Gradkiem).
Natomiast moje życzenia dla obu Maciejów to tak generalnie, a nie tylko w tym wyścigu.
Niech będzie za rok za dwa, póki jeszcze obaj w formie i zanim skończą kariery, jak Huzarski inny fajny kolarz a bez MP.
Bodi choć ITT nadrabia.

Odnośnie Bodnara to niby jest ok ale dla mnie to w sumie być może taka gorsza jeszcze wersja Majki. Mam wrażenie że on nie ma żadnych większych ambicji. Przecież mając takie umiejętności jazdy na czas aż się prosi by zawalczyć w klasykach. Na brukach czy gdzie indziej. Weźmy Jungelsa, weźmy wcześniej Cancellarę. Ma Maciek możliwości ale nie widzę by miał ambicję. Ok, jest Sagan. Ale przecież w tym roku w sumie go nie było, no i taktyka jazdy na jednego lidera powoli odchodzi do przeszłości. Dzisiaj najlepsi pomocnicy lepiej pomagają atakując niż ciągnąc w starym stylu. Ale wydaje mi się że Bodnar nie wywiera żadnej presji ani na siebie ani na swoich szefów. Przez co staje się coraz bardziej bezbarwny i w tym roku nawet nie załapał się na TdF.

Ale razem w takim składzie to raczej nie pojadą w żadnym wyścigu, więc 5 różnych koszulek nie zobaczymy obok siebie.

Bezczelnością jest mówienie, że Bodnar nie ma ambicji. Zdrowo cię po…

2 Likes

Pewnie 5 nie. Bo z tym Jurajem ciężko - zapchajdziura.
Ale Schachmann, Konrad, Formolo i Bennett mogliby np. na VaE wspólnie wystąpić.

Czyżby na Wyścigu Solidarności narodził się nam nowy Kankovsky golący finisze na polskich trasach? 3 etapy plus generalka to naprawdę nie kiepski wynik…

Się mówi: nie ma kota, to myszy harcują :wink:

Mało kto tu chyba śledzi kolarstwo kobiece, a szkoda. Dzisiaj na Giro Van Vleuten zaimponowała tym atakiem. Wiadomo, poziom może nie jest tak wyśrubowany, i są większe różnice czasowe, ale 3 min. przewagi na 8 km podjazdu daje do myślenia. No i Niewiadoma ładnie się trzyma, może powalczy o podium.

Kobiece zmagania można komentować w temacie Women World Tour.

Ciekawe dziś ściganie w Austrii. Hermans utarł nosa worldtourowym ekipom. Na ostatnich 500 metrach dogonił i odjechał O’Connorowi. A dla Australijczyka to pierwszy wyścig w tym sezonie, gdzie ani nie leżał w kraksie, ani nie był chory. I całkiem niezły występ, więc może jednak to była główna przeszkoda, a nie jego zespół. Szkoda że Betancur nie powalczył. Mam tylko nadzieję, że to nie oznaka kolejnego kryzysu.

Betancour faktycznie zawiódł, spodziewałem się po nim sporo więcej. No i Hermans to dla mnie trochę niespełniony talent, kilka lat temu spodziewałem się że osiągnie sporo więcej, że nawet będzie walczył o wysokie miejsca w generalkach GT. No i trzeba przyznać że góry to w Austri mają do ścigania konkretne.

Przecież ponad połowa kraju to Alpy. Można by zrobić piękną trasę, typowo górską tygodniówkę i dać kategorię HC.

Koch dziś 2 w Austrii, cały czas równo na sprintach i do kompletu brakuje wygranej ale tego już nie osiągnie w tym wyścigu. Było blisko poprawienia statystyki CCC ale znów trochę zabrakło.

Ten Stimle to gościu którym CCC mogłoby się zainteresować.

Wolałbym Polaków w CCC, ale też rzucili mi się w oczy Steimle i Zimmermann ostatnio.

Kawał ścigania dzisiaj w Austrii. Aż ciężko zliczyć ile razy zmieniała się sytuacja na ostatnich pięciu kilometrach. Dawno czegoś takiego nie widziałem. Jednak wspaniała jest ta wspinaczka pod Kitzbueheler. Tak jak podejrzewałem, Hermans dziś już dużo słabiej, ale miał szczęście że w Dimension Data wszystko się posypało. Najmocniejszy był kolarz z największą stratą, a ten najwyżej był najsłabszy.

Własow 7. raz w TOP10 w tym roku, jeśli idzie o etapówki.
Astana chyba będzie miała z niego pożytek.

de Bod małym odkryciem wyścigu, dotychczas bardziej znałem go z czasówek, a tutaj podium, brawo.

Vlasov nie ma jeszcze rok kontraktu w Gazpromie?

Według PCS ma, ale pewnie nie problem wykupić dla drużyny typu Astana.