Inne Wyścigi 2019

No i brawo, pierwsze zwycięstwo w wyścigu WT. A dopiero parę miesięcy temu pisaliśmy, że to chyba najlepszy kolarz bez takowego.

Kwiatkowski nie ukonczyl DNF

normalka, było też Knox zamiast …nox.

Dzisiejszy etap do Erfurtu to porażka. Nie można ustalać takiego profilu decydującego etapu. Stuyven od Oberhofu był już zwycięzcą wyścigu i te ponad 70 km do Erfurtu nie miały znaczenia, zwłaszcza że te trudności (podjazdy trochę trudniejsze od wiaduktu) na poziomie Kristoffa czy właśnie Stuyvena. Rozumiem że chcieli uhonorować Kittela przejeżdżając przez Arnstadt do Erfurtu ale mogli zrobić to na odwrót i te miasta dać w środku etapu a metę zrobić w Oberhofie. Jeszcze jak na złość Kittel zakończył karierę dawno przed wyścigiem a najlepsi niemieccy zawodnicy w GC (czyli Buchmann i Geschke) dziś przy tej trasie byli bez szans. Szkoda, bo do wczorajszego etapu ten wyścig był interesujący pomimo niezbyt trudnych etapów i dziś gdyby w końcówce był jakiś średni podjazd jak do Oberhofu ( ok.5 km na 5%) byłby idealny na koniec z walką Ulissiego, Buchmanna, Narváeza, Hirschiego i Vingegaarda czy Łucenki.

no ale też na tych wiaduktach w końcówce ścigali się jak szaleni, zwłaszcza ta sekwencja Siwakow-Nibali-Greipel :smiley:

W Bretanii pokazał się Betancur.
Zastanawiam się czy przypadkiem wobec przeciętnej formy Gavirii i urazów Urana to on nie powinien być liderem Kolumbii w Harrogate :wink:

No właśnie Nibali był w coraz lepszej formie i gdyby był choć trochę korzystniejszy teren to by ścigał się z tymi wymienionymi przeze mnie zawodnikami i naprawdę mam niedosyt bo kilku chłopaków jest cały czas w znakomitej formie i zabrakło trochę trudniejszych podjazdów. Chodzi o to że sama idea trasy z niedużymi podjazdami się sprawdza ale dziś te podjazdy były za daleko od mety (chyba ten ostatni etap zaprojektowało im ASO, te słynne etapy z TdF z konkretnym podjazdem na więcej niż 50 km przed metą :wink:)

Drużyny i dzikie karty w październiku we Włoszech:

Milano - Torino (21 drużyn): Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF, Neri Sottoli-Selle Italia-KTM, Nippo-Vini Fantini-Faizanè i Team Arkéa-Samsic; i wszystkie WorldTeams oprócz AG2R i Dimension data.

Giro del Piemonte (18 drużyn): World team: AG2R La Mondiale, Astana Pro Team, Bahrain Merida, Bora Hansgrohe, EF Education First, Movistar Team, Team Dimension Data, Team Katusha Alpecin i UAE Team Emirates; ProConti: Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF, Cofidis Solutions Crédits, Gazprom-RusVelo, Israel Cycling Academy, Neri Sottoli-Selle Italia-KTM, Nippo-Vini Fantini-Faizanè, Team Arkéa-Samsic i Vital Concept-B&B Hotels

I najważniejsze, Il Lombardia (25 drużyn): wszystkie 18 WorldTeam oczywiście i Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF, Cofidis Solutions Crédits, Gazprom-RusVelo, Israel Cycling Academy, Neri Sottoli-Selle Italia-KTM i Vital Concept-B&B Hotels

1 Like

Ależ pięknie to Ewan rozegrał.

2 Likes

Groenewegen dziś bez problemów wygrywa 1 etap ToB.

Dzisiaj w ToB sprint z połowy peletonu wygrał prawie “nasz” :wink: Trentin
Groenewegen finiszował nie wiem dlaczego ze stratą 3m31s w drugiej połowie peletonu.

Bouhanni. I wszystko jasne.

1 Like

Dość widowiskowa kraksa, cud, że nie ściął połowy grupy tym uślizgiem.

1 Like

Bardzo słaba obsada Turul Romanei. Niby kategoria 2.1 - ale oprócz Tvetcova i Vahtry (który pod nieobecność Kankovskiego zaczął w Polsce sprinty z większej grupy wygrywać) kojarzę tylko kolarzy Elkov i polskich grup.
Tę samą kategorię będzie miał wyścig dookoła Słowacji, a tam obsada tak ze 3 razy lepsza…
Ale pal sześć, co ja sądzę o obsadzie rumuńskiego wyścigu - ktoś kojarzy tych zawodników? Z wyścigów juniorskich czy amatorskich?

Rzeczywiście obsada słabiutka, ale jeszcze kilku znanych mi kolarzy jest. W Rumunii szybki Grosu, z Estonczykow Nommela (który w przeciwieństwie do Vathry, ma już kilka solidnych wyników w kategorii 1.1) i młody Lauk dobrze się zapowiada. W Cycling Team Friuli drugi kolarz Tour de l’avenir Aleotti i Mattia Bais, który w swojej domowej etapówce w zeszłym tygodniu przegrał tylko z Champoussin. I jest Rodolfo Torres, którego kojarzę z poprzednich sezonów w Andrioni.

1 Like

Nie wiem, czy było. Jest nowa etapówka w Chorwacji, spadkobierca chyba Tour of Croatia, ale z nową organizacją? Nazywa się CRO Race i będzie od 1 do 6 października. Uczestniczą cztery drużyny WorldTeam: Astana, Bahrajn, CCC i Mitchelton-Scott.

Etapy:
Osijek – Lipik
Slunj – Zadar
Okrug Gornji – Makarska
Starigrad Paklenica – Crikvenica
Rabac – Platak
Sveta Nedelja – Zagreb

(cicloweb)

2 Likes

Jeszcze Wdowin (Vdovin) kojarzy mi się z przyzwoitą jazdą w hiszpańskich jednodniówkach, a Gaffurini z jakimiś sukcesami w niższej kategorii

To zdaje się jest właśnie dotychczasowy organizator. Termin i nazwa zostały mu zabrana, a jak to się skończyło, to wiemy.

1 Like

Przede wszystkim jest Laas, czyli czołowy drugoligowy sprinter :wink:
I Estończyk Jakin, który swego czasu wygrał 4 dni Dunkierki.
Obsada rzeczywiście słaba, ale trasa ładna. Ciekaw jestem co się ruszyło w tej Rumunii, że tyle wyścigów z kat. 2.1 nagle organizują.

ToB
Myślicie, że Trentin ma plan na wygranie generalki?

Jutro jeden z trudniejszych etapów i jeszcze ten etap z rundami w piątek gdzie meta na podjeździe (1,4 km 5,8%), więc stawiał bym na MVDP, ale jest jeszcze w czwartek ta 14 km czasówka po której może wskoczyć ktoś jeszcze inny. Może Teunissen? Dziś był 4 na etapie, jest 5 w GC i dobrze ostatnio pojechał czasówkę na Binck Bank Tour (choć to wtedy było 8,4 km a teraz jest 14,4 km, więc trochę za dużo dla niego)

Jansen :slight_smile: :upside_down_face: