Inne Wyścigi 2019

Van der Poel na szczęście bez żadnych złamań. Tylko siniaki i otarcia. Dobra wiadomość, choć aż się trochę zdziwiłem, bo nie mógł się nawet ruszyć. Ale wiosnę ma uratowaną.

1 Like

Może nie chciał się ruszać, bo sam pewnie nie wiedział co mu się stało!

0 Likes

Kraksa goniła kraksę, dobrze że Van der Poel wyszedł z tego cało, bo wyglądał strasznie. Dziwi zaskakująca porażka Ackermanna, cóż może to będzie nauczka dla niego, na pewno nie skreślałbym go.

0 Likes

Utrudnienie trasy utrudnieniem, jednak trzeba zmodyfikować tezę, że znacząco to wpłynęło na atrakcyjność wyścigu. Wyciągnąłem z zeszłorocznej edycji nieuprawnione wnioski - pewnie dlatego, że większy wpływ na rywalizację miał wówczas wiatr.

O kraksie trudno się wypowiadać, ale fakt faktem, że cała uwaga skupiła się na Matie, a całkowicie zlany został Gerts. A w powtórkach widać było, że to jemu się naprawdę krzywda poważna stała - poleciał na głowę, więc raz, że uraz tejże (stwierdzony wstrząs mózgu), a dwa, że kręgi szyjne też zostały uszkodzone. Dyrektor jego ekipy skarżył się, że jego urazy zostały zbagatelizowane, mimo obecności dwóch ekip ratowniczych.

Co do samego wyścigu, to wyjątkowo słabo pojechali chłopcy Lefevera. Może nie był to pierwszy skład klasykowy, ale taki Serry pokazał, dlaczego jeszcze do tej pory niczego nie wygrał. Zamiast zabrać się za przeciąganie swoich na czub, to zrobił na ostatnich kilometrach taki zaciąg, że peleton zatrzeszczał i nie było mowy o przeorganizowaniu ekipy. Równie bezsensownie pojechały Cycki, naciągając peleton, nie dbając przy tym o swoich sprinterów.

0 Likes

Można powiedzieć że pojechali w swoim stylu :wink:
Brakuje jakiejś wizji. Już lepiej było im dać wolną rękę czy wręcz jakiś nakaz ataków, inicjatywy w celu utworzenia mocniejszej ucieczki. Bo sorki ale poleganie na Mareczko w tej końcówce to troszkę śmieszne było.

0 Likes

Ech ten Mareczko to jednak rzadki jest, znowu mu jego własny pociąg odjechał.

1 Like

Sajnok ładnie. No a Mareczko jak zawsze coś nie zagra.

1 Like

W Belgii Ackermann-Halvorsen-Hodeg. A Banaszka brak :confused:

0 Likes

Duża szansa, że to dlatego iż Caja Rural nie startowała. W Kataloni będzie :slight_smile:
A tak bardziej poważnie, to nie złapałem, dlaczego akurat pomiędzy tą trójką Alan miałby się znaleźć?

0 Likes

Bo z nimi rywalizował w młodszych kategoriach

0 Likes

A to Ackermann nie jest ze trzy-cztery lata starszy?
Czy Banaszkow pomyliłem?

0 Likes

Jednak trochę szkoda że na P-R nie będzie Mathieu Van der Poela, zwłaszcza oglądając go na tym ostatnim sektorze brukowanym w GP de Denain.

0 Likes

Mathieuvdpoel na solo w GPDenain.

0 Likes

Oby za tydzień włączył się do walki.
Szczerze mówiąc, jestem ogromnie ciekawy tegorocznego brukowego sezonu. Bez Terpstry, Deceuninck nie są już tak mocni na papierze, choć jak znam życie, obejrzymy w tym roku Asgreena i Senechala, jakich dotąd nie znaliśmy :wink:

0 Likes

Ja mam wrażenie że MVDP lepiej się czuje na tej francuskiej większej kostce po oglądnięciu jego występów dziś i w Nokere Koerse, z drugiej strony przejechał dopiero dwa klasyki po bruku i może dopiero się rozkręca. Ja się wstrzymam do Dwars door Vlaanderen z jego oceną co do szans na dobry wynik we Flandrii.

0 Likes

Groenewegen bardzo mocny w tej części sezonu. A stawka sprinterów nawet po tych kraksach była dobra.

0 Likes

Szkoda tylko że CCC nie ma nikogo na kogo w zasadzie mogliby postawić. Ładnie jadą, czujnie, uważając w trudnych miejscach tylko co z tego.

0 Likes

Z Mareczki to jednak obecnie słabiutki sprinter, nie był w stanie w końcówce utrzymać się za swoim pociągiem, a był w sumie dość ładnie wyprowadzony 1 km przed metą.

0 Likes

Trochę tłumaczyć może, że to był dość dziki sprint. Strasznie wąsko, dużo zakrętów, bardzo trudno się przepchnąć. Inna rzecz, że tak się dzieje za każdym razem. Mieli ludzi, żeby to inaczej rozegrać. I nie byłoby problemu, jakby się trzymał swojego koła…
Ja tam będę oceniał, jakim Mareczko jest sprinterem, jak on w końcu zafiniszuje gdzieś :wink: Do końca sezonu droga daleka :wink:

0 Likes

No ale niech Jakub spróbuje!
Czemu inni mogą się na wąskich uliczkach przedzierać do przodu i walczyć, a Jakub nie?

0 Likes