Inne Wyścigi 2019

Do tego brak transmisji w TV. Można by stwierdzić że RCS wygrało na Bliskim Wschodzie z ASO.

W Kazachstanie chyba jakiś nowy towar odkryli. Jeszcze chyba nie widziałem nigdy takiej dominacji na przestrzeni półtora tygodnia. I jak dobrze sobie to Łucenko wyliczył. Przy okazji szkoda trochę Grelliera, został wyprzedzony 100 metrów przed metą.

A dzisiaj jeszcze do braku transmisji doszedł kompletny brak informacji o sytuacji na trasie. Tak jak we wcześniejszych dniach profil wyścigu na Twitterze całkiem dobrze relacjonował wydarzenia, tak dzisiaj była cisza.

1 polubienie

Astana w zeszłym roku chyba też miała niezły początek. A towar? Winokurow zawsze o to dbał. Musimy troszkę jeszcze poczekać. Do też Andaluzji wysyłają mocną ekipę. Być może to jest związane z ich systemem pozyskiwania pieniędzy. Mocny początek może być istotny.

Prawda, coś w tym może być.
2 lata temu mieli ten fatalny początek, naznaczony też m.in. urazami kilku kolarzy i dopiero Scarponi wygrał na Trentino. W zeszłym roku zaczęli bardzo dobrze, ale były te problemy z pensjami. Teraz naprawdę jeżdżą tak, że żaden sponsor nie powinien zarzucać czegokolwiek.
utro Łucenko wygra generalkę Omanu i tym samym będą mieli 10 zwycięstw, czyli cel CCC na 2019 :wink:

W Portugalii Jakobsen. Facet jest dosłownie z kwartału na kwartał coraz lepszy. Holendrzy nie mieli sprintera z prawdziwego zdarzenia przez niemal 20 lat, a teraz mają 2 w absolutnym topie.
Górali w dobrej drużynie nigdy mało, ale nagromadzenie świetnych sprinterów w Deceuninck i w Borze mocno mnie uwiera :confused:

W CCC to chyba była mowa o 20 zwycięstwach w tym roku

Co się dzieje z tym Aru!? Zastanawia mnie jedno? SKY nawet w wyścigach 2 klasy musi prowadzić peleton? Czy inne drużyny są tak słabe???

Ładnie ten Pogacar.
Słowenia wyrasta na taka europejska Kolumbię.
Roglic, Polanc, Pogacar… Ciekawe, ktogo tam jeszcze maja w zanadrzu.
Paru skoczków przestało się w kadrze mieścic, więc, kto wie :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Miałem właśnie to napisać. Niesamowici są ci Słoweńcy. Naprawdę robi wrażenie gdy taki młody chłopak pokonuje moc Sky.
Poza tym bardzo ładny etap w Portugalii. Selekcja imponująca.
No i fajna akcja zaczepna CCC a potem Antunes i tak utrzymuje się w końcówce i próbuje atakować zwycięstwo. Szkoda strat z kraksy.

1 polubienie

Amaro, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili! Teraz to już podwójnie szkoda tej jego wczorajszej straty. Wysokie miejsce w generalce - wiadomo. Ale też dzisiaj na pewno by nie atakował 40 kilometrów przed metą, tylko czekał na ostatni podjazd i kto wie… Zwycięstwo byłoby bardzo realne. No ale to tylko gdybanie.

Przyjemnie dla oka jeździ CCC na początku sezonu. A dzisiejszy etap to już w ogóle show w ich wykonaniu. Tylko lepszego zakończenia zabrakło.

I jeszcze jedno. Ale brzydko wygląda ten ich skrót - CPT. Takie ładne było CCC i teraz ciężko się przyzwyczaić do tego dziwoląga.

I chyba dobrze że złapali Cycków zaraz na zjeździe. Bo gdy się patrzyło na tempo jakie narzuciło potem Sky na podjeździe to jednak Antunes tylko straciłby siły jakby na tej górce miał brać wiatr samotnie na siebie.

Zdecydowanie. W pewnym momencie wyświetliła się informacja, że mają 2 minuty przewagi i to byłoby już dużo. Ale gdy już spadło do minuty, było wiadomo, że im szybciej złapią Antunesa, tym dla niego lepiej. Bardzo mocne tempo nadał Hart. To chyba De la Cruz tam nie mógł za nim nadążyć?

Transfery transferami, ale brak Saronniego na stanowisku generalnego menadżera UAE i od razu widać efekty :wink:

Ino chyba czeba Aremu depesze informacyjno posłać, bo nie zauważył zdasie…

1 polubienie

Aru to stara szkoła, co to za ściganie w lutym? :wink:

Na ciekawego zawodnika wyglada Serb Rajovic z Adria Mobil. Dobry 2018 fakt ze w ogórkowych wyścigach i niezly poczatek 2019 w Turcji. CCC moglobysie nim zainteresowac. O potencjale Pogacara wspominamy od 2 sezonów. Wtedy byl jeszcze do wyciagniecia w kontekscie CCC.

Ciekawe jak Astana rozegra królewski etap Andaluzji.Mają 3 zawodników w 6 z czego jeden z nich to jest teoretycznie najlepszy góral(Fuglasng), a drugi genialny zjazdowiec(Ion).Wystarczy że jeden z nich odjedzie na finałowej wspinaczce i mają kolejną etapówkę w kieszeni.Tylko pytanie na co stać Wellensa.Cały czas poprawia się w jeździe po górach ale czy naprawdę może utrzymać tempo najlepszych pod takiego potwora jak Hazallanas.Jego zeszłoroczne występy na Alto de las Allanadas i La Colmiane były imponujące ale te co by nie mówić konkretne podjazdy nie umywają się do jutrzejszej wspinaczki.Powiedziałbym że Fuglsang jutro rozniesie towarzystwo i wygra na solo ale w końcu to hiszpański wyścig więc może być różnie.

Alan Banaszek z przekroczonym limitem czasu na czasówce. Mało optymistyczne.

Pasjonująca walka się zapowiada dziś w Portugalii. Ciekawe na co stać Pogacara. Niby już pokazywał, że potrafi bardzo dobrze jeździć czasówki, ale rywali też ma dobrych. Raczej panowie nam się mocno nie rozjadą w klasyfikacji generalnej, co zapowiada interesujące następne dni. Soren Kragh już ma chyba 15-20 sekund za dużo straty, aby włączyć się do rywalizacji, ale i tak ciężko wytypować konkretnego faworyta spośród pierwszej piątki.

e: No pokazywał, że umie jeździć, ale nie myślałem, że aż tak dobrze. Zwycięzcę wyścigu chyba już znamy. Ciężko będzie pokonać Słoweńca w takiej formie. W zasadzie ze wszystkim się pomyliłem. :grin: Różnice duże, Kragh prawie wszystkich wyprzedził… Ekspert.

Zwycięstwo Vanmarcke we Francji zwróciło mi uwagę, na to że jeszcze nie odniósł w karierze żadnego zwycięstwa na poziomie WT. Jest jakiś inny kolarz, który jeździ na porównywalnie wysokim poziomie przez tyle lat i też może się “pochwalić” podobną statystyką?

Richie Porte i wyniki w generalce wielkich tourów