Inne Wyścigi 2019

Aru nie wytrzymał presji bycia gregario di lusso?
Dobrze, że są Conti z Petillim :wink:

1 polubienie

No piękny ten etap na Algarve. Po co oglądać jakieś Toury de France? :stuck_out_tongue: To jest właśnie fajne wiosną: brak napakowanych wymiataczy, wyrównana walka, fajne akcje…

1 polubienie

Ależ ładnie Pogacar to zrobił. Bardzo mądrze, przede wszystkim. Równie ładny atak Andersena. Przy ataku De la Cruza wydawało mi się, że Sky źle to robi, ale Poels i tak nie miał szans na wygraną z Pogacarem. Więc co za różnica.

Detale decydowały. Mógłby np. Pogacar pojechać wcześniej ździebko słabszą czasówkę albo mieć dzisiaj słabszych pomocników albo Andersen dostać wsparcie w ataku. Wszystko rozegrało się na sekundy i te drobne okoliczności, które rozstrzygnęły o wyniku. I właśnie mi to się podoba.

2 polubienia

Myślałem, że Andersen wyszarpie to żeby mieć pierwsze zwycięstwo dla Sunwebu w tym sezonie no ale nic z tego, nadal Sunweb i Ag2R jako jedyne drużyny WT beż żadnego zwycięstwa póki co.

1 polubienie

Gratulacje dla Rekity. Wyscig ogórkowy ale brakuje nam troche kolarzy na trudniejszy teren wiec fajna sprawa i mam nadzieje ze pojdzie za ciosem w trudniejszym terenie i znajdzie ekipe chociaz prokontynentalna. Fajnie Antunes ale on chyba jeszcze nie jest w topowej formie, troche pecha na wczesniejszych etapach(kraksa) ,a bylby w top 5

Konkretny silnik ma Kragh Andersen. Kolejny dobry wyścig po Paris - Tours i etapie na TdS, co prawda nie było wygranej (etap, wyścig) ale tak jak na etapie TdF do La Rosière gdzie niesamowicie poprowadził atak dla Toma z Roselend, kolejna dobra akcja. Z niecierpliwością czekam co pokaże na Omloop (mam nadziej że nie przypadnie mu rola pomocnika Matthewsa) i może Strade Bianche (według mnie powinien być liderem Sunwebu na ten wyścig).
Pogaczara uratowali dziś Conti z Petillim. Aru nie za dobrze wygląda nawet biorąc to że jechał treningowo.
W Emiratach pojechali według składów na taki dystans. W Jumbo Van Emden i Martin to pewniaki na takie płaskie i do 20 km czasówki, podobnie Dennis podwyższył jakość Bahrainu w TTT.
Dumoulin nie przepada za płaskimi czasówkami, dlatego uważam że to bardzo dobry wynik.

Aru od dwóch lat jeździ treningowo😉!

1 polubienie

Moim zdaniem uratowali go Poels i Mas. :grinning: Młody wiedział, że nie będzie współpracy Kragha z nimi, więc spokojnie czekał. Trzeba było zacząć rwać tempo dużo wcześniej, nie na ostatnich 500 m, a potem załatwiać sprawy między sobą.

hmm… Sęk w tym, że ostra gra zaczęła się już prawie 50 km przed metą, a na ostatnich 30 km były momenty, że Pogacar zostawał sam z hordą kontrujących rywali. Nie można powiedzieć, że zaczęli za późno, bo zaczęli bardzo wcześnie, a pomysł z De la Cruzem był świetny, tylko że David był za słaby. Trudno się było spodziewać, że Andersen go tak łatwo zgubi. Oczywiście, mogli skajowcy grać po tradycyjnemu i trzymać wyścig w ryzach i urządzić rozprowadzanie pod Malho, ale w ten sposób nie zerwaliby Pogacara. Nie na 30 sekund, a tu przecież nie byłoby gwarancji, że Mas go nie objedzie. Więc zagrali drugą kartę i to się wydawało świetnym pociągnięciem, bo mimo że Emiraty wyglądały dobrze, to nie na tyle, żeby akcję zneutralizować.
I w zasadzie tylko ten słabnący De la Cruz sprawę położył, bo nagle okazało się, że trzeba Anderesena gonić, a wtedy już było po wyścigu :wink:

Jeszcze raz podkreślę, że Pogacar bardzo MĄDRZE pojechał.

Nie rozumiem po co Sky pracuje w drugiej grupie jak Michał czyli teoretycznie ich lider jedzie w pierwszym peletonie.Albo wierzą, że Halvorsen będzie w stanie wygrać sprint z największymi tuzami albo to jednak Moscon jest liderem.Zresztą taka sytuacja nie dzieje się po raz pierwszy.Szkoda też trochę Porta ale najwyraźniej brakuje mu umiejętności bo pech aż tak się nie powtarza.

Moim zdaniem to Moscon jest liderem na początek sezonu,(tutaj,Strade,bruki)jesienią Gianni był w wielkiej formie,a kwiatek pewnie ma się w końcu dobrze przygotować na Ardeny i tam powalczyć.

No w tym sezonie Kwiato ewidentnie się oszczędza przed Ardenami jeśli spojrzeć na kalendarz startów.

Nieźle sobie radzi nasz kolarz Przemysław Kasperkiewicz w… Afryce w Tour de Rwanda

W Emiratach dziś Gaviria przed Vivianim i Ewanem.
Dla mnie to 3 największych faworytów na sprint na Mediolan-San Remo.
Sagan i reszta będą musieli poszukać innych rozwiązań.

Z pewnością chętnych do innych rozwiązań nie braknie…

Jeśli Kristoff ze swoją umiejętnością ciągnięcia sprintu biorąc na siebie wiatr przez dobre kilkaset metrów będzie częściej się bawił w rozprowadzanie, tak jak wczoraj, to ma szansę zostać najlepszym rozprowadzającym od kiedy zacząłem oglądać kolarstwo. Kto wie, może opuszczenie Quick-Stepu wcale nie musi wyjść Gavirii na złe.

Tak, Kristoff czy zwykle DQS pokazują ile wart jest ostatni rozprowadzający.
Trochę głupie jest to kolarstwo :wink:
Gdy grasz dla takiej Barcy to nie ma znaczenia na jakiej pozycji i tak zbierasz chwałę jako mistrz czy zwycięzca. Drużyna jest dekorowana. A w kolarstwie nie drużyna a pojedynczy kolo. Ale tak to to jest, trzeba z tym żyć i się cieszyć :slightly_smiling_face:

PS
Ale jeśli szejkowie zrozumieją o co biega i sypną Kristoffowi trochę kasy to może i on będzie się szczerze cieszyć :wink:

Nooo Valverde dziś końcówkę rozegrał godnie jak na mistrza przystało.

Fakt, czapki z głów, zrobił widowisko.