Inne wyścigi 2020

Może naciska ich na transfer do Ineos?:stuck_out_tongue:

Wydaję mi się że on ma już kontrakt z Ineos zaklepany?

Patrzę ja na skład Ineosów na Tirreno-Adriatico na PCS.
Gdyby dorzucić tam Bernala, to w marcu pewnie pomyślałbym, że to na TdF ekipa.
Thomas, Froome, Geoghegan-Hart, Ganna, Dennis, Dunbar, Puccio.

A na Giro muszą jeszcze zmieścić Sosę i może Henao :wink:

1 Like

Pidcock niesamowity trzeci etap wygrany, Mortirolo też mu pasuje. Na czas bardzo dobry, pod górę bardzo dobry, zafiniszować potrafi, Paris- Roubaix tez ma wygrane, najbardziej kompletny kolarz? Bo Remco to chociaż finiszu nie ma, a przynajmniej go do tej pory nie pokazał.

Druga kwestia straszna klęska Kolumbijczykow dziś najlepszy z kolumbijskiej grupy 24 minuty straty. Troszkę lepiej dwójka z włoskich grup ale to też 9 i 12 minut straty.

Wyścig w Bośni:
Przed etapem wczoraj zastanawiałem się, czy Brożyna da radę potwierdzić swoją formę na podjeździe i wygrać etap.
Piotrek uciekał od początku etapu i przed wspinaczką był już ujechany. W efekcie wypadł najsłabiej że wszystkich kolarzy Vosters.
Wygrał Kaczmarek z Mazowsza.
To 11 zwycięstwo ekipy Banaszka

W temacie era Twittera pisałem, że fajnie jest oglądać rywalizację ekip.
Dziś w wyścigu Solidarności Aniołkowski vs Franczak vs Banaszek.
Obsada wydaje się niestety ani trochę lepsza niż w "Bułgarskich ogórkach "

Dzisiaj startuje Giro Rosa, faworyci są ci sami od wielu lat z Holenderkami na czele.

Nie jest to nic oryginalnego, ale podam moją trójkę w klasyfikacji generalnej:

1. Vleuten
  2. Deignan
  3. Breggen
    I spróbuję dodać jeszcze siódemkę do TOP10: Spratt, Lippert, Niewiadoma, Ludwig, Moolman, Longo Borghini i Garcia Mavi. Ciekawe ile się potwierdzi.

Dawajcie swoje trójki.

Chyba przeceniasz umiejętności wspinaczkowe Deignan.
1 Van Vleuten

2 Longo Borghini
3 Van der Breggen

6 Niewiadoma

Trasa łatwiejsza niż w poprzednich latach, ale wystarczająco trudna żeby zrobić dużą selekcję.
Van Vleuten ostatnio nie mogła odjechać na solo wszystkim, tutaj jednak jest jej teren.
Niewiadoma zginie z kretesem na San Marco La Catola.
Czarnym koniem … Vos :wink:

Ostatni etap ma dużo gór lecz małe nachylenia. Zadecydują odcinki 4(170 km!!!) oraz 8.

Zapewne tak, ale w formie jest super, więc na tych pagórkowatych etapach będzie walczyć o zwycięstwa, a najtrudniejszy będzie ostatni etap z masą gór.

Kaśka dzisiaj trzecia, przed nią Van Vleuten i Van Der Breggen.

1 Like

Po jednym etapie (nie licząc TTT) wyścigu kobiet Giro Rosa są większe różnice w generalce niż po 2 tygodniach TdF. Jak Kasia utrzymie dobrą jazdę to ma podium w kieszeni.

A lekko nie było z tego co widać…

Oglądałem ostatnie 15 km i było widać ile potraciły zawodniczki na tym szutrze, VV wywinęła orła bo pojechała środkiem, Van der Breggen w tym miejscu pojechała boczkiem i obyło się bez schodzenia z roweru.
Bardzo dobra pogoń Kasi za Breggen, bo po szutrze wyraźnie traciła a na 500metrów do mety dogoniła Holenderkę.

https://youtu.be/1wWtVKd18jM tu jest ostatnie 16km. Pięć kilometrów pod górę po takim żwirku to i na TdF by zrobiło większe różnice niż teraz po 2 tygodniach. Kasia trochę została w tyle na samym początku tego podjazdu jeszcze przed szutrem i w sumie potem prawie jej nie widać w transmisji i dopiero jak na ściance na metę dopadła Van der Breggen się nam zaprezentowała i widać że forma bardzo dobra.

Niewiadoma awansowała na drugie miejsce w Giro wyprzedzając Van den Breggen. Podium wydaje się coraz realniejsze, tylko przetrwać 8 etap.

Jakiś cyrk w Luksemburgu

Jutro rozpoczyna się Małopolski Wyścig Górski. Jutro prolog o długości 1,36 km na Ostrą Górę na obrzeżach Krakowa. W piątek pierwszy etap na Górę Chełm niedaleko Myślenic (4,4 km; 6 %). @Inaki wiesz coś obecnie na temat tej góry ? W sobotę drugi etap do Nowego Targu i w niedzielę trzeci z finałem na Przehybie (10,1 km; 7,5 %).

2 Likes

Podjeżdżałem na Chełm parę razy, nachylenie jest bardzo zmienne. Najstromszy odcinek w ok. 2/3 trasy w rejonie dolnej stacji wyciagu, jakieś 400 m 10-12%.
Czasówka w MWG jest w Lasku Wolskim, podjazd od strony Bielan. Start zaraz za serpentynami w Alei Wędrowników. Poczatek stromy, 300 m 11-12%, potem wypłaszczenie i poprawka najstromsze 200 m 13-14%. Meta przy kazamacie. Jakby ktoś chciał zobaczyć kolarzy, to start pierwszego zawodnika do czasówki o godz. 16.30, meta ostatniego zwodnika 17.50.
Link do szczegółów całego wyścigu:
https://tourofmalopolska.eu/

Degenkolb wygrał dzisiaj etap w Luksemburgu. Nie było przypadkiem takiego przepisu, wg. którego zawodnik wycofany/wykluczony z jednego wyścigu nie może wziąć udział w następnym, dopóki ten pierwszy (tutaj: Tour de France) się nie skończy? Czy coś mi się przywidziało? Albo może to już nie obowiązuje?