Inne wyścigi 2024

Ja ich wszystkich od Ciebie przechwytuję i jaram się potem razem z Tobą :smiley: Jeszcze niezła postawa Mihkelsa dzisiaj.

1 polubienie

Daniel Martinez został Mistrzem Kolumbii w ITT.

Jutro na Majorce odbędzie się Trofeo Serra Tramuntana.

image

1 polubienie

sprinter wywodzący się z kolarstwa górskiego?
tego chyba jeszcze nie grali.

czy Demare’owi i Kristoffowi ktoś powiedział jak wygląda profil?

taka końcówka ostatni raz w 2014, wtedy wyniki były takie:

1 polubienie

Ale, że co, mają spróbować powtórzyć Hagena? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja go brałem do drużyny półtora roku temu jak postanowił się bardziej na szosie skupić niż na MTB to myślałem że biorę kogoś w typie Valverde. Czyli mającego swoje ograniczenia w górach, a główną jego wizytówką będą sprinty z wyselekcjonowanych grupek czy na podjazdach. W końcu w juniorach był trzeci w klasyku alpejskich, wygrywał dwójkowe finisze na podjazdach z Morgado czy na Pays Vaud wygrał z wyselekcjonowanej grupki. Na Valromey też dość trudny etap ale tam o sprincie nie było mowy, kto jak zjechał z góry tak wjechał na metę, a jeszcze kraksa Kulseta spowodowała że się stawka rozciągnęła.

I też jednak trzeba pamiętać że wczoraj ta końcówka nie była płaska jak stół. Jednak te ostatnie kilometry to było ciągle 1-2% czasem więcej i to mu na pewno mocno pomogło. Więc do Jakobsena bym go nie porównywał bo to jednak całkiem inny kolarz będzie. Teraz bym powiedział że to typ Matthewsa.

4 polubienia

A może to po prostu Van Aert nowy :wink:?

Van Aert jest tak wyjątkowy ze swoją wszechstronnością, że wątpię żebym jakiegoś młodego kolarza pierwsze co to z nim porównywał.

Dlatego dałem :wink: na końcu.
Natomiast takie skojarzenie mi się nasunęło, bo pisałeś coś o klasyku w Alpach.

W juniorach skończył go na podium, ale jednak bardzo często wyniki w juniorach potrafią być mylące w ocenie charakterystyki kolarza. Często ci najmocniejsi/najzdolniejsi radzą sobie w każdym terenie, ale jak się przechodzi na wyższy poziom to już z reguły trzeba wybrać w jakim kierunku się najlepiej rozwijać (i te góry w elicie jednak dużo trudniejsze niż w juniorach.) Jak teraz pokazuje taki poziom w sprintach to wątpię żeby w elicie kiedykolwiek pokazał taki poziom w górach, no rzeczywiście wtedy by musiał by być nowy Van Aertem ale i tak by jeszcze została do poprawy jazda na czas, żeby porównanie było kompletne :grinning:

4 polubienia

Wynik Bernala w itt daremny, ale może to i dobrze, że tym razem nie przedobrzył z przygotowaniami na kozie :grin:

1 polubienie

Van Eetvelt wygrał Trofeo Serra Tramuntana.
Drugi Vlasov, trzeci McNulty.

Jutro odbędzie się Trofeo Pollença - Port d’Andratx.

image

Pelayo Sanchez wygrał Trofeo Pollença - Port d’Andratx.
Drugi Mayrhofer, trzeci Vlasov.

Jutro odbędzie się Grand Prix Cycliste la Marseillaise.

image

Natomiast na Majorce odbędzie się Trofeo Palma.

image

Mają jechać jeszcze Gaudu, L. Martinez i Quintana więc możliwe, że Vingeggard przegra któryś etap.

1 polubienie

Thijssen wygrał Trofeo Palma.
Drugi Kristoff, trzeci M.Van Den Bergh.

Geniets wygrał Grand Prix Cycliste de Marseille.
Drugi Baudin, trzeci Vauquelin.

Rutsch dopiero drugi raz w top10 jako zawodowiec, nie licząc mistrzostw krajowych. Po Paryż-Roubaix 2021 był chyba apetyt na więcej.

Alejandro Osorio został Mistrzem Kolumbii.
Drugi Higuita, trzeci Bernal.

Niesamowita pogoń duetu Bernal - Higuita.
Gdyby jeszcze było z 1 km więcej, to walczyliby o złoto.

Atak Bernala był na 67 km do mety, przy starcie 5 minut.
Przed ostatnią rundą Higuita i Bernal tracili 1:30.

https://www.youtube.com/live/Jyu7iNNuC1g?si=5hy7LRD1IMYKStm6

No to czekamy teraz na Tour Colombia.

Ładne ściganie w tej Kolumbii. Pierwszy wyścig, który zobaczyłem w tym sezonie.

Ale jednak troszkę im zabrakło.

Za bardzo odpuścili tą ucieczkę, a do pomocy w pogoni mieli w zasadzie tylko Riverę.

1 polubienie

Rzeczywiście kawał ścigania w Kolumbii. Dopiero styczeń, ale czuję, że to jeden z najlepszych wyścigów sezonu. W sumie bardzo podobny do ubiegłorocznego Ronde.

Pierwsze podium Egana od Giro '21.

Jutro rozpoczyna się AlUla Tour.

Etap 1

Etap 2

Etap 3

Etap 4

Etap 5

Ciekawa obsada sprinterska.
Cimolai, Molano, Groenewegen, Wærenskjold, Coquard, Degenkolb, Van Uden, Syritsa, Merlier, De Kleijn, Moschetti.