Inne wyścigi

Biorąc pod uwagę konkurencję zaryzykowałbym stwierdzenie, że to najcenniejsza wygrana Viscontiego.
Nibali chyba nigdy nie był tak mocny na Emilii, co sprawia, że za tydzień przystąpi do Il Lombardia chyba jako faworyt nr 1.

Paskudny upadek Chavesa. W tym momencie już pal licho Lombardię, oby ten sezon go po prostu nie zniszczył.
Szkoda też, że nie uświadczyliśmy przez to kunsztu Bernala w takim towarzystwie.

Nie wiem czemu komentatorzy stwierdzili od razu, ze chyba nic poważnego się nie stało, bardzo nieciekawie ten upadek wyglądał. Zdążyłem tylko na ostatnie 20 km, ładne zwycięstwo Viscontiego, pewnie gdyby nie ten jego atak to Nibali by to ogolił.
Czy Davide Ballerini to jakaś rodzina Franco Balleriniego?

Straszna rzeźnia CCC na mecie jedynie Kaczmarek z 9 minutami straty…straszny wstyd. Taki Ficara byłby niezłą opcją dla CCC moim zdaniem.

W Emilii oczywiście :wink:

L.L.Sanchez po pół roku starań wreszcie wyszarpał zwycięstwo, które mógł zadedykować Scarponiemu.
Fajnie, że odjazd, Colbrelli trochę się już nawygrywał tych włoskich “semiklasyków”.

Dziś poważny test przed Il Lombardia czyli wyścig Tre Valli Varesine.
Lista startowa:
procyclingstats.com/race/Tre … _Startlist
Profil:
pbs.twimg.com/media/DLIEHamWsAAg1cE.jpg:large
Profil rundy:
pbs.twimg.com/media/DLI7mRUXkAAMjIM.jpg
Na starcie min. Kwiatek i Majka.
Ciekawe czy dziś powalczą o zwycięstwo ci którzy będą liczyć się w sobotę czy jednak pojedynek Colbrelli vs Matthews?

Z zaciekawieniem obejrzę ten wyścig właśnie ze względu na Lombardie. Wydaje mi się, że Kwiato na tej rundzie powinien dobrze wypaść.

Jest gdzieś transmisja?

Edit: jest nawet oficjalna i legalna na YT :wink: youtube.com/watch?v=iTPmFMpKJ2g

Transmisja jest w Eurosporcie 1 od 15. Obsada dość imponująca, liczę na dobre ściganie.

Ciekawi mnie co pokaże Majka. :smiley:

Nie ma Kwiatka na procyclingstats. Wie ktoś co się stało?

Nie wiem ale nie widziałem go w ogóle na ostatniej rundzie. Majka natomiast odbił na początku tego ostatniego podjazdu, co zreszta nie dziwi po takiej przerwie.
Pinot nawet nieźle to sobie wykombinował, tylko ciut za szybko zaczął. Nibali jest mocny.

DNF. Pewnie zrobił swoje dla Moscona i się wycofał. Chyba, że się coś wydarzyło o czym nie wiemy.

A Moscon znowu ponoć narozrabiał:

twitter.com/EquipeFDJ/status/915265460878311424

Superga ładna jak co roku.
Uran wygrał śmiałym atakiem. Dobrze się go ogląda gdy jest mocny. Największy wywal Nibalego w sobotę? Chyba tak.

Yates imponująco gonił. Nie stawiałbym na niego po słabej Vuelcie. A on tymczasem objeżdża na spokojnie Aru(który telepał się dziś na rowerze jak ryba wyjęta z wody).

Ładnie młodzież. Gaudu blisko podium, Bernal próbował odpowiadać na wczesne ataki Aru i za to zapłacił. 21 letni Martinez siódmy.

Zazwyczaj wygrana przy bazylice Superga nie pomaga w Lombardii, więc pół żartem pół serio można powiedzieć że wykreślamy już Urana z listy kandydatów do wygranej w sobotę :wink:
Widać że niektórzy ostrożnie (Pinot, Martin). Quintana ciężko powiedzieć bo dla mnie Mediolan - Turyn to chyba jedyny liczący się klasyk w którym ma większe szanse na wygraną, więc może forma nie ta. Dumoulin już chyba nie kręci jak na MŚ, i nie chodzi mi o dzisiejszy wyścig który mógł jak niektórzy przejechać treningowo a bardziej o Tre Valli Varesine gdzie widać było grymas zmęczenia na linii mety w Varese. Z Sunwebu wydaję się że jeszcze tylko Oomen ma jakieś paliwo w baku.
Podsumowując to przed Lombardią na razie tylko Nibali, Pinot i Uran w roli Rosy z 2015 :wink:
Mam nadzieje ze ktoś z poza tej trójki pozytywnie zaskoczy mnie w sobotę, może Aru lub Martin?

Kwiatkowski juz bez formy zajechany jednak 3 szczyty to za duzo . W Lombardii pojedzie jak dzis rekreacyjnie - szkoda

bez formy albo bez motywacji po Bergen,

Mnie tam Aru z miesiąca na miesiąc coraz mniej przekonuje, i to w każdym aspekcie.
Po Emilii pisałem, że Lombardii nie wygra i podtrzymuję.
Ja bym tam jednak uważał na Poelsa i D.Martina. A.Yates też ładnie pojechał.

Co do Urana… 2 razy drugi na Giro, drugi na TdF, drugi na IO… Nie pogniewałbym się, gdyby wygrał. Forma chyba lepsza niż rok temu o tej porze.

Ja tam liczę, że w sobotę Majka mnie pozytywnie zaskoczy :slight_smile: