Inne wyścigi

Mówili chyba że inne drużyny też w niebieskich strojach, mi się też zlewali.
W jednym momencie prowadził Quickstep a potem Viviani złapał koło innego kolarza też w niebieskiej koszulce.

Tak czy siak, ten wyścig z Kemmelbergiem 120 kilometrów przed metą nie ma dla mnie specjalnego sensu. Jeśli to tylko faza przejściowa przed powrotem etapówki to jestem za, ale jeśli to ma już tak zostać, to równie dobrze mogą sobie odpuścić. Nawet mi się podobało jak powiało 9 km przed metą, ale nie o to w tym wyścigu zawsze chodziło…

Dzisiaj było wiadomo, że jeśli wygra ktoś inny niż Viviani to będzie niespodzianka a ktoś inny niż Viviani i Ackermann to wręcz sensacja.
Brawa dla młodego Philipsena, chyba życiowy wynik. W przyszłości to może być taka lepsza wersja Stuyvena.

Bra

Właśnie, dlaczego teraz jest tylko jeden etap zamiast tytułowych trzech?

Czy LArs Boom nie jedzie we flandryjskiej pięknóści?

Ackermann niby taki pewniak do walki, a w dorobku nie ma kompletnie żadnego zwycięstwa w jakimkolwiek wyścigu, oprócz Szlakiem Grodòw Piastowskich - Stage 2 w 2015

Cieszy mnie sukces Philipsena, śledzę jego karierę od kiedy wygrał 4/4 etapy w jednym z topowych wyścigów u17, nawet wywiad z nim robiłem na bloga :wink: miły gość, zawsze dwa słowa odpisze jak coś zagadam na Twitterze.

A merytorycznie pisząc to widać, że ma talent. Na Nokere jak poszedł atak na wietrze to spokojnie zabrał się z gośćmi z WT. Dzisiaj sam sobie sprint ogarnął (patrzyłem tylko na niego na ostatnim km), widać, że miał sporo sił na ten finisz mimo, że wyścig łatwy nie był. Pytanie tylko kto go w 2020 zatrudni i czy będzie to Lefevere :wink:

E3 i Gent-Wevelgem beda dyskutowane tutaj czy zasluguja na wlasny “temat”?

Moze stworzenie jednego watku dla flandryjskich/marcowych klasykow (nie bedacych monumentami) byloby rozwiazaniem.

Swoja droga jutrzejszy wyscig powinien dac odpowiedz w jakiej tak na prawde formie jest Sagan.

Trzeba przyznań, że drugie miejsce Owsiana w generalce Langkawi to miła niespodzianka.
Natomiast niemiła jest taka, że Banaszek nie nawiązał walki z Włochami na sprinterskich końcówkach.

Ma podobne odczucia. W przypadku Banaszak liczyłem na minimum jedno top3 etapowa. Z kolei wynik Owsiana można uznać za sukces, teraz przydałoby się kilka dobrych wyników w Polsce i jego punkty mogą mieć znaczenie przy walce o pełny skład na Insbruck.

moim skromnym zdaniem to Banaszek na wyścigach tej klasy i z taką obsadą powinien jak nie wygrywać, to chociaż na etapowych podium się łapać. Jeśli faktycznie jest czy ma być ta naszą nadzieją na sprinty, to nie widzę żadnych wymówek.
z kolei pudło Owsiana w GC to miła niespodzianka

Jeżeli chodzi o CCC to nie tylko Banaszek zawiódł, ale przede wszystkim Kump, który nie był w stanie przebić się na pudło na żadnym etapie.
Z kolei wygrana Tratnika na Coppi e Bartali to jedno z większych ich osiągnięć indywidualnych w ostatnich latach biorąc pod uwagę obsadę wyścigu. Smutna prawda jest taka że wydaje się że jedyną szansa na sukcesy dla CCC są udane transfery z zagranicy.

Gdzieś czytałem, że Banaszek wygrywał niedawno w młodziezowych wyscigach z jakimś sprinterem, który teraz juz ma kilka sukcesów w seniorach, a Banaszek nic. Jakiś Schodek czy podobnie

to trochę tak jak Jeżowski z Cavendishem. dekada minęła, nic się nie zmieniło.

Jak już Ci się zbiera na żart słowny, to raczej Szadź :wink:

Dziś na Dwars door Vlaanderen kawał dobrego ścigania, mimo tego że oprócz Sepa pozostała czwórka to taki drugi garnitur w przeciwieństwie do tych co przyjechali 30s i minutę za nimi. W tych warunkach wygrana Lampaerta chyba jeszcze lepsza niż ta z przed roku choć może w końcówce bez emocji (rywale się nie popisali). Warto zwrócić na życiowy wynik Teunissena, liderami Sunwebu na dziś pewnie byli Theuns (który dla mnie lepiej nadaję się na Paris-Roubaix) i Kragh Andersen, (który nieźle jechał ale potem albo osłabł lub może miał jakiś defekt?), wydaje się że gdyby nie akcja Lampaerta to Holender by wygrał, ale ogólnie dobry dzień dla Sunwebu biorąc pod uwagę też zwycięstwo Ellen van Dijk . Atakują też młodzi Duńczycy, dziś Pedersen, w Omloop wygrana Valgrena no i ten wspomniany Kragh Andersen, naprawdę mocna trójka na przyszłość. Co do dzisiejszej pogody to jeśli podobnie będzie w niedzielę albo gorzej to według mnie Sagan raczej w tym roku Flandrii nie wygra…

Zdecydowanie.

1. obrona tytułu, to zawsze trudniejsze niż wygrana nr 1
  2. warunki, obsada
  3. rok temu bardzo pomógł mu Gilbert, ta wczorajsza mimo wszystko całkiem “samodzielna”.

I pomyśleć, że Wiśniowski go zrywał na Bosbergu miesiąc temu…
Świetny ten Lampaert. Flandrii (raczej) nie wygra, ale uważałbym na niego na “Paryż-Roubaix”.

Co do Sunwebu to może wreszcie koniec złej passy i początek nawiązywania do sezonu 2017?
M.Pedersen to przyszłość nie Duńczyków, ale chyba i całego kolarskiego świata.

Jutro GP Induraina na ES 2, wydaję mi się że po raz pierwszy w ES.W tym roku mniej ekip z WT niż w zeszłym ale na liście startowej min. Nairo z Valverde plus S. Yates, Špilak, Zakarin, więc może być interesująco.

Dobrze widzę, że w tym roku nie kończą pod bazyliką? po 12 latach wracają do Estrelli?

Tak, dobrze. Kończą po zjeździe z Alto de Ibarra (700m, 10,6%) w Estelli. Profil:

PS. Dokładnie to będą przejeżdżać obok bazyliki, tylko jakby z drugiej strony, mapa (na niebiesko zeszłoroczna końcówka, na czerwono dzisiejsza):

Profile dwóch ostatnich podjazdów:

Dziś też wyścig w Limburgii. Dla zainteresowanych min. występem ekipy CCC, tradycyjnie oficjalny stream z L1:
http://l1-live.nl/live-l1-tv/

Dziej się, porwany peleton. Pogoda się pogorszyła.