Inne wyścigi

Nie wiem czy jest kolarz w tej chwili który by dał radę.Może Simon Yates lub Landa.No i Valverde ewentualnie.Nikt więcej.

haha LAnda to niech najpierw znowu zajmie miejsce na podium jakiegoś Touru

Chociaż szanuję za 4 miejsce będąc pomocnikiem Frooma

TJ już odpadł po przyśpieszeniu. Jak tak dalej będzie sobie radził w górach to TDF może oglądać w tv.

Majka swoim tempem a znowu skonczy drugi . Juz sa blisko :slight_smile:

Zamiast soać, męczę się przy tej Kaliforni i takie dwa wnioski mi się nasuwają
Nie wiem czy Bernal to już teraz nie jest najlepszy taki stricte góral peletonu. Niesamowity talent! Wiem że to za wcześnie na radykalne sądy ale on jest niesamowity. Bez kalkulacji, strachu, po prostu goli wszystko co jedzie.
Rafał widzę że niestety klasyk- spojrzenie za siebie i co tam z tyłu słychać? Na czyim kole by pojechać. Gadanie o formie w lipcu? A co jak znowu nie „pyknie”? Zero wyniku przez cały rok? Ech…

No Majka jednak nie… nawet od Vargarderena odpadl jeszcze w koncowce nie ma co sie oszukiwac slabo ale jak forma bedzie o miesiac pezesunieta i bedzie jak na vuelcie 2015 top 3, to ok ale srednio to widac i pezez te 3 lata to regres zalicza w wyscigach wieloetapowych

Fakt Majka niepokojąco słabo… co zrobić, chyba już nie będzie topowym grand tourowcem pokroju Mienchova czy Quintany, ale może jeszcze kiedyś powalczy o top 5 Giro lub TdF

Gostek pierwszy pełny sezon a już jest wymieniany jako absolutny top góral potrafiący finiszować i jeździć na czas.Takiego talentu nie było chyba od Hinaulta.On zapewne więcej wygra przed skończeniem 25 roku życia niż Majka przez całą karierę.

Choć nie miał z kim się ścigać, to jednak swoje Bernal pokazał.
A Rafał chyba przegrywa przede wszystkim psychicznie sam ze sobą. I znowu ciężko cokolwiek wyrokować przed TdF, którego nadal nie ukończył w roli lidera.

Rafał niestety bez szału. Jeżeli(odpukać) znowu jakaś kraksa na TdF albo po prostu będzie miał słabszy dzień i nie powalczy w generalce to Bora może zacząć szukać kogoś innego na miejsce Majki bo pewnie oczekiwania co do Rafała sponsorzy mają większe niż to co Polak pokazuje na trasach wyścigów etapowych.
Co do Bernala. Jak dla mnie gość jest niesamowity. Będę z wielkim zainteresowaniem śledził dalszy rozwój tego kolarza bo mamy do czynienia z przeogromnym talentem.

Obsada - jak to na Kalifornii - trochę letnia, ale McNulty jednak jedzie dobry wyścig. Gdyby nie defekt na czasówce, byłby pewnie przed Majką, a w TOP10 sami kolarze z WT, no i sam McNulty ponad rok młodszy od Bernala (inna sprawa, że to dla niego chyba najważniejszy wyścig w sezonie).

Ja rozumiem, że Rafał jest w okresie przygotowawczym do TdF, ale taki wyścig jak w Kalifornii powinien skończyć minimum w pierwszej 3. Nie wiem co myśleć o nim w perspektywie TdF, jak jeszcze wybierze Słowenie i przegra z Rogliciem to zrobi się nerwowo!

No z Rogliciem na Slowenii to przegra na pewno bo w tym roku ostatni etap to okolo 20 km czasowka wiec nawet nie ma o czym mowic :slight_smile:

Ja obserwujac jazde i forme Majki od Fleche do Californii mysle ze slaba forma jest celowa wydaje mi sie ze celuje bardziej we Vuelte tak jak bylo to 3 lata temu gdzie na Tour de Suise jeszce odpadal a na Vuelcie byl juz w mega formie i skonczylo sie na podium …

Przepraszam , ale jesli jego marzeniem jest podium Vuelty , to ja przestaje mu w ogole kibicowac…

Nawet ja , stary pierdziel i kiepski amator jadac na zawody ZAWSZE ( i to powaznie ) mysle o zwyciestwie !
To trzeba miec zwyczajnie w glowie i naprawde w to wierzyc ! Rafal wierzy chyba maksymalnie w to swoje ewentualne podium na Vuelcie , wiec nie zaprzatajmy sobie glowy myslami o jego zwyciestwie w GT.
Tylko romantyk Sebkaaa ma takie prawo …

Ty pierdziel, a Majka zgred - pasujecie do siebie :smiley:

To, że Bernal jest niesamowicie mocny już wiemy. Pytanie jak długo tak pociągnie, bo to już jego 5. tygodniówka w tym roku i we wszystkich pokazał się z bardzo dobrej strony. Route de Sud pewnie też wygra, a potem?
Wg mnie powinien pomyśleć o Innsbrucku i Lombardii.

Rud de Sud dopiero za miesiąc, więc odpocznie.
Widać, że Bernal ma mądrych ludzi wokół siebie, bo taki kolarz mógł juz wygrywać dwa lata temu, ale nikt go nie rzucił na głęboką wodę, bo mógłby przepaść jak wielu innych. Teraz dorósł i jego kolarstwo jest przemyślane.
Jak nie będzie się teraz katował, to jest szansa na najznamienitszą karierę od początku XXl wieku.
Fajnie jakby Vuelte pojechał.

A wg mnie celuje jednak w TdF, tak jak i cała Bora. Może i lepiej, że dochodzi wolniej do formy. Wstrzymałbym się na razie z ocenami. Na 5 etapie leżał więc jest to jakieś usprawiedliwienie jazdy wczoraj. Bardziej mnie martwi, że on ostatnio dość często uczestniczy w kraksach.

A propos Bory, Sagan wygrywał etapy na Kalifornii przez 8 lat z rzędu. W tym może skończyć z niczym.

A co będzie, jak nie wygra etapu w Szwajcarii ;)?

Dobra, ktoś musi to w końcu napisać
EGAN, KLAWO JAK CHALERA!