Inne wyścigi

No dobra, ale żeby przegrać w regularnym sprincie z przełajowcem, to już grubo :joy:

nie widziałem tego finiszu ale cieszy mnie porażka Bouhanniego z v/d Poelem, bo wybitnie nie trawie Francuza, a sportowo też jakiś wybitny As to nie jest.
bardzo cieszy mnie wynik Sajnoka, zobaczymy jak się będzie rozwijał i na co postawi (szosę czy tor, względnie czy uda mu się to pogodzić)

Mnie też zastanawia na co Sajnok konkretnie postawi, ale też czy na szosie będzie celował w sprinty jakieś pagórkowate wyścigi bo nawet na polskich wyścigach miał cieżko w sprincie.

Moim zdaniem priorytetem Szymona jest tor i igrzyska w Tokio, a kolarstwo szosowe jest jako dodatek.
CCC w sprincie raczej stawia na Alana Banaszka, może po prostu nie miał okazji spróbować się z najlepszymi ze względu na team order. Z drugiej strony ten finisz w Niemczech był dość specyficzny, sam Sajnok finiszował na siedząco.

W Giro U23 dzis z meta pod ciezki podjazd wygrana dwoch mlodych Kolumbijczykow…

Ehh skad zesz ich sie tyle bierze a u nas nadal posucha gwiazdy mamy Majka, Kwiatkowski a mlodziez jakos zadna nowa sie nie pokazuje i na takich wyscigach juniorsko nie istniejemy a z Kolumbii co troche wychodza jakies gorskie kozice :frowning:

Jeżeli Kolumbijczycy wszędzie mają pod górę , to umią jeździć w takich warunkach, a u nas wszędzie płasko :slight_smile:

W Słowenii patrząc na listę startowa zapowiada się walka Majki z Rogliciem. Mam wątpliwości czy ponowne jechanie tego wyścigu w ramach przygotowań do TdF to dobry pomysł. W tamtym roku Rafał na Tourze przed upadkiem nie wyglądał jakoś rewelacyjnie.

Dobrze niedobrze… Według mnie raczej ok gdyż to Roglicz będzie faworytem i to on będzie się sprężać. Mi by wystarczyło żeby przykładowo Majka zameldował się pierwszy na szczycie Volovjeka z jakąś 15s. przewagą i potem postarał się by na zjazdach go nie przegonili. Co pewnie może być trudniejsze niż zdobycie tych 15s. Nie obraziłbym się również gdyby Rafał po prostu pociągnął na tym podjeździe do samego szczytu bez oglądania się za siebie. Np. 3km prowadzenia grupki liderów. Wtedy to nawet mógłby stracić te 15s. bo taki widok byłby tego wart :wink:
Potem czasówkę trzeba pojechać dobrze i ok. Wiadomo że nie wygra wyścigu więc może podejść bez stresu. Naprawdę dobry wyścig na trening, na jakieś zagrywki w górach, bez ciśnienia na to żeby się udały do końca.
Tylko czy Majka jest zdolny do takiej jazdy?

Probosz na antenie eurosportu obiecywal zmiane do atakowania i ogladania sie za siebie tak wiec kto wie zobaczymy :slight_smile:

Rok temu szarpal co troche ale Haiga sie nie udalo urwac

Szarpał… To był Majka swoim klasycznym wydaniu. Kilka obrotów korbą a potem szyją :stuck_out_tongue: Naprawdę fajnie byłoby zobaczyć coś kompletnie odmiennego.
A co do tego co mówił Probosz to zrobiło na mnie duże wrażenie. Byłem przekonany że powie że Majka pracuje nad zjazdami a on z tą głową. Normalnie zaskoczył mnie całkowicie. Jeśli to prawda, to Rafał będzie na podium TdF :grinning:

Mili moi - ten temat jest już tak długi, że chyba pora go przymknąć. W weekend zamknie się automatycznie!

Sugeruję robienie wątków per wyścig albo chociaż rozbicie trochę… Niemal 6k postów!

Ten temat został automatycznie zamknięty po 3 dniach. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest możliwe.