Inny typ konkursu!

Myślę, że można obrać inną strukturę konkursu! Każdy uczestnik biorący udział w konkursie wybiera jedną ekipę Pro Tour’u i to jest jego drużyna na wyścig. Można wybrać drużynę na cały sezon lub na pojedyńczy wyścig. Uczestnik punktuje gdy członek jego drużyny zajmie miejsce w 10 danego etapu lub gdy jest to wyścig jedno etapowy to punktuje 20 pierwszych miejsc na mecie.
Chciałbym dowiedzieć się co myślą na ten temat admini i inni forumowicze!
Czekam na wasze posty! Pozdrawiam

Hmm… do mnie to jakoś nie przemawia :confused: . Powodów znalazła by się “kilka”, pierwszy lepszy z brzegu to np. fakt, że ekip ProTour jest 20, a nas, systematycznych uczestników tego typu konkursów, “troooche” więcej :wink: i z tego względu konkurs (a raczej jego wyniki) byłby mniej zróżnicowany, tracąc przy tym na atrakcyjności.
Pozdrawiam

Zwracam honor! Nie pomyślałem o tym, że jak ktoś będzie mial te same drużyny to wyniki będą remisowe. Ale mogłoby się zrobić ten konkus dla 20 najprędzej do niego zgłoszonych!

no tak ale nie każdy ma mozliwośc czekania przy kompie na rozpoczęcie konkursu, dlatego nie wiem czy byłoby wielu chętnych :stuck_out_tongue: Ale jak chcecie to zycze miłej zabawy :slight_smile:

Ja jestem za zabawo w konkursie na zasadze podobnej do (pikarzyków) .Kazdy zalogowany wykopuje np.15 kolarzy i bioro udzal we wsziskich wysigach pro tur .
pukty pierwszych 25 kolarzy otrzymajo pukty. to propozyciaja na pszyszly caly sezon ,a teraz mozna przecwiczyc na giro, tour de france.

Od 2 - 3 lat jestem uczestnikiem można rzec ligi kolarskiej na stronie depontieu.net/cobble/. Kilka razy startowałem w konkursach na stronie rowery.org. Również fajna zabawa. Zaletą strony Cobblestone Fantasy Cycling jest to, iż trwa cały rok - sezon. Cykl konkursowy podzielony jest na kilka etapów: wczesnowiosenny, Giro d, Italia, wyścigi wiosenne, TdF, wyścigi do MŚ i po mistrzostwach. Na każdy cykl uczestnik wybiera drużynę z koszyków i punktuje w zależności od rangi zawodów i zajętych miejsc przez jego ekipę. Oczywiście ekipę można zmieniać ale tyko w wyznaczonych terminach / pomiędzy wymienionymi wcześniej okresami/. Zabawa trwa od początku sezonu - od Lutego a kończy się w październiku/listopadzie. Być może stworzenia tak rozbudowanego systemu jest zbyt czasochłonne. Nie mniej proponuję rozbudowanie konkursu wygraj … do 4 - 5 głównych wyścigów: 1-2 klasyków, 3 wielkich tuorów oraz mistrzostw świata.

Ja nieco z innej beczki, ale też w sprawie naszych konkursów : postuluję zainstalowanie jakiejś wyszukiwarki, która pozwoliłaby szybko odnaleźć własną drużynę w liczącej kilkaset pozycji liście.

wyszukiwarka nie jest konieczna sprobuj wcisnac lewy CTRL+F i tam wpisz nazwe swojej druzyny

Uuuu, toś mię zaskoczył ! Dziękuję za naukę !!! PozdRower

Fajna sprawa ta wyszukiwarka, zawsze się trochę męczyłem :blush: jak widać na marno.

bardzo ciekawy by był taki konkurs.wszystkie wyscigi pro touru kazdy wybiera ekipę przed wyscigiem, każdy przedstawia jedną nazwe drużyny przez wszystkie wyscigi i na koniec zsumuje się punkty z kazdego wyscigu i wygra najlepiej opstawiający zawodnik przez cały sezon(oczywiscie wielkie toury były by lepiej punktowane) tylko czy tomAsz znajdzie czas :slight_smile: