Inny typ konkursu!


#1

Myślę, że można obrać inną strukturę konkursu! Każdy uczestnik biorący udział w konkursie wybiera jedną ekipę Pro Tour’u i to jest jego drużyna na wyścig. Można wybrać drużynę na cały sezon lub na pojedyńczy wyścig. Uczestnik punktuje gdy członek jego drużyny zajmie miejsce w 10 danego etapu lub gdy jest to wyścig jedno etapowy to punktuje 20 pierwszych miejsc na mecie.
Chciałbym dowiedzieć się co myślą na ten temat admini i inni forumowicze!
Czekam na wasze posty! Pozdrawiam


#2

Hmm… do mnie to jakoś nie przemawia :confused: . Powodów znalazła by się “kilka”, pierwszy lepszy z brzegu to np. fakt, że ekip ProTour jest 20, a nas, systematycznych uczestników tego typu konkursów, “troooche” więcej :wink: i z tego względu konkurs (a raczej jego wyniki) byłby mniej zróżnicowany, tracąc przy tym na atrakcyjności.
Pozdrawiam


#3

Zwracam honor! Nie pomyślałem o tym, że jak ktoś będzie mial te same drużyny to wyniki będą remisowe. Ale mogłoby się zrobić ten konkus dla 20 najprędzej do niego zgłoszonych!


#4

no tak ale nie każdy ma mozliwośc czekania przy kompie na rozpoczęcie konkursu, dlatego nie wiem czy byłoby wielu chętnych :stuck_out_tongue: Ale jak chcecie to zycze miłej zabawy :slight_smile:


#5

Ja jestem za zabawo w konkursie na zasadze podobnej do (pikarzyków) .Kazdy zalogowany wykopuje np.15 kolarzy i bioro udzal we wsziskich wysigach pro tur .
pukty pierwszych 25 kolarzy otrzymajo pukty. to propozyciaja na pszyszly caly sezon ,a teraz mozna przecwiczyc na giro, tour de france.


#6

Od 2 - 3 lat jestem uczestnikiem można rzec ligi kolarskiej na stronie depontieu.net/cobble/. Kilka razy startowałem w konkursach na stronie rowery.org. Również fajna zabawa. Zaletą strony Cobblestone Fantasy Cycling jest to, iż trwa cały rok - sezon. Cykl konkursowy podzielony jest na kilka etapów: wczesnowiosenny, Giro d, Italia, wyścigi wiosenne, TdF, wyścigi do MŚ i po mistrzostwach. Na każdy cykl uczestnik wybiera drużynę z koszyków i punktuje w zależności od rangi zawodów i zajętych miejsc przez jego ekipę. Oczywiście ekipę można zmieniać ale tyko w wyznaczonych terminach / pomiędzy wymienionymi wcześniej okresami/. Zabawa trwa od początku sezonu - od Lutego a kończy się w październiku/listopadzie. Być może stworzenia tak rozbudowanego systemu jest zbyt czasochłonne. Nie mniej proponuję rozbudowanie konkursu wygraj … do 4 - 5 głównych wyścigów: 1-2 klasyków, 3 wielkich tuorów oraz mistrzostw świata.


#7

Ja nieco z innej beczki, ale też w sprawie naszych konkursów : postuluję zainstalowanie jakiejś wyszukiwarki, która pozwoliłaby szybko odnaleźć własną drużynę w liczącej kilkaset pozycji liście.


#8

wyszukiwarka nie jest konieczna sprobuj wcisnac lewy CTRL+F i tam wpisz nazwe swojej druzyny


#9

Uuuu, toś mię zaskoczył ! Dziękuję za naukę !!! PozdRower


#10

Fajna sprawa ta wyszukiwarka, zawsze się trochę męczyłem :blush: jak widać na marno.


#11

bardzo ciekawy by był taki konkurs.wszystkie wyscigi pro touru kazdy wybiera ekipę przed wyscigiem, każdy przedstawia jedną nazwe drużyny przez wszystkie wyscigi i na koniec zsumuje się punkty z kazdego wyscigu i wygra najlepiej opstawiający zawodnik przez cały sezon(oczywiscie wielkie toury były by lepiej punktowane) tylko czy tomAsz znajdzie czas :slight_smile: