IO PEKIN 2008


#1

Przed nami wielka impreza jaką są Igrzyska Olimpijskie w Pekinie (8-24.08). Wystartuje conajmniej 261 naszycvh sportowców! Dziś szanse ma Chojecka o 19.31 biegnie w Londynie na 1500m transmisja w Eurosporcie!
Wasze Polskie nadzieje medalowe, no co liczycie u naszych kolarzy i triathlonistów (40km na rowerku)?


#2

Ze względu na bajzel w PZLA i zabranie kasy na przygotowania można zapomnieć o medalach w lekkiej atletyce, wyjątek to Pyrek i Rogowska. Ci którzy oparli przygotowania o związek, mają przegwizdane.

Osobiście liczę bardzo na Maję i drużyny.


#3

W tyczce nie będzie medalu mogę się założyć :mrgreen: Ogólnie10 medali się spodziewam :wink: W kolarstwie zawodnik w “30” to już będzie “coś”


#4

najgorsze jest to, że prezes Nurowski twierdzi, że będzie zadowolony z dziesięciu medali podczas gdy tyle medali cztery lata temu to była totalna klęska


#5

Duże szanse w LA na medal ma Anna Jesień- przypominam że na IO nie jadą Pieczonkina, Demus i Rawlinson!!!
Pyrek koło podium się zakreci, szanse ma sztafeta 400metrowców i Plawgo (mimo problemów z nogą), licze również na niespodzianke ze strony sztafety sprinterów a takze kogoś w konkurencjach rzutowych np. Skolimowska, Włodarczyk, Małachowski, Majewski!

Z tej listy ktoś medal/e powinien zdobyć, ale to nie LA będzie dyscypliną na której powinny opierac się nasze sukcesy medalowe. Tutaj myśle o Kajakarstwie (8 osad ma szanse), Wioslarstwie (1 szansa), Zeglarstwie (5 szans), Plywaniu (minimum 3 szanse), Ciezarach (2 szanse), Szermierce (4 szanse), Gimnastyka (1 szansa), Sporty walki: Zapasy, Judo, boks (1/2 szanse), Tenis (1 szansa), Łucznictwo (1 moze 2 szanse), Strzelectwo (1/2 szanse), Sporty drużynowe (1 szansa), Kajakarstwo górskie (2 szanse), Kolarstwo (1/2 szanse tj. Wloszczowska i Ratajczyk), Pieciobój nowoczesny (1 szansa), Badminton (szansa w mikście).
Teoretycznie bez szans jesteśmy w Tenisie stołowym, Jezdziectwie i Triathlonie (chociaż przykład Rzepkowskiego pokazuje że wszystko się moze zdarzyć).
Medali 12/16 byłoby świetnie, z 5 złotych i bedzie doskonale


#6

tak sobie mysle kto moze zdobyc złoto dla Polski i wymyslec nie moge… Chyba tylko ten Miarczynski ma jakies szanse, reszta to beda fuksy. Licze na co najmniej 5 medali w tym jeden w lekkiej atletyce, bo tam zawsze wypada cos ugrac.


#7

No co ty druid…
Duże szanse na złoto mają:
4 podwójna - wioślarstwo
M. Dołęga - ciężary
Sz. Kołecki - ciężary
L. Blanik - gimnastyka
no a o żeglarstwie to nie wspomnę:
Zosia Klepacka
Miarczyński
Kusznierewicz z Życkim
i pewnie jeszcze o kimś zapomniałem…
Tak więc ja liczę na 15 medali z czego 5 złotych :wink: