Itzulia Basque Country 2019

Jutro zaczyna się ściganie po drogach Kraju Basków, więc wypada założyć temat dotyczący tej prestiżowej tygodniówki.
Trasa wyścigu jak zwykle wymagająca, profile, mapy na oficjalnej stronie wyścigu:
https://www.itzulia.eus/
lub tu alternatywne profile etapów:


Widać na profilu że rozpoczynająca czasówka jest dość trudna i niekoniecznie faworyzuje typowych specjalistów od jazdy na czas. Jest na tej czasówce dość stromy podjazd na 8,8 km:

który na ostatnich 900 m ma prawie 15%. Podjazd ten był już wykorzystywany w poprzednich edycjach wyścigu przy okazji etapów ze startu wspólnego kończących się w Zumarraga.
Lista startowa wyścigu:
https://www.procyclingstats.com/race/itzulia-basque-country/2019/startlist
Wydaję się że o wygraną w wyścigu powinni powalczyć Adam Yates, Jakob Fuglsang, Mikel Landa i być może Michał Kwiatkowski.
Zapraszam do dyskusji

Do walczących o zwycięstwo dodałbym Martina i Buchmanna. Poza tym jestem ciekawy czy Gaudu wszedł w końcu na wyższy poziom i potwierdzi, że jazda w Emiratach nie była przypadkiem. Podobnie ciekawi postawa Martineza.
Groźny może być rozkręcający się powoli w Katalonii Mas.

Interesujące będzie jak pojadą Kwiatkowski i Alaphilippe czy Schachmann w kontekście Ardenów?
Czy skupią się na etapach czy powalczą w GC?
Czasówka nie jest łatwa a dwa ostatnie etapy jednak ciężkie. Taki Yates prawdopodobnie będzie się zaginał by wreszcie zgarnąć za trzecim razem wyścig (w dodatku jedzie tylko LBL gdzie jednak przy zmienionej końcówce nie jest takim faworytem jak wymienieni powyżej).

edit. lista startowa czasówki (Kwiatkowski startuje o 16:59):

Ja oczywiście trzymam kciuki za Lande, który u siebie powinien być mocny, ale skład Astany to potwór. Chyba tylko Fraile nie jest w stanie skończyć w top 10, a etap może wygrać każdy.

Mam nadzieję, że Martinez się nigdzie nie zagubi i powalczy w GC. No i fajnie jakby Kwiato postawił na etapy, bo w generalce raczej bez szans na zwycięstwo.

Ciekawe czemu Woods nie jedzie, miał jechać. :thinking:

Czasowka powinna pasowac Kwiatkowi i wazne zeby przejechal ja lepiej od Thomasa. Ciekawe czy beda jeszcze jakies roszady wewnatrz teamow bo po 16 ma padac co moze uniemozliwic wygranie czasowki.

Teraz są prognozy takie że może padać deszcz przez cały dzień i na największe opady mogą trafić ci którzy startują wcześniej. Problem może być na zjeździe który chyba taki łatwy nie jest, na mapie widać “agrafki”, także przy deszczu raczej bedą ostrożnie zjeżdżać. W takich warunkach nie byłbym pewny wygranej Denisa na 100%, jakimś mistrzem zjazdu nie jest i dodatkowo może trafić w najgorszą pogodę. Może wygrać ktoś kto zaryzykuję np. na tym zjeździe.
edit. na twitterze już ekipy podają ze jest ulewa:

1 polubienie

Dzisiejszy podjazd (końcówka etapu z 2011 + bonus czyli Horner w swoim stylu :wink:):


Tak się zastanawiam czy będą jakieś zmiany roweru przed podjazdem?
edit. Prowadząca trójka: Craddock 17’44’’ / Castroviejo 18’ 11’’ / T.Martin 18’ 24’’

Tak juz ktos z Movistaru zmienial rower przed podjazdem

To Landa

O dziwo Mas nie zmieniał roweru i to jest chyba najlepsza taktyka.
https://www.itzulia.eus/Classification/16/0

Tak jak myślałem Denis dziś bez szans z góralami (też nie ryzykował na zjeździe). Konrad świetny czas.

Pogoda sie poprawila, wyszlo slonce oby tak do konca juz

A to już zalezy od górali.
Od Landy czy Anacony lepszy :slight_smile:

Oczywiście że nie od wszystkich. Nie sprecyzowałem :wink:
Co jednak nie zmienia że przy tej trasie i pogodzie typowanie go na pewniaka do wygranej to jednak gruba przesada…
PS. Bora na razie rewelacyjnie.

Szach mat? Ktoś wie czy zmieniał rower?

Może Majka będzie wymiatal na czsowkach na Giro!!! Jak Bora tak dobrze dzisiaj jedzie!:wink:

Michal dobry czas jak na jazde ze zmiane roweru duza strata juz na 1 punkcie pomiaru i pozniej coraz bardziej odrabial

Druga czasówka w tym roku w której Michał pojechał najlepiej za wszystkich ostatni odcinek. Wydaje się w najlepszej formie na baskach od 2014 roku. Pytanie czy teraz będzie się zarzynał z Alaphilippem o etapy czy ma w głowie Arrate. Obsada w końcu nie jest jakaś powalająca a trasa( o ile jest forma) korzystna.

Schachmann z Bettiolem mogą dodać sporo kolorytu w tym roku do nudnych z reguły ardenów.

No to po czasówce mamy czterech kandydatów do zwycięstwa. Martinez, Kwiato, Alaphilipe i Yates. Zapowiada się ciekawa walka o bonifikaty na mecie na każdym etapie :slight_smile:

Zobaczymy niestety dopiero na Giro, bo Tour of the Alps bez czasówki.
Ale na Ardeny mają taką ekipę że przynajmniej powinno być podium.

1 polubienie