Itzulia Basque Country 2019

Nie wierzyłem w Iona, a tu proszę. Szkoda mi Fuglsanga, ujechał się strasznie i jeszcze na koniec mu podium zabrali.
I jeszcze mały plusik dla Verony, bardzo dobry pomocnik i nieźle dzisiaj ciągnął tą grupe Buchmanna.

0 Likes

No właśnie widzę, że Buchmann trzeci, wiadomo co jak i dlaczego?

0 Likes

Ale popłynął dzisiaj Martinez. Przecież nawet dość długo się trzymał w tej grupie z Buchmannem, a tu nagle kwadrans spóźnienia. Coraz dziwniej wygląda to jego zwycięstwo na Turini. Jeden znakomity dzień i żadnego sensownego występu ani później, ani wcześniej. Bo przecież w Kolumbii też w górach wyglądał co najwyżej średnio, pomimo zajęcia trzeciego miejsca. Przynajmniej wszystkie czasówki jeździ tak samo świetnie.

0 Likes

Warto przejrzeć ten temat :wink:

Co do słabości Buchmanna - zdecydowanie się nie zgadzam. Przy ataku Astany i po krótkim czasie, jak się okazało, że odjazd się zrobił dobry i jest współpraca, byłem przekonany, że popłynie na grube minuty, że się ledwo w dyszce utrzyma. A było inaczej, a w końcówce jeszcze bardzo dużo (ponad 30 sekund!) odrobił, a przecież czołówka wcale nie spuściła z tonu.

0 Likes

Prosze niemiec jednak na podium z jednej strony dobrze ale z drugiej np taki Hoogerland juz po kraksie przez woz techniczny nmoglby miec zal nie tyle co wyliminowal go z tdf co nawet juz nie wrocil do dawnej formy a takich przypadkow jest mnostwo ze osoby z obslugi wyscigu zawinili

0 Likes

Po pierwsze, nie muszę sprawdzać wyników z zeszłego sezonu, bo je znam. Po drugie, gdzie ja napisałem o jakimkolwiek spisku?

0 Likes

O spisku to ja napisałem. :yum:
Jeśli znasz wyniki z poprzedniego sezonu, tym bardziej jest dziwne, ze się dziwisz.

0 Likes

O co poszło to wiem, tylko myślałem, że może zna ktoś szczegóły, uzasadnienie, jakiś komunikat :slight_smile:|
Swoja drogą cieszę się, bo od kiedy zaczął śledzić moje konto na instagram to nabrałem sympatii to niego :wink:

0 Likes

No właśnie trochę spuścili z tonu, a pogoń Movistaru i Bory była całkiem niezła.

Wyścig zrobiło to, że Buchmann tak szybko “pękł”, praktycznie przy pierwszy ataku na pierwszej górze. Właśnie to sprawiło, że kolarze UAE i I.Izagirre mogli dołączyć do Fuglsanga i wypracowali korzystny dla siebie układ. Ciekawe jak by się to wszystko potoczyło, gdyby przetrzymał pierwszą górę.

Co w tym dziwnego, że ktoś jednego dnia potrafi latać po górach, a nie daje rady tygodnia na wysokiej intensywności? :stuck_out_tongue_winking_eye:
Poza tym Martinez leżał w tej kraksie z Kwiatkowskim, Alaphilippem, Thomasem, Castroviejo, itd.
Taaramae wyjaśni najlepiej.

Według mnie ta zeszłoroczna była trudniejsza. Etap do Eibar - trudniejszy, końcówki początkowych etapów - dużo trudniejsze, Arrate - od bardziej stromej strony.
Gdyby nie Astana, która podgrillowała wczoraj na samym początku, ten etap do Eibar byłby pod Schachmanna.

0 Likes

Jasne, ale ta różnica jest jednak ogromna. Zwłaszcza, że nie mówimy o jakimś świeżaku, tylko kolarzu, który w poprzednich miesiącach miał już niezłe występy w wyścigach etapowych i to bez takich pojedynczych wystrzałów jak w tym roku we Francji. Natomiast z tego co wiem, to Martinez nie leżał w tej kraksie. Na filmiku, który znalazłem w Internecie też tylko widać, że został przyblokowany, zjechał na pobocze i musiał potem gonić, ale nie upadł.

0 Likes

Etap z 2018:

Etap wczorajszy:

Według mnie 6 premii w tym Karkate gdzie był stromo i wąsko jednak przesądzają (Elosua dłuższy podjazd ale nie tak stromy).
Dalej etap do Arrate w tym roku mieliśmy dwie wersje Arrate (czego nie zauważyłeś) czyli także tą stromą która była w zeszłym roku w finale (była jako Izua). Moim zdaniem etapy do Arrate podobny poziom trudności.
Czasówka jednak była trudniejsza w tej edycji.
Zgodzę się co do tego że etap pierwszy był trudniejszy w 2018 niz np. etap 4, ale nieznacznie, ale mieliśmy za to szutry które jednak Yatesa kosztowały.
Obie trasy można sobie porównać korzystając z tych analiz:
https://plataformarecorridosciclistas.org/2018/04/02/euskal-herriko-itzulia-vuelta-al-pais-vasco-2018/
https://plataformarecorridosciclistas.org/2019/04/10/euskal-herriko-itzulia-vuelta-al-pais-vasco-2019/

0 Likes

Zauważyłem, zgoda że Arrate porównywalne. Nie pisałem, że ten etap w tamtym roku roku był trudniejszy, tylko z trudniejszą końcówką.
Co do Eibar, zostaję przy swoim. Te 2 ostatnie premie górskie były tak blisko siebie, że praktycznie można je traktować jako jeden podjazd, co mocno dało się we znaki rywalizującym.

0 Likes

To jest oczywiste, że trochę się poczarowali, ale ogień przecież był do końca. Pogacar gdzieś im się jednak zgubił. Poza tym chodzi mi raczej o to, że Buchmann nie zmiękł i trzymał tempo do końca. Ba, w swojej grupce, mimo że najwięcej pracował, był praktycznie najmocniejszy. Aż boję się pisać, że nie czujesz kolarstwa! :wink:

1 Like

Kloeden zdecydowanie nie był mistrzem odpierania ataków, ale pozycje w generalkach przeważnie załatwiał czasówkami.

0 Likes

Chodziło mi bardziej o poziom (wyniki, wygrana w Baskach), ale też wydaję mi się że Klödena chyba by nie odcięło na tyle jak Buchmanna, choć wiadomo inne czasy i ściganie więc ciężko obiektywnie ocenić.
edit. też trasa była inna np. 2000 i 2011 przy tych wygranych Klödena. W 2011 trasa była bardziej zbliżona do ostatnich edycji a tej z 2000 nie pamiętam ale po wynikach wydaję się że tam jakiś trudnych podjazdów za wiele nie było.

0 Likes

Ano nie było.

A co sądzicie o tym przesuwaniu Buchmanna?
Moim zdaniem źle to rozegrano.
Powinni
a) zostawić faktyczne czasy i Buchmanna na 4. miejscu, wszak pojechał za motorem przez swoją nieuwagę.
b) zostawić podium Izagirre-Martin-Fuglsang, zaś Buchmanna przesunąć “honorowo” na 3. miejsce ex-aequo z Fuglsangiem (mimo że pewnie byłby 2., gdyby nie ten błąd).

Wyrzucanie Fuglsanga poza podium uważam za niesprawiedliwe.

0 Likes

Nie wiem czy byłoby możliwe (zgodne np. z regulaminem) przesunięcie na 3. miejsce ex-aequo z Fuglsangiem, skoro była czasówka gdzie jak wiadomo liczy się chyba do setnej sekundy, więc trzeba by spojrzeć w dokładne wyniki czasówki.

0 Likes

Subiektywnie pisząc podoba mi się że dali to podium Buchmannowi. Może i przepisy zostały nieco naciągnięte ale postąpili z duchem sportu.

0 Likes

no to przyznać mu ten sam czas co Buchmannowi :wink:
skoro można przyznać etap 2 kolarzom to dlaczego nie 3. miejsce w generalce?

0 Likes

Ale logicznie rzecz biorąc to po dodaniu czy odjęciu sekund po etapie (na etapie ze startu wspólnego się nie mierzy co do setnych czasu) tak by mieli w sekundach po równo to jeszcze zostają setne z czasówki i jeśli są różne (setne) to nigdy nie będą mieli takiego samego czasu.

0 Likes