Jaguar- wymiana całego napędu

Chce wymienić cały napęd w Jaguarze. Obecny jest starego typu czyli korba na kliny, suport klasyczny. Czy w tak starym rowerze w ogóle możliwe jest zamontowanie suportu kompaktowego? Czy ktoś z Was już to kiedyś robił?

Jeżeli suport jest wkręcany (a w Jaguarze chyba był wkręcany BSA 68,ale nie jestem pewien) to nie powinno być problemu z wymianą na zintegrowany z mocowaniem korb na kwadrat, ale jeśli są tam miski wciskane (Waganty na pewno tak miały) to koniec marzeń…

Gwint to BSA 68. Od kwadratu wolałabym jednak wielowpust
Znalazłam SCHIMANO ULTEGRA FC 6500. Wydaje mi się jednak, że oś dedykowana pod tą korbę to 109,5 mm, a moja stara oś na kliny ma aż 133mm. Wiem, że jest to zupełnie inny mechanizm i długości te będą się różnić, ale przy aż takiej różnicy obawiam się, że korba będzie ocierać o ramę. Czy istnieje sposób na sprawdzenie tego przed zakupem, czy pozostaje metodą prób i błędów.
(Dodam jeszcze, że rower mieszka teraz za granicą, więc wolałabym uniknąć wizyty w serwisie i tłumaczenia po niemiecku o co mi chodzi, a tym bardziej płacenia w euro;P. Stąd też będę wdzięczna na każdą sugestię. )