Jak upiększyć złomka, żeby był jeszcze bardziej "atrakc

Witam, po kilku latach planów i zamiarów w końcu zebrałem się do złożenia roweru do wykorzystania w celach transportowych (do zabawy jest lepsiejszy :]). Tzn, żeby pojechać nim na zakupy, coś załatwić w urzędzie itd. i gdzieś zostawić przypiętego, bez strachu, że po powrocie zobaczę jedynie przeciętą linkę. Bazą jest rama po Magic Travel’u sztywniaku, rocznik ok '96. Na przód wsadziłem ciut młodszy (ok '04), ledwo działający amortyzator (szumna nazwa na TO) zoom wyjęty z jakiegoś supermarketowca. Do przeszczepu poszły jeszcze ramię korby i opona, żeby jak najwięcej części było “z innej beczki”. Tak staram się go “podrasować”, by był jak najbardziej “niekradliwy” ale w miarę możliwości niezawodny (coś jak sokół milenium ;]). Planowałem nieco młotkiem przemodelować ramę ale po ok 2 uderzeniach dotarło do mnie, że to nie najlepszy pomysł. Czy macie pomysły co więcej można z tym rowerem zrobić? Na życzenie mogę zamieścić zdjęcie. Wartość opisanej maszyny zapewne jest niewiarygodnie wysoka, niemniej jednak szkoda byłoby mi ją stracić (głównie sentyment) na rzecz kogoś kto ją przehandluje za winko. Może niepotrzebnie się zastanawiam, bo pies z kulawą nogą by się na ten rower nie porwał ale wiadomo w jakim kraju żyjemy.

ps. z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Ja na twoim miejscu dał z powrotem sztywny widelec, bo jak to mówią niektórzy “rower z amortyzatorem jest lepszy” :mrgreen:
Założyłbym jeszcze do niego jakieś najtańsze błotniki takiego typu jak w tym rowerku st2.static.bikestats.pl/s/b4751-u6395_orig.JPG
Ok 10 lat temu miałem taki sam tyle że z prostą kierownicą, zdjąłem błotniki, bagażnik, odblaski, założyłem amortyzator (coś a’la ZOOM) no i mi go rąbneli z garażu.

Waląc młotkiem w ramę możesz ją uszkodzić i sobie krzywdę zrobić jak nagle pęknie ni z tego ni z owego.

Tutaj mogę sie zgodzić z Przedmówcą,o wiele lepiej i nawet bezpieczniej czy wygodniej,sprawdzi się rower z amortyzatorem. Do tego załóż też wspomniane dodatki,zobaczysz ze całość będzie się fajnie prezentować.