Jaka jest różnica między Look KeO Classic a Look KeO Sprint?

:arrow_right: Mam zamiar kupić sobie pedały Look KeO Classic, lub Look KeO Sprint i nie wiem jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy nimi. Według mnie KeO sprint jest jest ładniejszy wizualnie, lżejszy o 10g i dróższy o 100 zł w stosunku do KeO Classic. Kształtem też według mnie się nie różnią.

:arrow_right:
Look KeO Sprint (są dostępne jeszcze w innych kolorach ) (ok 300 zł)

:arrow_right: Look KeO Classic (też są dostępne w innych kolorach) (ok 200 zł)

Jak sami widzicie kształtem są takie same, tak więc dlaczego różnica między nimi wynosi aż 100 zł? Czy ten wygląd wizualny podnosi cenę pedała aż o tyle, a może są zbudowane z innego materiału (chociaż raczej nie), a może KeO classic jest poprostu z zeszłego sezonu? Ja osobiście od nie dawna zacząłem się interesować pedałami, więc jeśli ktoś zna zasadniczą różnicę prócz tych, które wymieniłem to proszę niech mi pomoże.

mam ten sam problem tez myśłę co kupić. możliwe że różnią sie też materiałem w końcu jakaś róznica jest na masie a przy tym samym kształcie i użyciu tego samego materiału nie powinno byc takowej.
w podbnej cenie jest jeszcze aluminowa ultergra ale ona jest cięższa…
ale powiem ci ze boonen jeździ na timach:)

[size=75][ Dodano: Wto 27 Lut, 2007 22:56 ][/size]
pewnie tez keo sprint ma twardszą spręzynkę ale jeśłi nie jest z Ciebie sprinter to chyba wszytsko przemawia za classic. jak czytasz po angielsku to zobacz tutaj www.roadbikereview.com tam są opinie użtwkoników obu modeli!

Z tego co wiem material jest ten sam. Roznia sie tylko ( poza graficznym wykonczeniem)silniejsza sprezyna, jak to Ulefan zauwazyl.

:arrow_right: Tak jak wspomniałem wcześniej pedałami interesuje się nie od dawna i nie pomyślałem w ogóle o sprężynce. Ale skoro tak twierdzicie to jest to jak najbardziej prawdopodobne. Właśnie takie szczegóły (a może i nie szczegóły) jak sprężynka podwyższają cenę i to o dużo.
Wspomniana przez Ciebie Ullefan Ultegra też jest ładna wizualnie, tylko mam takie wrażenie że pedały Shimano SPD-SL są delikatniejsze.
Teraz muszę się dobrze zastanowić które pedały będą dla mnie najodpowiedniejsze, sprinterem może i nie jestem, a silniejsza sprężynka nie zaszkodzi :smiley: Poza tym KeO Sprint jest naprawdę dużo ładniejszy. :594: Mam zamiar w tym miesiącu kupić jeszcze buty, więc muszę to dobrze przemyśleć.

Zaskoczyłeś mnie trochę Ullefan pisząc że Boonen jeździ na Timach. Ja cały czas myślałem że jeździ na Look KeO Carbon Titan (95g). Zresztą wiem to ze stronki cyclingnews.com cyclingnews.com/tech/2007/pr … zed_boonen (masz tam opisany dosyć szczegółowo rower Toma Boonena). A Ty skąd wiesz że jeździ na Timach? I na jakim modelu?

Boonen i cały Quick Step jeździli na ramach Time’a (teraz zmienili, ale zapomniałem na co, chyba na Spece :stuck_out_tongue:), więc może taka pomyłka drobna :wink:. A tak przy okazji, to każdy zawodnik (zawodowy) jeździ na swoim ulubionym systemie (chodzi mi o pedały), czy musi się dostosować do sprzętu drużynowego?

ma poprostu jeżdzić na tym co ma od sponsora a model może wybrać tak mi się bynajmniej wydaje bo widziałem jak w csc mają różne modele siodełek selle italia.

widziałame tez na cycling news rok temu rower boonena na paryz roubaix i był wyposażony w timy rxs carbon titan…

[size=75][ Dodano: Czw 01 Mar, 2007 13:39 ][/size]
faktycznie w tym roku jest juz look…

Nie wydaję mi się, żeby którykolwiek z amatorów potrzebował silniejszej sprężyny i z powodu wyboru słabszej odczuwał jakikolwiek dyskomfort. Także IMO zakup wersji Sprint jest nietrafionym pozbyciem się dodatkowej stówki, za którą możnaby wymienić coś, co na pewno się odczuje. A wygląd? Pedały i tak rzadko widać, więc nie wiem, czy to naprawdę takie istotne.

BTW jak to jest ze skrzypieniem Looków w obecnych czasach?

:arrow_right: Masz chyba racje KubaWinter. Zawodowcem nie jestem i nie potrzebuję aż tak silnej sprężynki jak sprinterzy. Myślę że KeO Classic mi w pełni wystarczy. Wygląd zewnętrzny pedała też jest mało widoczny podczas jazdy. Tak więc coraz bardziej przekonuje mnie zakup pedałów KeO Classic. A to 100 zł które bym rzekomo zaoszczędził dołożyłbym do butów, które też mam zamiar kupic :smiley:
A jeśli chodzi o skrzypienie Look-ów to z tego co wyczytałem na różnych forach to właśnie w KeO usunięto ten problem. Czy jest to prawda to nie wiem, nie miałem nigdy Look-ów i nie znam osób, któe jeździłby na Look KeO.

No ja jeżdze na Lookach KeO Carbon i nic mi nie skrzypi tak jak w poprzednich Lookach :mrgreen:

KeO Classic nie skrzypia. :slight_smile: Od czasu jak je zalozylem w zeszlym roku, jest cisza az milo :exclamation:
Dwa razy sie wypialem podczas gwaltownego rozkrecania na twardym obrocie ze startu zatrzymanego. Jak bedziesz czegos takiego unikal to Ci beda dobrze sluzyc.
Na normalnych finiszach na treningu i wyscigach jeszcze mi sie nie zdazylo wypiac.

a są keo sprint alu może?

Nie ma :smiley:

:arrow_right: Tak na marginesie to z czego zbudowane są pedały Look KeO i z jakiego materiału jest zbudowana ich oś?
W sklepach internetowych podają różne informacje, waga, dostępne kolory, ale o tym z “czego są” nie pisze. Możliwe też że nie byłem we wszystkich sklepach, w których być może jest bardziej szczegółowy opis.

Jak juz wspominalem w innym watku na tym forum Look KeO Classic i Sprint zrobione sa z poliamidu laczonego z wloknem szklanym. W obu modelach os jest Cr-Mo.
Sa tez Keo Carbon - os Cr-Mo. i KeO Carbon Ti -os tytanowa.

witam
Ktore z podanych pedałow bylyby najlepsze?
look keo classic
PD-R540
czy PD-5700
Zalezy mi na jak najlepszym stosunku cena/jakosc oraz na trwalosci.

Moim skromnym zdaniem najbardziej pewne i trwałe (jeśli chodzi o bloki i pedały) będą Shimano PD-5700. Sam używam zarówno KeO jak i pedałów Shimano i stwierdzam, że Shimano pomimo większej wagi są trwalsze.