jaką kupić tanią pompkę stacjonarną.

Przy okazji tatry tour zostawiłem na słowacji pompke - była z lidla kosztowała ok 20 zł i pompowełm nią 10 atm:)
Szukam podobnej, macie jakieś pomysły na jak najtańszą pompkę potrafiącą wycisnąć 10atm?

Polecam trochę droższą, bo za 35 zł, ale wygodna i tłoczy do 11 lub 12 atm. Nazywa się Beto i jest dostępna m.in. na Allegro. Dojdą niestety koszta przesyłki, ja nie płaciłem, bo odebrałem osobiście. Aluminiowa, do wentyli presta i schrader, lekka. No i z manometrem. Kiedyś kupiłem malutką pompkę Sigma Lamba Jet, też z manometrem, ale… Totalna porażka, bo straszliwie nieergonomiczny sprzęt. Napompowanie koła w pojedynkę zakrawało na ekwilibrystykę. Krótki wężyk, krótka rękojeść itp. Generalnie pompka stacjonarna musi być dość duża, nie wierzę w funkcjonalność “minipompek” warsztatowych. To musi być solidna rura, żeby tłok miał w czym pracować.
Z pompek niestacjonarnych natomiast (bez manometru) absolutnie polecam SKS Wese XL. Rewelacja! Bije do 10 atm., szybko i ma sensowny tłok.

dzięki piotr być może skorzystam.
A taką ktoś próbował velo.pl/www/produkt/?m=1&pk=%25&id=2304 koleżanka wygrała i ma na sprzedaż za 40 :slight_smile:

Wspominana przeze mnie: Beto.
Praktycznie to samo, co Velo. Gdybym potrzebował pompki, to brałbym za 4 dychy tego Accenta. Taniej nic sensownego raczej nie kupisz…

Ja używam pompek Beto (zarówno takiej dużej, stojącej i małej - wycieczkowej) i mam z nimi tylko pozytywne doświadczenia.

szacunek. moim ramionom udaje się wycisnąć z niej 8, dużym trudem :stuck_out_tongue:

Na stacjonarnej???

Tak, na tej, którą pokazał Piotr, czyli dokładniej na tej: allegro.pl/item684613997_noz … etrem.html

Jej ciśnienie max. to 11 atmosfer, mi udaje się wbić 8. Na innych forach czytałem, że ludzie mają podobne osiągnięcia do moich na tej pompce :wink:

heh…lepiej zainwestuj 80-100 zł w konkretną pompkę stacjonarną z pomiarem cisnienia…

ja chyba, ze 3 przerabialem tanie takie za 30-40 zł…

teraz mam kellys’a ktora pompuje do 11 atmosfer ponoc i nie narzekam…

Ja nie narzekam, 8 atmosfer mi wystarcza :slight_smile:

no ja takze 8 upycham w 0ponki…ale na na zegarze jest 11 atmosfer…ale jeszcze nie probowalem… :wink:

Co prawda nie jest to tania pompka stacjonarna, ale używamy jej z kolegą już prawie rok. I chyba lepszej, niż ten Park Tool PFP3 nie moglibyśmy sobie wymarzyć.
Polecam!

kupiłem tego accenta :slight_smile:
Troche może za mała i trzeba się nawiosłować ale pozatym jestem zadowolony - mimo iż mam za krótki wentyl do mojej rawki to pompka łapie go bez problemu i 8 atmosfer spokojnie dmucha.
Pompować szytki jeszcze nei próbowałem ale wygląda na to że z 10 nie będzie problemu :slight_smile:

Kupiłem tą pompkę BETO. I MASĄ (nie mówie tu o samej siły ramion) swojego ciała wcisnąłem nią w oponki8 atm ledwo co. Ciekawe ile takich pompowań wytrzyma…

skacz po niej :slight_smile:
moja z lidla wytrzymała 2 lata i chciałą dalej pracować :slight_smile: