jaka rame szosowa wybrac?

Po prostu zalicytować (nowy 5200, model 2006, rozm. 58, cena 1700 EUR za cały rower)…? :wink: Sprawdź najpierw jak z gwarancją, jeśli to dla Ciebie ważne!

AFAIK model ramy 5200 z 2003 roku nie różni się od modelu 2006. Więcej: chainreaction.com/oclvhistory.htm

Z deszczem nie jest tak źle, nie jest jednak idealnie.

Jeśli chodzi o twardość: nie mówiłem o sztywności, tylko o twardości - Colnago nazywa to zdaje się “pochłanianiem wibracji”. Nie poprzecznie, tylko wzdłuż. Ogólnie: aluminium “kopie w tyłek”, ramy karbonowe dają większe poczucie komfortu. No więc lekkiemu zawodnikowi OCLV da nieco mniej komfortu, niż dajmy na to C-50.

a no to nic tylko licytowac :slight_smile: tylko ja juz wygalem :slight_smile:
inna . Sama rama z UK(gdize teraz jestem) Znaczy tak : rama 185 £ + widelec +kierownica i sztyca planetx za 130. Razem 1800zl jakies za uzywana rame i widelec itm millennium, kiera i sztyca nowe:) Nie tak drogo mi sie wydaje :slight_smile: Zeby mnie tylko sprzedajacy w konia nie zrobil!!

z tej strony co czytam to wynika ze ta rama sie nie zmienila od 2001 :slight_smile: ta moja jest wlasnie 2001.

Jakbym chcial miec komfotowy rower to bym sobie TREKingowca kupil z amorem:) Mysle ze i tak jest o niebo bardziej pochlaniajaca drgania niz stary dobry jaguar :slight_smile:

moze ktoś zna linka do badań sztywności ram szosowych?

Daję linka do bogatej tabeli sztywności ram szosowych:

fiets.nl/uploads/stijfheidsmetingen/0612.htm

PIERWSZE ZIELONE POLE TO UŚREDNIONA SZTYWNOŚĆ RAMY.

pzdr!

Hm… Wygląda na to, że moja rama (OCR z 2004 r.) nie jest taka cienka, jak myślałem :smiley: .

he szkoda tylko ze nie mam pojecia co to wszystko znaczy :slight_smile:

W pierwszej zielonej rubryce masz uśrednioną sztywność ramy, im wartość wyższa tym wyższa sztywność.

pzdr

no fakt przeciez napisales to w poscie - nie wiem jak moglem nie zauwazyc :slight_smile:
kurcze trek cieniutko , wogole carbonowe ramy tam raczej malo sztywne sa ;>
i gianty tcr tez slabo stoja A ja myslalem ze dzieki tej specjalnej konstrukcji sie zyskuje na sztywnosci ;>

szkda ze w wykazie nie ma cervelo r3 :frowning:

ale jakies tam cervelo jest i z tego co pamietam osiaga super wyniki:)