Jaki porzadny MTB dla amatora

Siemacie.
Pora zmienic to cos na czym jezdze od pewnego czasu , na cos porzadnego za rozsadna gotowke.
To na czym jezdzilem ostatnio tylko wyglada jak rower , ale jakoscia nie grzeszy.
Koniec z koncem ,ostatnio jak kupowalem rower chcialem wydac na niego jak najmniej z racji braku gotowki.
Reasumuac , w 2005r. kosztowal mnie on po przeliczeniu na zlotowki jakies 400zl - 450zl .
Pozniej byl czas lenistwa i jezdzenia autem , gdzie sie tylko da .
Obecnie poszedlem po rozum do glowy i postanowilem zaopatrzyc sie w cos lepszego , niekoniecznie za gore pieniedzy.
Zeby byla jasnosc sprawy , nie interesuje mnie downhill , zaden hardcore w blocie itp.
Nowy nabytek bedzie sluzyl do dojazdow do pracy , do pojezdzenia po miescie i po gorkach w lesie co bardzo lubie.
Kwota jaka chce przeznaczyc 400 funtow , max. 500.
Kiedys bylem w temacie ram i osprzetu , ale to bylo jakies 8 lat temu.
Od tego czasu technika poszla do przodu , a ja przestalem sie rowerami interesowac .
Podam Wam linka do najlepszego sklepu w moim miescie i chcialem serdecznie prosic o sensowne typy w powyzszych pieniazkach.

Z gory serdecznie dziekuje.

PS. Rozumiem ze idealna rama dla mnie to '20 i kola '26. Jesli sie mysle naprostujcie mnie.

pozdrawiam
Radek

link : evanscycles.com/categories/c … 00&x=0&y=0

Obawiam się, że nienajlepiej trafiłeś, bo to forum szosowców. Ludzi jeżdżących na mtb jest tu dosyć mało…

PS Jak mamy powiedziec cokolwiek o rozmiarze ramy skoro nie podałeś wzrostu (chociażby) :wink: ?

oj , to mozliwe ze zle trafilem … :frowning:
co do wzrostu = 182cm

Sklep, którego link podałeś oferuje naprawdę całą gamę rowerów, w zakresie cenowym, o którym wspomniałeś w wątku. Zatem nie widzę problemu wyboru bicycla, mogącego Cię usatysfakcjonować.
Ponieważ trudno jest doradzać, widząc rower tylko na fotce i czytając pisemną specyfikację wyposażenia, należałoby przyjąć, że wyposażenie jest w sporym stopniu adekwatne do ceny. Czyli im wyższa cena tym lepszej jakości zamontowany jest osprzęt (chociaż nie w każdym sklepie/marce się to sprawdza).
Wydaje mi się, że każdy rowerek w przedziale cenowym, który jesteś skłonny zaakceptować jest w stanie zapewnić Ci wystarczającą funkcjonalność w codziennym użytkowaniu.
Co do rozmiaru ramy, to przy wzroście 182 cm optymalną byłaby raczej (bo nie znam Twoich proporcji: długości nóg, tułowia, rąk) rama 19"