jaki rower szosowy w granicach 3000 zl?

chcialem kupic jakas szosowke za ok 3000zl. na razie mam na oku takie cos:

olsh.pl/rowery_details.php?id=5

i z rojaxu (maja teraz promocje -30%):
rojax.pl/index.php?page=bh/rd/pd/l20
rojax.pl/index.php?page=bh/rd/pd/l25

i jeszcze pytanie: czy szukac koniecznie roweru ktory ma caly osprzet tej samej firmy, bo ten np L25 jest troche na 105, ale np korby ma fsa?

Niekoniecznie na pelnych grupach. Czesto stosuje sie taka metode, ze wlasnie korby sa od innego producenta, a FSA wśród nich zdecydowanie przoduje.

Rower Olsha bym odradzal - komponenty Miche, szczegolnie z niskich grup, cechuja sie niska wytrzymaloscia i jakoscia. Co do komponentow campy, to w cenie 3000 wolalbym zdecydowanie mirage, w xenona IMHO inwestowac sie nie oplaca.

Rower Rojaxa to dobry wybor. Jesli masz nieco wiecej pieniedzy to mozesz sie skusic na L25. Osprzet tam zastosowany to Shimano 105, ktory nadaje sie juz do jazdy, powiedzmy, sportowej. Z pewnoscia nie jest to grupa turystyczna. Piasty uzyte w kolach rowniez sa dobrej jakosci, powinno sie dlugo potoczyc.

Jesli jednak nie dysponujesz duzym budzetem i zalezy Ci na szybkim kupnie sprzetu, to mozesz zdecydowac sie na tego Rojaxa L20. Wystepuje nam nieco wieksza mieszanka komponentow, ale jest tez campa mirage, na ktorej juz mozna dluzej pojezdzic w porownaniu do xenona.

dzieki za odpowiedz, jesli chodzi o kase to nie ja bede wydawal, a rodzice wiec 3000 to taka max gorna granica, ale ten L25 jest podobno w promocji -30% wiec kosztowalby jakies 2500

ostatecznie nei musze wybierac z tych 3 wiec dawajcie swoje propozycje

Na allegro znalazłem dosyć ciekawą aukcję, tylko musiałbyś popytać o szczegóły:

allegro.pl/item221313826_nie … arbon.html

Chodzi oczywiście o to, ile ma przejechane ten rower, kto konkretnie go używał. Czy jakieś części kwalifikują się w najbliższym czasie do wymiany, z którego roku jest ta ultegra. No i oczywiście najlepiej odbiór osobisty jeśli już.

Kup sobie Magazyn Rowerowy, w aktualnym numerze jest test i porównanie kilku (5 albo 7) szosówek chyba właśnie do 3 k zł. Piszę chyba, bo gazete tylko przeglądałem (w TESCO :smiley:).

Przesyłam link do części artykułu, reszta w wydaniu gazetowym. magazynrowerowy.pl/index.php … ackPID=391

dzieki, chyba pojde jutro do leclerka :smiley:

[size=75][ Dodano: Wto 14 Sie, 2007 00:52 ][/size]
zwiedzialem chyba wszystkie sklepy rowerowe u siebie i najlepszym wyborem za ta cene beda te bh L20 lub L25

moze ktos z Was ma jakies dosiwadczenia z tymi rowerkami? znacie wogole takie obrecze - rodi stylus? jakie to ma lozyska? no i korba/suport fsa - jezdzi ktos na tym? prosze o opinie

aha i rozmiar ramy, na stroine bh nie ma zadnych danych, mam 178cm