Jaki suport

Czy ktoś orientuje się może jaki suport trzeba kupić do takiego rowerka

rowery.onet.pl/4,35,136854,1157, … przet.html

ale jak to jaki? Jaki chcesz:P A raczej na jaki cie stać:)
Musisz sprawdzić czy ang czy włoski gwint. Potem sprawdzić jaka korba i jaka długość osi jest do niego detykowana.

Generalnie suporty sie do korb dobiera a nie do ram, za wyjątkiem kwestii gwintu ( ang vs ita)

[size=75][ Dodano: Sro 11 Lip, 2007 22:05 ][/size]
czemu przez t mi sie napisało to nie wiem :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

przy swoim sprzęcie chce zamontować korbę fc6600 i w tym momencie mam pytanko

bo tak, mufa suportowa ma gwint włoski 36 mm i szerokość 68 mm i o tą szerokość się rozchodzi, bo jeżeli się dobrze orientuje to shimanowskie miski i łożyska pod gwint włoski są pod szerokość 70 mm, w związku z czym muszę zastosować jakieś podkładki oraz czy prawą miskę trzeba zamontować przy użyciu specjalnego kleju, aby uniknąć jej odkręcania?

dzięki za pomoc :wink:

Po pierwsze: pierwszy raz słyszę, aby mufa suportowa o szerokości 68 mm (a raczej długości) czyli angielska, miała gwint włoski.
Istnieje generalna zasada, że: mufy 68 milimetrowe są angielskie, zaś 70 milimetrowe włoskie. Musisz dokładnie zmerzyć długość mufy, od krawędzi do krawędzi, najlepiej suwmiarką.

Po drugie musisz pamiętać, że gwint w mufach typu:

  • angielskiego ma w misce lewej korby gwint prawy, zaś w misce prawej korby gwint lewy (na miski nie ma potrzeby naszoszenia kleju),
  • włoskiego obydwie miski mają gwint prawy, i na gwint miski prawej korby zaleca się nakładanie kleju, gdyż miska ma tendencję do samoodkręcania się (przyznam się, iż miałem ramy z włoskim gwintem i prawej miski nie kleiłem i nie miałem przypadku jej wykręcania się).

Cyryl pytał o sposób doboru suportu do upatrzonego roweru. Prawidłowej odpowiedzi udzielił Gres - długość suportu oraz sposób mocowania korb dobiera się w zależności od korb, a gwint w zależności od ramy.
W posiadanym nie tak dawno i niestety bardzo krótko Giancie TCR mialem gwint angielski. Pozostał mi z tego toweru nawet suport tytanowy Ritcheya (na kwadrat) na łożyskach maszynowych.

Lucjanie, mnie też ten fakt strasznie zdziwił, aż do teraz myślałem, że zawsze mufa angielska ma 68 mm, a włoska … itd

dla pewności zmierzyłem jeszcze raz długość tej mufy i jak nic jest 68 mm
po prostu przed zakupem korby, chce być na 100% pewnie, że będzie ok

Czy któryś z Kolegów może się orientuje jaki suport na łożyskach maszynowych mógłbym przypasować do mojego roweru MOTOBECANE SUPER SPRINT? Jeżeli to będzie pomocne to w tej chwili są w nim korby Nervar na kwadrat…

a wez przeczytaj uwaznie temat od poczatku - do ramy dobiera sie tylko typ gwintu suportu ( ITA/ANG). Dlugosc zalezy od korb.
jezeli zostawiasz stare korby to zmierz jaka dlugosc mial suport przy nich i kup taki sam.

mój problem z mufą rozwiązałem dając 2 mm plastikową podkładkę na miskę od strony korby oraz nie stosując żadnego kleju. Po testach, które trwały 2 miesiące podczas treningów, wszystko jak na razie jest w porządku, cały mechanizm działa bez zarzutów.
pisze, bo może to info się komuś przyda (oczywiście poza wtajemniczonymi)