Jaki widelec lepszy?? Aluminiowo-carbonowy czy full carbon??

witam chciałbym dowiedzieć sie od was który widelec jest lepszy?? słyszałem opinie niektórych osób które chwalą sobie bardzo widelce carbonowe a niektóre nie… co o tym sądzicie ??

to chyba tak samo jak ze wszystkim , niektórzy chwala sobie ramy alu inni karbonowe
Ja bym był za carbonowym widelcem , nie widze nic przeciw.

Nie no w poscie chodzi o wiedelec alu-carbon lub full carbon, z tego co widze to full alu w ogole nie wchodzi w gre. No mialem okazje jezdzic wlasnie na tym ostatnim, ale nie jest to godne polecenia rozwiazanie. Ogromne wibracje, ktore w moim obecnym widelcu (full carbon) sa w znacznym stopniu ograniczone, wplywaja na jego pozytywna u mnie opinie :slight_smile:

niechce cie straszyc kolego ale slyszlem ze te alu-carbon co maja rure sterowa alu ulegaja rozklejeniu przy laczeniu nie wiem czy to prawda ale tak slyszalem i tak pisze mi sie zdaje ze caly full jest lepszy i bardziej wytrzymaly tylko ze trzeba troche za niego zaplacic

Potwierdzam , też słyszałem takie pogłoski jak napisał powyżej Piotras. Chyba lepiej dorzucić więcej na full carbon :mrgreen:
Pozdrawiam Max

ale wiecie co wam powiem… mój kumpel ma ful carbon i on mówi że przód roweru ma miekki od tego widelca.

no chodzilo mi o widelce alu - karbon - co lepsze alu rura czy karbon rura. Jedni ci powiedza ze miekkie alu drudzy ze carbon , jedni ze peknie karbon drudzy ze alu. A to zalezy i tak wykonania :slight_smile: Dobry widelec z rura alu bedzie dobrze sluzyl , podobnie full c.
no to ciekawe bo carbon jest sztywniejszy od alu :stuck_out_tongue:
a faktem jest ze laczenia alu - karbon sie :psuja" ciezko to polaczyc - bo niby czym , Ponoc duzy z tym mialo problem ccc w orbeach (albo zle pamietam :slight_smile:

no on nie ma takiego sobie widelca ful carbon bo ma widelec colnago, ja mam columbusa i jak sie przejechał raz moim i raz swoim to mówił ze wolał by miec tego mojego alu-carbon…

a ile wazy twoj a ile jego?

nie mam zielonego pojecia… nie powiem ci tego …

hm no bo ja twardo uwazam ze karbon jako materiał jest ( a raczej może byc ) sztywniejszy od aluminium. Zwlaszcza jezeli bedziemy chcieli zachowac podobne wagi poszczególnych elementów.

allegro.pl/item169165698_wid … x_f01.html
a co powiecie o tym sprzęcie? tez myśle zmienic widelec alucarbon a fullcarbon…

ciekawa sprawa i do tego bardzo niska cena w stosunku do wagi hmmm prawie 1zł za 1 gram hehe

no widelczyk fajny , fajnie giety jest i taka płetwa hehe areodynamiczny :] i dokładnie cena atrakcyjna.

no tak niby niźle ale wyykonanie nie rzuca na kolana…widelec to jednak kluczowa sprawa szczególnie dla bezpieczeństwa

bezpieczeństwo bezpieczeństwem, ale co najważniejsze to to ze widelec duże decydyje o sztywnosci. kiedyś miałem widelec aluminiowy a teraz mam alum-carbonowy i jest ogromna różnica. Tylko niewiem własnie jak jeszcze z widelcami full carbon jest .

ja mam w swoim full car… i jestm bardzo zadowlony kolega sie przejechal moim rowerem i mowi ze jest sztywniejszy (ogulnie) a on ma alu rure a reszte carbon

a co do tego widelca na allegro to bym sie troche bal go kupowac bo nieznam zbytnio firmy
a cena jest dosysc niska za widelec z firmy PRO taki tylko ze o innych krztaltach trzabylo by zaplacic 530zl bodajze wiecie widelec to podsawa bo jak ci sie zlamie nawet przy 20 km/h to se mozesz problemow narobic

a no właśnie…

no to skoro zmiana z alu na pol karbon ci dodala sztywnosci , to niby czemu dodanie jescze rury carbonowej mialo by odjąć??

no bo słyszałem ze niby jak jest cały carbon to niektórym nie odpowiada jak sie rower prowadzi.