Jaki wybrać kask?

Nie chciałem w żadnym wypadku sugerować tego, że jesteś duryny :slight_smile:

allegro.pl/item190902039_kask_las.html

a co sądzicei o tym kasku??

Używany. Jak dla mnie to go to przekrleśla.

wiem ze tak nei pomyślałeś :slight_smile:

ciezko mi idzie znalezienie , bo oczywiście w sklepach w krakowie prawie nic nie ma:(
fajny by był kask z duża ilością dużych otworów - macie jakieś pomysły ? Aha cena normalna

Mi bardzo podchodzą kaski trzech firm: Giro, Bell i Met. To dobre i znane firmy (choćby ze sponsoringu ProTeamów) i na pewno w ich ofercie coś znajdziesz. Giro ma już ładne kaski z otworami nawet z tyłu za ok. 150-160 zł (zależy od sklepu), Met otwory z tyłu wprowadza dopiero w tych troche droższych, a z Bellem, to za bardzo nie wiem jak jest z tymi cenami i otworami :wink:

P.S. Giro jeszcze nic nie odpisało. Muszę chyba napisać do Amerykanów, bo Europejczycy znaku życia nie dają :stuck_out_tongue:

Ja się zastanawiam między las kripton a met estro . akurat te kaski są w przecenie i nawet mi się podobają las jest o 15 zł droższy ale jakoś bardziej mnie kusi.

:slight_smile: met rządzi to prawda , widze ze niedawno można było za 300 dostać starego stradivaliusa , ale sie spoźniłem , jest jescze estro ( 300 zł to tyle co mama mi zasponsoruje :slight_smile: Plus tego kasku jest taki ze jest w sklepie niedaleko :slight_smile:

fajnie wygląda też kask treka - sonic elite ( trek chyba badziestwa nie robi?) do ramy by pasował :slight_smile: Tyle ze jescze nie wiem gdzie go dostać w kraku

no i ten cały alien - wiem czytałem że piszecie że za lekki , ale kurcze nie sądze żęby badziew za 300 zł sprzedawali. Znaczy on mi sie nie podoba , ale jest lekki :slight_smile:

bell mi sie akurat nie podoba :frowning:

Bell sweaper czy jakoś tak - podoba mi siezdecydowanie najbardziej ze wszystkich ale nie mam kasy na niego . co byście wybrali lasa czy meta ??

dobra cofam , widzialem bell e w decathlonie tylko jakies syfne modele
w sumie fajne sa i niedrogie alchera np

Pojeździłem troch w RP Kontact i muszę stwierdzić, że jest super. Lekki, ładny i wygodny. Wydaje sie bardzo solidny. Polecam. :wink:

Mam Seleva Atoma i to jest superowy kask :slight_smile: Wentylacja na najwyzszym poziomie, super szosowy wygląd i naprawde nie ma się co martwić o bezpieczenstwo bo to jest kask szosowy i po prostu nie musi być tak bardzo duży jak MTB.
A co do wagi to nie wierzcie producentom, met 199g to prawda, ale sama skorupa w najmniejszym rozmiarze. Odsylam do forum LB :slight_smile:
Mój Atom waży 248g ze wszystkim i uwazam, że nie czuć go na głowie i jest bezpieczny. Polecam :wink:

Z bella też są fajne kaski, jakbym zmienial to bym o nich myślał.Na centrum-rowerowym jest ciekawa kolekcja w dobrych cenach.

szkoda tylko ze taki brzydki ten atom:P
Dalej szukam - met estro albo trek ellite moje typy

Atom zależy w jakim kolorze, mój jest w ciekawym niebiesko-czarnym ze srebrną wstawką co mi się bardzo podoba :wink: ( zdjęcie mnie w tym kasku : zdjecia.rowerowe.net/details.php?image_id=70 ) Ale nie będę Cię nakłaniał jak Ci się nie podoba :slight_smile: Kaski Treka są ciekawe ze wzgędu na swój wygląd i niską cenę. Ale nie wiem jak z głębokością kasku, bo wyglądają jak garnki :wink:

a ty jestes ten fassa bortolo? czy ten drugi:D
Wlasnie nie wiem czemu mam takie wrazenei ze alieny zaleznie od kolru inaczej wygladaja:)

Ja kupiłem kask Las Haxial i jestem zadowolony bardzo , świetna wentulacja , wyglad i regulacja .

a co myslicie o kaskach Authora na szose np z serii FLOW?

Właśnie otrzymałem swojego Giro Transfer :slight_smile: W rzeczywistości prezentuje się jeszcze lepiej niż na zdjęciach, które można oglądać w Internecie. Sporo razy czytałem, że kaski Giro cisną w czubek głowy - ja nic takiego na razie nie doświadczyłem. Kask leży świetnie - przynajmniej na mojej głowie. Ja za tę cenę sądzę, że dostałem świetny produkt renomowanej firmy. Ciekawą rzeczą jest wlepka do wnętrza kasku z danymi osobowymi i telefonami kontaktowymi w razie wypadku, znalazło się również miejsce na posiadane alergie (jakież to kolarskie!) i grupę krwi. Niestety nie mogłem się w nim jeszcze przejechać, bo u mnie ciągle leje i co jakieś 2 godziny grzmi niedaleko… Teraz mam jeszcze jedno do Was pytanie. Mianowicie, gdzie przylepić 4 gąbeczki, które były w folijce z instrukcją? W jakich częściach kasku zrobić to najlepiej?

Ja mam z przodu, po bokach i na górze :slight_smile:.

A’propos kasków Bella*) – wyszło takie coś przy okazji kraksy brata, w której brat doszczętnie skasował nowego Bella Swep R (głowa cała):

Bell zapewnia tzw. Crash Replacement Program – możliwość wymiany powypadkowego kasku na taki sam nowy za ułamek ceny nowego. W Polsce dystrybutorem jest www.CentrumRowerowe.pl – właśnie zadałem im zagwozdkę – sprawdzają, czy mogą CRPować o swojego niemieckiego dostawcy, względnie dogadać się z Bikemanem. Jak czegoś się dowiem, to zapostuję.

*) Aha, jakby ktoś nie wiedział, to firma Giro należy do koncernu Bell, więc można domniemywać, że z kaskami Giro jest podobnie (skądinąd wolałbym swojego Atmosa nie kasować).