Jakie drużyny zobaczymy w WorldTourze 2012?

Sezon transferowy w pełni. Dodatkowo drużyny łączą się i dzielą.

Jak będzie wyglądał peleton World Tour w kolejnym sezonie?

Spróbujmy trochę spekulować:

Jak wiadomo, przepisy UCI mówią, że do World Touru kwalifikuje się 18 najlepszych drużyn w sezonie, oczywiście według klasyfikacji UCI World Tour. Pod uwagę są też brane elementy etyczne bla bla…Na dzień 7. września 2011 wygląda to tak:

uciworldtour.com/templates/B … k&LangId=1

Trzeba dodać, że zawodnicy przechodzący do innej ekipy, niejako zabierają swoje punkty zdobyte w ramach World Tour w poprzednim roku.

Jak wiadomo swój żywot kończą:

HTC oraz, przynajmniej formalnie RadioSchack.

To już robi dwa puste miejsca.

Omega łączy się z Quick Stepem, co pozornie tworzy kolejne puste miejsce, jednak Lotto chce stworzyć swój własny zespół. Najprawdopodobniej pod nazwą Lotto - Ridley. Pytanie tylko, czy po odejściu Gilberta, i jedynie na Greipelu oraz VDB, zdołają zyskać licencję World Tour. Z drugiej strony, być może jest tak, że niejako Omega Pharma w ramach gentelmen agreement “pozostawiła” licencję dla Lotto, sama “podpinając się” pod licencję Quick Stepu. Tego nie wiem…

Tak więc pozostają przynajmniej dwa miejsca dla nowych.

Nie sądzę, żeby francuskie zespoły zabiegały o status World Tour. Oni mają dość swoich wyścigów, żeby promować się na lokalnym rynku, a na TdF i tak dostaną zaproszenia. Europcar, FDJ, czy Cofidis “zawsze” pojadą TdF. A i na Vueltę nie są bez szans bo przecież firma Cofidis jest jednym ze sponsorów Vuelty. Chociaż, po sukcesie Voecklera? Kto wie…Może Europcar, jako firma ogólnoeuropejska zechce z Rollandem rozszerzyć swoje wpływy…

Podobnie myślę o włoskich drużynach. Oni nie mają sił ani środków, by obsłużyć wszystkie wyścigi World Tour.

No więc kto?

Pierwsza myśl - nowy australijski zespół GreenEdge Cycling. Drużyna niemal narodowa australijska. Tam Goss, dzięki San Remo robi niemal wszystkie punkty. Dodatkowo Bobridge, Gerrans, bracia Meyer, Stuey, jako opiekun, Vaitkus, Langeveld, i ten egzotyczny Teklehaimanot z Erytrei, podobno góral nie z tej ziemii.

Druga myśl - Skill. Fenomenalny Kittel zapewni emocje na każdym płaskim etapie każdego GT. Dodatkowo zatrudnili Degenkolba, Gretscha i zawodnika, na którego radzę zwrócić uwagę, czyli młodziutkiego Szweda Ludvigssona. No i oczywiście pozostaje Geniez - wyjątkowej jakości młodziak - góral. Jeszcze nie pokazał na co go stać, ale myślę że to tylko kwestia czasu. Podobnie jak Eisjen w BMC.

Trzecia propozycja to, w porównaniu z dwiema poprzednimi, “Dziadki leśne”, czyli Geox. Skład typowo World Tourowy - Mienszow, Cobo, Duarte, Blanco, De la Fuente. Ciekawe, czy Sastre jeszcze jeden sezon pociągnie. No chyba, że Katiusza zabierze Mienszowa, czego jednak Czmilowi bym nie doradzał… :wink:

Ciekaw jestem, jak będzie wyglądał skład World Teams w 2012?

A może, jak zapowiadał już rok temu Euskaltel wycofają się z tego przedsięwzięcia?

Zobaczymy…

W Europcarze cos przebąkują o “international leader”, moze romansuja z Hushovdem?

GreenEdge - ciekawy sklad, ale w zasadzie bez lidera na cokolwiek; chyba ze Goss sie wezmie za sprinty.
A moze zagarna Froomiego? bo jakos nie widze, zeby w przyszlorocznych wyscigach kwestionowano leadership Wigginsa, twarzy Sky. pytanie czy beda na to srodki.
z drugiej strony, moze byc tak, ze Wiggins IO, a Froome - TdF, ale watpie.
fajnie, ze Voigt zmienil otoczenie. ostatnio formy wystarczalo tylko na pomoc braciom, moze w nowym zespole w ostatnim swoim sezonie zawalczy troche na swoje konto.

Hushovd do BMC idzie. To pewna informacja.

Ciekawe tylko jak Van Avermaet potraktuję tę jawną potwarz wobec siebie.

Hushovd na bruki.

Gilbert na Ardeny.

No to na co Van Avermaet?

Van Avermaet na pozostałe klasyki, a jest ich trochę, więc będzie miał do osiągania sukcesów :wink:

Co do włoskich drużyn to wygląda na to, że całkiem ciekawie zbroi się Farnese Vini. Raczej wątpię, by starali się o World Tour. Jednakże gdyby potwierdziły się informacje o pozyskaniu wyklętych z Katjuszy Pozzato (50 pkt za M-SR) i Paoliniego wraz z angażem Pellizotiego (tylko już nie pamiętam jak ma się jego dopingowy smrodek do obecnych regulaminów UCI) to paczka na Giro d’Italia byłaby całkiem ciekawa. No i jeszcze wciąż chyba wciąż nie wiadomo co z Di Lucą…

Euskaltel - nie wierzę, by podziękowali kolarstwu. Euskaltel-Euskadi to nie drużyna kolarska, E-E to styl życia :wink:

a Pellizotti mowil, ze konczy kariere… prosze, prosze…
a wiadomo co dalej z Acqua&Sapone ?

Euskaltel to styl zycia! Tym zdaniem moznaby podsumowac baskijski zespol. Naprawde wszystko moge wytrzymac, ale braku Euskaltelu w peletonie chyba nie dalbym rady. Ta druzyna to nieodlaczna czesc kolarstwa, nawet jesli ich wyniki nie zawsze sa jakies bdb. Mam nadzieje, ze Pomaranczowi jeszcze przez wiele lat beda w peletonie, bo gdyby ich zabraklo to bylaby naprawde ogromna strata dla kolarstwa.

Skoro mamy 2. miejsca wolne w pierwszej lidze to wg mnie pewniakiem do zajecia jednego z tego miejsca jest Skil. Wzmocnili sie ladnie na nowy sezon i nie maja zadnych podejrzanych kolarzy w skladzie. Mocno bede zdziwiony jesli nie awansuja przed kolejnym sezonem.

Geox… Hmm, mam wrazenie, ze pozostana tam, gdzie sa, choc bardzo mozliwe zwyciestwo Cobo w Vuelcie moze im pomoc. A moze Cobo gdzies odejdzie?

Osobiscie chcialbym zobaczyc kolumbijczykow w najwyzszej lidze zespolow, ale na to jeszcze chyba troche za wczesnie. Niemniej mam nadzieje, ze juz w przyszlym sezonie taka Colombia es Passion otrzyma zaproszenie na Giro czy Vuelte, bo na Tour nie maja co liczyc w najblizszym czasie.

Aha jeszcze ten australijski projekt… Coz, podobnie jak przed rokiem ten no Pegasus czy jakos tak ten rowniez mnie nie przekonuje, choc kilku ciekawych kolarzy tam jest.

A co z dwoma najsłabszymi ekipami z tego sezonu? Zostaną “podciągnięte” wyżej, na zwolnione miejsca, czy i tak wylecą, a UCI będzie musiała znaleźć przynajmniej cztery nowe drużyny?

Oby ta informacja o rozwiązaniu Euskaltel nie była prawdziwa, bo jak wielu innych i ja sobie nie wyobrażam Peletonu bez nich. Skil zdecydowanie powinno dostać licencję jak dla mnie. I wtedy Kittela na Tour!! Radioshack kadrowo wygląda fenomenalnie + osoba Bruyneela w postaci dyrektora sportowego = jeśli nie wygrają Touru w takim składzie to Schlekom się to nie uda nigdy.
GreenEdge… Oby nie stało się to co z Pegasusem bo powinni dostać licencję… I szczerze mówiąc mam nadzieję na Europcar w World Tourze. W tym sezonie ta ekipa pokazała się ze świetnej strony nie tylko dzieki Voecklerowi, ale też Rolland i Kern pokazali co potrafią… Oby nie jednorazowo :wink:

Właśnie wiadomo co z Acqua and Sapone? Podobno maja jakieś problemy finansowe. Wiadomo, czy będą w przyszłym roku w peletonie?

Chyba nie chodzi o rozwiązanie Euskaltel, tylko ewentualne celowe zejście szczebel niżej?

Za późno na sprostowanie, plotka już poszła :wink:

Na CQranking jest info, że Vacansoleil dostało licencję protour 2012.

nicosix.wordpress.com/category/c … ipes-2012/

Ranking na stan dzisiejszy z uwzględnieniem zawodników na sezon 2012.

CCC 32 :smiley: :slight_smile:
Szkoda mi Europcar,jest lepsze od takiego Colnago czy od FDJeux.

a Lampre nadal bedzie ISD?
widze, ze na razie zaden z ich Ukraincow nie ma kontraktu na przyszly rok.

Saronni, mówiąc o dzisiejszym nabytku (Stortoni) stwierdził, że doskonale pasuje on do projektu Lampre-ISD. Ponadto do końca tygodnia mają być ujawnione nazwiska kolejnych kolarzy zatrudnionych przez grupę.

Oby było tam nazwisko Rutkiewicz a może i Poljanski oraz Domagalski :stuck_out_tongue:

Fajnie by było ale chyba to są jak na razie marzenia.Domagalski jak trafi do jakiejś ekipy to pewnie Caja Rural team PCT lub do innej drużyny zawodowej z Hiszpanii.

Ponoć kolejnym “nowym” w Lampre ma być Winner Anacona.

Albo do Radioshack :wink: