Jakie drużyny zobaczymy w WorldTourze 2012?

A kto to jest? :stuck_out_tongue:

Według mnie Domagalski wygrał już tyle wyścigów ze wśród dyrektorów powinien być znany.

Anacona, Kolumbijczyk, rocznik 1988, drugi w klasyfikacji tegorocznego GiroBio. Osiągnął zatem więcej niż Poljański czy Domagalski. Wygrał jeden z najtrudniejszych etapów Giro.
cyclingnews.com/races/girobi … tos/177759

Dzięki.
No tak, taki Ancona zdobył więcej nic Domagalski.
Ale Marycz i Majka trafiając do PT w amatorstwie mieli chyba dużo mniej sukcesów od Karola wiec ja liczę ze Domagalski trafi do PT.

Zarówno Majka jak i Marycz osiągali niezłe wyniki w amatorskich wyścigach we Włoszech. Marycz nawet wygrał kilka cenionych jednodniówek co zaowocowało swego czasu stażem w Tinkoffie. Może nie wygrywali tyle co Domagalski ale jednak włoskie kolarstwo amatorskie to wyższa półka niż Hiszpańskie. Swoją droga uważam, że na razie Marycz zawodzi w seniorach.

no i byl Wicemistrzem Europy.

Oficjalnie już wiadomo, że siedem drużyn będzie walczyć o trzy miejsca w World Tourze.

A więc kto:

Skill, Lotto, GreenEdge, Geox, Europcar, FDJ czy Cofidis?

Ostateczny skład ma być podany przez UCI w listopadzie.

Na licencję proteam na pewno zasłużyły:
Geox - za zwycięstwo Cobo w VAE
Lotto - gdyż jeździ tam van den Broeck
Skil - za zwycięstwa Kittela i ambitną jazdę w wyścigach na które są zapraszani
Europcar - za ładną jazdę w TDF.

Ale znając życie licencję dostanie pewnie to całe Green coś tam, gdzie obiektywnie patrząc nie ma jak na razie ani jednego klasowego zawodnika, który byłby w stanie coś wygrać i za pewne już nie będzie.

Za zasługi licencji się nie dostaje.

Francuskim ekipom nie potrzeba licencji - i tak są zapraszane na wszystkie wyścigi w swoim kraju. Poza tym np. Europcar i tak jeździ dużo po świecie(Voeckler), Geox, poza brakiem zaproszenia na TdF też jeździł wszędzie gdzie chciał.

GreenEdge dostanie pewnie licencję - mają kasę, zawodników też dobrych. Żadnego wybitnego, ale samych bardzo solidnych.
No i Skil też - mają młodych, obiecujących i miło by było gdyby na stałe zadomowili się w WorldTourze

Geox to oprocz hiszpanskich etapowek i Giro praktycznie nie jezdzil, brak Touru, Szwajcarii, Dauphine, Nicei, juz nie wspoimnajac o klasykach…

A Omega czasem nie zostawia licencji Lotto, a sama nie zacznie korzystać z licencji QuickStepu?

Popatrz w kalendarz. Sporo jechali w Hiszpani (Algarve, Andaluzja, Murcia, Katalonia, Baskowie, Leon, San Sebastain, Burgos, Vuelta), we Włoszech też (Giro, Milan-San Remo, Coppi&Bartali, Trentino, kilka mniejszych), ale także Tour of Romandie, Austria, Luksemburg, Dania, Montreal, Quebec, a teraz będą jechać wszystkie ważniejsze klasyki.

Co do klasyków niderlandzkich, jak dla mnie jest raczej oczywiste że nie dostali zaproszenia. Organizatorzy premiują drużyny lokalne (TopSport) i francuskie (Cofidis, Europcar).

ja bym dal Skil, Lotto i GreenEdge.

tak jak ktos napisal, francuskie ekipy sobie poradza bez tej licencji i pozostaje miec nadzieje, ze po sezonie 2011 beda brac Voecklera w klasykach ardenskich i AMG na powaznie i ich zaprosza.
Przyszlosc Geox jest znowu niezbyt pewna. nie wiadomo kto tam zostanie, a kto odejdzie.
ale jezeli mieliby taka kadra jak w tym roku (nawet bez tego Sastre), to jak najbardziej.

zgadzam sie z wypowiedzia wyzej, ze GreenEdge nie maja na razie klasowego kolarza, ale majac w pamieci to, co sie stalo z australijska druzyna rok temu, niech juz maja. z drugiej strony…

Skil… no nie wiem. Docker i van Hummel opuszczal ekipe, ale przyjda Degenkolb i Gretsch. sam Kittel to w sumie troche malo, ale to kandydat na wielkie zwyciestwa i byc moze olimpjskie zloto.
Cipollini licencji nie potrzebowal w swoim najlepszym sezonie, ale jednak na TdF zaproszenia nie dostal. a w dobie gorzystego Giro i Vuelty, zaproszenia na TdF dla takich zawodnikow sa chyba jeszcze bardziej pozadane.

no dobra, poddaje sie. nie wiem komu bym dal, ciezki orzech :stuck_out_tongue:

W Quebecu chyba nie startowali, w Montrealu tez… to zupelnie nie zmienia faktu, ze nie jest prawda ze “jezdzili gdzie chcieli”, bo tak najnormalniej w swiecie nie bylo.

taa. ale to nic nie zmienia - Geox bez licencji w Niderlandach wystapic nie mogl, a to, kogo tam organizatorzy premiują, nie ma w tym kontekscie zadnego znaczenia.

po prostu bez licencji WT moze i mozesz “startowac gdzie chcesz”, ale musisz byc druzyna francuska, no i/albo musisz mniej lub wiecej szczescia. Geox z Sastre czy Mienszowem nie mogl jechac Touru, co dla tego drugiego w pewnym stopniu bylo zmasrnowaniem sezonu, patrzac na to, jak jechal Vuelte, a takze na pojawiajace sie informacje ze az tak mocno do tego wyscigu sie nie przylozyl. juz nie wspminajac o innych wyscigach…

Zawile budujesz zdania.
Ale masz rację, w Kanadzie nie jechali. (ich strona sama nie wie gdzie byli chyba).

Co do klasyków, chyba nie masz racji. Geox nie ma licencji, więc musi dostać zaproszenie aby jechać. Organizatorzy mając do wyboru drużynę od siebie, Francuzów i Hiszpanów zaproszą 2 pierwsze, to chyba oczywiste.

[size=75][ Dodano: Nie 25 Wrz, 2011 11:45 ][/size]
kto napisał że jeździli gdzie chcieli bo nie ogarniam przekazu :question:

Zupełnie nie o to mi chodziło, no bo przecież to oczywiste :wink: Mniejsza z tym…