Jakie koła szosowe

Witam
Nadszedł taki czas, że muszę wymienić wysłużone koła w mojej szosówce na coś nowego. W sumie będę musiał sobie coś złożyć, bo gotowe zestawy są bardzo drogie albo bardzo kiepskie. Szukam czegoś do 300 złotych za tył i odpowiedni mniej za przód. Oczywiście z piastami. Mógłbym zamówić w sklepie ale nie mam zaufanego, poza tym mieszkam na wsi. Czy możecie doradzić coś ciekawego w tej cenie?? Jeszcze jedno, czy są tu może osoby z okolic Kamienia Pomorskiego???
Pozdrawiam
Piotr

komplet kół shimano wh-550 cena na allegro ok 420zł (moim zdaniem najlepszy stosunek jakości do ceny :wink: :stuck_out_tongue: ) lub jakiś wyższy model kół shimano np wh-560, wh-561 (ok 620zł), wh-5600 (ok 800zł) potem mavic aksium (wiele osób je chwali :smiley: ) za ok 620zł na allegro

albo campa vento …50*,**…nie pamietam dokladnej ceny ale cos kolo 500 zl…znajomy kupil i bardzo ladnie sie prezentuja…

A ja słyszałem, że na polskich drogach długo nie przetrzymują…

ja bym polecał mavic open pro plus dobre szprychy i piasty recorda. teraz można wszytsko kupic w dobrej cenie na allegro. będzie lzęjsze niż wiele kół seryjnych a jak dasz 36 szprych to i sztytwność będzie zadowalająca. wyglad też piękny. piast szczególnie

capma i sh wytrzymuja spokojnie To mocne dobre kola
open pro + record to neistety ciezko sie w cenie 500 za komplet zmiescic , chociaz jak przypolujesz.
Jak nie to kup obrecze cxp21 , piasty tez nieco nizsze i gitez

Witam
Dzięki serdeczne za pomoc, już mi się rozjaśniło.
Pozdrawiam
Piotr

ja nie polecam kół z systemem zaplotu G3 - ciezko jest je centrować. szprychy są bardzo mocno naciągniete. miałem w ostatnim czasie 2 komplety w serwisie.
duzo lepsze są campy proton ale w tej cenie trzeba by poszukac uzywanych

G3 to chodzi o to co campa w tylnim proponuje?
Kumpel jezdzil na tych kolach dlugo i nie narzekal , teraz jezdzi na eurusach ktore chyba maja taki sam zaplot?

G3 to chodzi o to co campa w tylnim proponuje?

Pewnie tak. G3 stosowane jest (wg strony Campagnolo) w kołach Bora, Eurus, Zonda, Scirocco i Shamal w tylnim kole i w kołach Vento i Khamsin w obu kołach - przynjamniej co do Khamsina tak kjest napisane, bo wygląda nieco inaczej… Ale może to tylko zdjęcie tak wyszło. W każdym razie pamiętam jeszcze, że jakieś 2-3 lata temu widziałem koła Scirocco (choć nie wiem, który to był rocznik) z zaplotem G3 tez na obu kołach.

dokładnie takie koła centrowałem były to mod chyba 2004

dokładnie takie koła centrowałem były to mod chyba 2004

Chodzi Ci o Scirocco z 2004 r.? Też wydaje mi się, że ten model miał szprychowanie G3 na obu kołach, nawet przypominam sobie, że miałem ściągnięty katalog Campagnolo na rok 2004 i chyba tam były własnie takie koła, ale nie moge go znaleźć. pewnie wyciąłem :neutral:

Na tych wlasnie kolach jezdze juz ponad trzy lata. Sa sztywne i twarde. Od nowosci nie potrzebowaly jeszcze centrowania. Choc musze sobie wyobrazic, ze nie beda one tak proste w centrowaniu jak normalny zaplot. ale jak do tej pory nie musialem sie oto jeszcze martwic. :wink: A jesli juz bedzie potrzeba, to bedzie to problem dobrego mechanika , a nie moj. :smiley:

Panowie kupie jakies tanie kolka najlepiej kompletne ale bez kasety bo i tak bede musial zalozyc 10 s. cos do 300zl

moze to by Ci pasowało?- shimano wh-500 cena na alegro ok 290zł :wink:

Ja wlasnie kupilem te shimano na allegro. Na razie jestem zadowolony, najwazniejsze ze 10-tka podchodzi i to bez podkladek. Na trening w sam raz.

te wh-r500? jak juz to kupil bym wh-r550 ale narazie brak kasy jak by ktos mial 550 i nie tylko do sprzedania tanio to prosze pisac

Bo kurcze na jednym komplecie kolek to niema przyszlosci hee wczoraj mi szczelila szprycha w moich vueltach te drogi to nie nada

Przez kolizję z samochodem rozwaliłem przednie koło. I teraz szukam czegoś w miarę taniego. Jeżdżę amatorsko, choć zdarzy się czasem w jakimś pseudo wyścigu wziąć udział :wink:

Pytanie czy warto kupić to koło: allegro.pl/item413245535_100_now … _rs10.html

Czy jednak dołożyć trochę i wziąć to:
allegro.pl/item413010073_mavic_cosmos.html

ja osobiście wolał bym rs10

Ma ktos moze jakies doswiadczenia z MAVIC AKSIUM? Jak u nich ze sztywnościa?