Jakie opony polecacie - szosa

Witam, jakie polecilibyście opony - waga nie jest głównym kryterium, bardziej - możliwie najdłuższy dystans, dobre trzymanie drogi i cena niekoniecznie w granicach 150 pln/szt.

sporo juz o tym bylo… no ale ok…

conti gp 3000
michelin pro2race
schwalbe ultermo

co nie wezmiesz bedziesz zadowolony.

witam… no qrcze polecił bym ci jakieś oponki ale nie napisałeś czy to mają być oponki do jazdy turystycznej czy do ścigania sie. :]

A ja mam pytanie jakie polecacie na deszcz z modeli do 100 zł . Ja mam continental grand prix 4000 i płace za nie ok 105 - 115 zł czy uważacie że są jakieś lepsze oponki za tą cenę ??i najlepiej jeszcze żeby były w kolorze czerownym bo mi do roweru pasuje :mrgreen:

Podobno Schwalbe Stelvio Rain są fajne, ale nie testowałem, tylko opinie innych.

Tylko turystyka :slight_smile:

Na deszcz pro grip, ale drochę droższa niż 100 zł (cena sklepowa) ;] Jak kupisz to nie bedziesz żałować! Według mnie dużo lepsza oponka od (znowu moja opinia) nieco przereklamowanego pro race’a (może przez to że jest dość uniwersalny)…
I odradzam czarne continentale na deszcz, no i michelin carbon też dość śliski jest, ale za to na suchym ładnie wyżej wspomniane idą…

lukasm: jeżeli do turystyki to i tak wysoko mierzysz, oponki z gornej pólki… Spotkałem się z wieloma opiniami, że pro race 1 dłużej służył niż pro2race… Ale byli też tacy, co mowili odwrotnie, sam jeździłem tylko na 2-ach, więc porównać obu modeli nie mogę… Jak napisał Malik, co nie weżmiesz i tak będziesz zadowolony! Można by porównać wagę oponek i które lżejsze, to można przyjać, że szybciej się zużyją, jeśli ważna jest dla Ciebie żywotność… tu odradzam pro light!

I przyłańczając się w sumie do obu pytań: chętnie poznałbym opinie o oponkach Huthinson TEAM SERIES :bulb:

Ja bardzo do turystycznej jazdy polecam HUTCHINSON EXCEL z kevlarem , nie wiem ile kosztują ,a le nie są drogie są to opony ze sredniej połki i jeżdżę już na nich b.długo i trzymają się świetnie

Chyba do końca nie zrozumiałem …

Witam
Jesli chodzi o trening/turystyke i niezawodnosc polecam Schwalbe Stelvio Plus.
Dobrze sie trzymaja, nie rozchodza sie jak Conti 3000 GP i maja super zabezpieczenie przed rozcieciami/ przebiciami. Juz rok jezdze na oponie rozcietej na 7mm i 3 mm na glebokosc i nic sie z nia nie dzieje (sama opona ma 3 lata i jakies 6000km).
Pozdrawiam
Piotr

6000 tys na oponke to jest mało ja np. na michelince pro reace 2 zrobielem okolo 24 tys . a teraz lezy w domciu i zaloze ja na zapasowe kola fakt ze jest po pszecierana ale da sie smigac :wink: a teraz jexdze na ULTRASPORT conti i nie jestm zbytnio z nich zadowlony niby t uniwersalne oponki ale na mokrej nawieszchni nie idzie szybko w zakrety wchodzic i jak sie mocniej depnie to saba przyczepnosc a michelinka na mokrym jak np. w gorach jexdzilem to az sie kleila do drogi a wiec continetale tanie i nie najgorsze ale raczej ich nei kupie

A co byście powiedzieli o Conti GP 4000?

no tez dobre sa jezdzilem na GP3000 ale 4000 to juz pieknie sie jezdzi bo porawione błedy 3000 dobra guma ładnie sie trzyma nawierzchni … z tanszych bym polecił jeszcze np Maxxisy Detonatory 54zeta za sztuke tez swietne

conti 4000 to cena 85 za sztukę, podobnie jak scwalbe stelvio. I to są już naprawdę dobre opony, zupełnie wystarczające, myślę że nie ma co się wygłupiać i kupować najdroższe schwalbe ultermo[/center]

conti 4000 85 zł za sztukę ?? to dużo w niemczech te same opony 30 euro za parę .

Skąd taka cena? Może jakiś link zapodasz?

Na allegro są takie ceny bo ostatnio przeglądałem szukałem opon dla kolegi. A continental to niemiecki to wszystko wyjaśnia

Pytanie było akurat do Pawelak89, bo przeglądałem niemieckie sklepy internetowe i ceny się zaczynają od 24E ale za sztukę…

85zl za sztuke to duzo?
no bez jaj… oficjalne ceny to sporo ponad 100 :neutral:

85 to prawie jak za darmo.

:blush: :blush: :blush: 30 euro za sztukę :blush: :blush: :blush: