jakie pedałka

Buty mocno nadwyrężył nasz budżet, więc proszę o poddanie ofery ciekawej cenowo :slight_smile:
Mają być ładne , bo dla kobiety. Do czerwono biało czarnego bianchi :slight_smile:

co to za urządzenie te “pedałka” ???

a jak myślisz…

Gres, to ja pytałem a nie Ty. Skoro używasz słowa, którego nie znam, którego nie ma w słownikach języka polskiego i proszę o objaśnienie o czym piszesz, to mam prawo oczekiwać objaśnienia z Twojej strony a nie odbijania piłeczki i zadawania pytania mnie.
Jeżeli sam nie znasz znaczenia słowa którego używasz, czyli nie wiesz o czym piszesz, to proszę nie pisz, bo będę w przyszłości kasował takie posty - gdyż nie potrafię poprawić czegoś czego nie rozumiem.

chodzi mu o pedały do roweru. robicie zamieszanie o nic… a tak poza tym określenie “pedałka” było już wielokrotnie używane na forum i jakoś nigdy Ci to nie przeszkadzało Lucjan. teraz się tylko Gresa uczepiłeś nie wiadomo czemu…

dzięki luk :slight_smile:
na allegro takie znalazłem - allegro.pl/item636534761_szosowe … anchi.html
Byłoby dość dobrze bo buty będą miały niebieske akcenty , rower bianchi , mostek widelec byłoby do kompleciku.
Tylko nie wiem czy bloki do takich można przykręcić do butów sidi?

Gresa się nie uczepiłem, nie mam zwyczaju kogokolwiek dręczyć, czy zaczepiać.
Nie przypominam sobie iżbym miał okazje czytać jakiś tekst, w którym pedały byłyby nazywane “pedałkami”, stąd nie mogłem odpowiednio zareagować.

A tak w ogóle musisz wiedzieć, że z racji braku czasu czytam forum bardzo niesystematycznie i na dodatek bardzo wybiórczo. Stąd np. niektórych wątków w ogóle nie czytam - bo mnie poruszane tam tematy/problemy nic a nic nie interesują, inne wątki czytam tylko pobieżnie (bo często niektóre myśli pisane są chaotycznie, nieskładnie - a nie mam czasu by sie zastanawiać i domyślać o co chodzi piszącemu) i na ogół czytam ostatnie wypowiedzi (rzadko cofam sie do początku wątku, chyba, że mnie zaintryguje problem/pytanie.

A moja reakcja na te “pedałki” wynikała z faktu, iż stoję na stanowisku by wypowiadający starali się posługiwać w miarę polskimi słowami, znanymi powszechnie i opisanymi w słownikach, słowami uchodzącymi za poprawne językowo. Nie ma potrzeby tworzyć neologizmów dla określenia rzeczy od dawna znanych i już prawidłowo nazwanych. Używajmy tych słów. Dość już mamy nowosłowia, monosylab z netu i telefonii komórkowej, z języków obcych. Starajmy się być polakami i używajmy ojczystego języka w sposób należyty i staranny.
Zatem luk 100 nie oburzaj się, nie broń przegranej sprawy. To gres powinien się miast Ty wypowiedzieć w sprawie.

Na marginesie podam, że na jednym forum motoryzacyjnym moderator - purysta językowy, aktywnemu userowi, który pisząc o samochodzie miast wymienić auto z nazwy (chodziło konkretnie o Fokusa) nazwał ten samochód “Foczka” od razu wlepił czerwona karteczkę. W końcu nie każdy musi znać potoczne,regionalne nazwy czy określenia.

Lucjan

Chodzi Ci może o forum Ford Klub Polska :wink: ? tam karę można zarobić za złe oznaczenie modelu konkretmego samochodu :mrgreen: . Zamordyzm, ani pisnąć…

Prawdę mówiąc mi też nie podoba się sformułowanie „pedałka”. Razi, bo w żaden sposób nie jest po polsku. Jakieś takie infantylne i bez sensu. Ale jak chcecie to piszcie, Wasza sprawa :o) Proponuję jednak: dbajmy o czystość i poprawność języka.

Użytkuje od roku look pp337, które jak widzę są bardzo podobne do tych z aukcji. Jeżdżę na blokach delta i nie miałem problemu z podpięciem do sidi. Chwale sobie ten model, do amatorskiej jazdy w zupełności wystarczy.

czyli to allegro.pl/item651118323_szo … ml#gallery
z tym
allegro.pl/item657523666_blo … zarne.html
i nowymi butami sidi będzie ok? :slight_smile:

Przypomnijcie mi jeszcze proszę jak to było z tymi blokami czarnymi / czerwonymi.

czarne bez luzu, czerwone 9 st., szare 4,5 st.

[size=75][ Dodano: Nie 14 Cze, 2009 12:18 ][/size]
Jeździłem na tych pedałach, są bezobsługowe - tzn. jakiś luz na ośce to po pedale. Mam dwa jakby co, lewy wszystko ok, prawy z rozkruszoną plastykową “nakrętką”, ale nie puściła ni trochę ;] Ale się kręci ^^