jakie są rodzaje sterów

do tej pory żyłem w słodkiej świadomości że stery są albo calowe jak w jaguarze albo 1 i 1/8 cala jak w nowszych wynalazkach.
Przy czym 1 1/8 kojarzyło mi się z AHED
a 1 cal z tradycyjnymi na kólki.

Ale to chyba nie wszystko co trzeba wiedzieć żeby założyć do ramy (1 cal) stery a potem widelec ?

Są też 1calowe na ahead :slight_smile: o ile sie nie myle kiedys stosowalo cos takiego bianchi…
Na ahead sa tez przeciez na kulki , jak i sa maszynowe na 1" …
Warto tez dodac ze świeze projekty opieraja sie na zmiennych srednicach rury sterowej z 1 i 1/2" u podstawy na 1 1/8 cala konczac…

w karbonowych ramach co producent to inne rozmiary. Nie trafisz za nimi :slight_smile: ja u siebie mam 1,5"

no dobra ale dalej nie wiem od czego zacząć :stuck_out_tongue:

Mam rame - 1 cal. To co szukać najpierw widelca i w zależności od tego czy znajde taki pod ahed czy pod tradycyjne to potem dobiore stery?
A do ramy podchodzą zarówno ahed jak i tradycyjne?

p.s. nie ma ktoś widelca ładnego taniego z długą rurą sterową na sprzedaż ? :smiley:

Logika nakazuje zaczynanie budowy roweru od ramy, następnie widelca i dopiero można się zabierać za osprzęt i ubieranie bika.
To jakie kupisz gable tj. czy na stery klasyczne (nabijane miski, główka widelca z gwintem) czy na Ahead (główka widelca bez gwintu) będzie określało rodzaj sterów. Wszak stery są tańsze od widelca.

dobra czyli szukam widelca o długiej rurze sterowej, obojętne czy klasyczny czy ahead a potem będe się martwił o stery :slight_smile:

[size=75][ Dodano: Sro 23 Cze, 2010 09:46 ][/size]
a jeszcze takie pytania - jak główka ramy ma 19,5cm to rura sterowa ile powinna mieć ?