Jakość obręczy Alexrims DA22 i 28

Potrzebuję opinii użytkowników odnośnie tych obręczy.
Czy są wystarczająco wytrzymałe aby przetrwać 80kg. i jazdę po mieście? Nie zależy mi specjalnie na wadze a raczej na “nośności” kół, dlatego zastanawiam się czy warto dołożyć trochę do modelu DA28?
Czy jakość Mavic’ów CXP 33 jest warta tych dodatkowych kilkudziesięciu zł. w porównaniu do Alexrims???

ja uzywam obreczy Alexrims DA22 ze szpychami dt i piastami dt hugi w mojej szosie. przejechalem na tym zestawie okolo 5 tys km i jestem zadowolony z wytrzymalosci tych obreczy. sa sztywne przede wszystkim. ja waze okolo 70 kilo i jak na moja wage sie nadaja. mysle ze u Ciebie tez sie sprawdzo skoro ma byc to jazda po miescie. a i od momesntu zlozenia kol ani razu ich nie centrowalem. koszt tych obreczy to okolo 80 zl za sztuke wiec mysle ze jest to dobra inwestycja. szczerze polecam ten model :mrgreen: a odnosnie nosnosci to moim zdaniem zalezy to od modelu opon jakie wybierzesz. proponowal bym jakis model vittori. mozna znalezc juz za 40 zl opone taj firmy. kolega ich uzywa i sa one wytrzymale. i nosnosc zalezy tez od cisnienia w oponach drogi kolego. ja do swoich pompuje 8 atmosfer i sie swietnie kola tocza. ale jak wiadomo na ten czynnik wplywaja tez pisaty. ale to juz nie w tym temacie

a odnosnie nosnosci to moim zdaniem zalezy to od modelu opon jakie wybierzesz. proponowal bym jakis model vittori. mozna znalezc juz za 40 zl opone taj firmy. kolega ich uzywa i sa one wytrzymale. i

ja mialem vittorie za 40 zl czyli model roma - max cisn dla nich to 7 atm.

nosnosc zalezy tez od cisnienia w oponach drogi kolego. ja do swoich pompuje 8 atmosfer i sie swietnie kola tocza.

bo nie jezdziles jeszcze na 11 atm:D:DD

Obrecze oczywiscie tez maja spory wplyw na nosnosc!! Wiadomo =profil :slight_smile:

na tyc oponach kolegi bylo napisane ze max cisnienie to 11 atm :mrgreen: ale moze taniej je dostal bo w nasztm zaprzyjazninonym serwisie kupowal he he. a TY Gres na jakich oponkach smigasz?

Mam koła na obręczach DA28 (32 szprychy). Ważę obecnie więcej niż 80kg i koła sprawdzają się znakomicie. Żadnych problemów z rozcentrowywaniem się kół. Jakość i precyzja wykonania obręczy nie pozostawiają nic do życzenia. Jedna rzecz jaka mi się nie podoba to stosunkowo wąska powierzchnia obręczy przewidziana do kontaktu z klockami hamulcowymi. Obręcze nie są jakoś szczególnie ciężkie (~480 gramów) ale DA22 są lżejsze. DA28 wyglądają za to bardziej efektownie. Moim zdaniem nie warto dokładać do CXP33.

A to mozliwe ze to jakies lepsze.
Mialem dotad vittorie i kendy najtansze ( obie do 7 atm)

Teraz mam z tylu conti gp 4000 ( zreszta kupiona tu na forum) ( 8atm , a i tak obrecz wiecej nie pozwoli :slight_smile:

A z przodu szytka :smiley: