Jarna Klasika 2009

Wczoraj odbył się na Słowacji wyścig Jarna Klasika.
Kolarze z naszego forum spisali się znakomicie, poprawili swoje pozycje o jedno miejsce w stosunku do ubiegłorocznych:

• Tomek Kuras (pochwalę sie, że trenowany przeze mnie), po udanej ucieczce z kilkuminutową przewagą wygrał wyścig ( w ub. roku był drugi),
  • Mariusz Kusidło był ósmy (w ub. roku był dziewiąty)
    tatrytour.eu/?id_menu=46181& … ska_flag=0

A tak na marginesie: polscy organizatorzy wyścigów, uczcie się od słowaków operatywności,oni potrafią niezwłocznie publikować w necie wyniki swoich wyścigów

To brawo! Gratuluje :mrgreen:

Wielkie gratulacje !!!

To jest prawdziwa pasja, to jest prawdziwy duch tego sportu.
Brawa i Gratulacje!

To ja dorzucę troche od siebie.
Wyścig jak na taki amatorski to bardzo fjanie zorganizowany, nie widziałem żadnej różnicy w porównaniu z Polskimi wyścigami elity w których startowałem. Trasa bardzo w porządku, nie licząc kilku dziurawych odcinków, ale nie było tak źle. Troche szkoda że nie było startu honorowego pod górę jak w poprzednich edycjach bo wtedy na początku następowało ułożenie zawodników według reprezentowanego poziomu i nie było tak nerwowo jak w tym roku. Gdy na początku na zjeździe każdy mógł być z przodu i niestety było sporo kraks.

Na początku ciężko mi szło, szczególnie na pierwszym podjeździe, ale potem się nieco rozkręciłem i pod Strbskie Pleso szło mi już dobrze do tego stopnia że pod koniec nawet zaatakowałem z 14 osobowej grupki odjechało nas 3, ale niestety podjazd się skończył a przewaga była zbyt mała żeby się męczyć więc poczekaliśmy. Podjazd do mety był ciężki i nie szło mi za dobrze, po prostu nie radze sobie na takich stromiznach, wole dłuższe łagodniejsze podjazdy. Szkoda tylko pudła które przegrałem na ostatnich kilkuset metrach gdy wyprzedziło mnie 2 zawodników.

PS. Pamiętam moment gdy Tomek zaatakował i zastanawiałem się chwile czy nie skoczyć za nim bo wiedziałem że będzie walczył o zwycięstwo. Niestety kalkulacja wzięła górę i postanowiłem się oszczędzać, bo do mety było jeszcze daleko. A szkoda bo może bym dał radę ale cóż spróbuje na kolejnych wyścigach.

Popatrzcie jak pięknie oni mają to zorganizowane :slight_smile: Już mają zaplanowane na następny rok :slight_smile:.

Kontakt: +421 905401024, eubike@eubike.sk, skype: tatrytour
Miesto: Vysoké Tatry, Starý Smokovec
Termín: sobota 29.05.2010
Trať: 125 km
Štart: Starý Smokovec 10.00 /centrum/
Cieľ: Hrebienok

No to się nazywa aktualizacja i organizacja

Brawo dla Słowacji !!!

I oczywiście gratulacje dla naszego Mistrza :slight_smile:

więcej pięknych fotek z wyścigu picasaweb.google.sk/adriana.vajs … naKlasika#

Takich wyścigów brakuje w Polsce. To jest pare stówek na nagrody troszke organizacja (jako zwykła praca policji to pewno 0zł) + chęć --> I jak piękniejsze staje się życie :slight_smile:. Dla kibiców, zawodników i nawet dla tych co o muszą stawać autem bo kolarze jadą.

U nas można by zorganizować np. Coś w bieszczadach + okolice zakopca itd… Tylko nie ORLINEK tam dalej , bo mam dość tej nazwy co roku w Tour de POlogne (Wieżdżamy w góry - Jedna górka , ale w góry wjeżdżamy ).

Nie będe narzekał dobrze że chociaż jest TDP :slight_smile:.

Pozdrawiam