Kalendarz Imprez Amatorskich 2009

Ponieważ opracowuję KIA na rok 2009 zapraszam do lektury oraz zapoznania z projektem. Mile widziana współpraca przy tworzeniu kalendarza, zwłaszcza zależy mi na informacjach o lokalnych imprezach typu rajdy, wyścigi amatorów, seria Masters itp.
Jeśli należycie do jakiegoś lokalnego stowarzyszenia rowerowego chętnie podejmiemy współpracę w promocji Waszych imprez.

pro-cycling.org/index.php?ka … ykul=11140

[size=75][ Dodano: Wto 20 Sty, 2009 22:02 ][/size]
pro-cycling.org/index.php?ka … matorskich

Nowa wersja Kalendarza

Myślałem że tworzycei dane imprez gdzie można startować bez licencji. A wPolsce są im[prezy gdzie mozna startrować z licencj aMasters i bez licencji

patrz imprezy Żmigrodu

Tompoz

W znakomitej większości podajemy imprezy amatorskie bo takie było założenie przy tworzeniu kalendarza. Zdarzają się imprezy z licencją ale dopuszcza się w nich start bez. Ponadto znajdują się imprezy Masters bez względu na wymogi ponieważ ta grupa ma spore problemy z ustaleniem wspólnego kalendarza a wiem to z autopsji bo sam startuję.
Jeśli masz jakieś info o imprezach to zapraszamy do współpracy i podesłania zgłoszenia wg szablonu. W większości to właśnie uczestnicy informują nas o różnych imprezach a organizatorzy stanowią na razie znikomą grupę. Projekt ruszył dopiero od tego sezonu i mam nadzieję że jeśli przetrwa w kolejnych latach będzie coraz lepszy, popularniejszy, wygodniejszy w obsłudze, etc.

Bardzo dobry pomysł utworzenia takiego kalendarza. Szkoda tylko, że jest mało imprez, w których można startować bez licencji. Jednak zalecam wykupienie licencji, ponieważ start w imprezach jest bardziej bezpieczny. Zawody kolarskie są ubezpieczone, gdy zdarzył się jakiś wypadek, możemy mieć odszkodowanie.

Już wkrótce odbędzie się fajna impreza amatorska w brzegu w formie wyścigu mtb xc
www.epic-xc.yoyo.pl/

A ja mam pytanie. Od jakiegos juz czasu przymierzam się do startu w wyścigu szosowym po raz pierwszy i chciałbym żeby był to wyścig łatwy to znaczy nie maraton i nie po jakiś potwornych górach, tak żeby móc go na pierwszy raz ukończyć :wink: w kalendarzu nie widać dystansu wyścigów, czy ktoś ma dla mnie jakąś propozycję?

z góry dziękuję za odpowiedzi

wylatowo.pl/news.php?art=973

Cyryl czy tych chcesz by ten kolega zraził się do kolarstwa posyłasz go na bój z zerówką jako pierwszy wyścig w jegon życiu. I to na tak ciezka runde. Przecież na tej rundzie ( Mogilna lipiec , Padniewko kwiecień ) są 2 sztywne conalmniej 1km podjazdy z lichą nawierzchnią. Gościu tam dotanie w dupe puści koło po 3 km i się załamie. Kolego zGdańska na pierwszy wyscig to ci proponuje np. czasowke typu Jazda Rakietowa albo Mocni w wierze . A tak wogle byles w zyciu na jakiejs ustawce np. w gdyni czy gdansku ?

Tompoz

Czasówke to sobie można zrobić do sklepu. Ja ostatni wyścig szosowy w grupie miałem gdzieś w juniorze czyli kilka lat temu, a do Mogilna się wybieram i to właśnie by ukończyć.

Oj to sorry, ale jestes sobie winien bo napisałes to pytanie jak by był to twój pierwszy wyścig w życiu. Powodzenia w Mogilnie, swoją drogą piękna runda tam jest a koło kościółka na zakrecie wszyscy idą w trupa.

Tompoz

Ja winien :unamused: Ja tu pytań nie zadawałem więc o co kaman :smiley:

A juz sie nastawiłęm na ten wyścig że niby taki prosty, pojadę na lajcie i zobacze :slight_smile:
Czasówka, to własnie czasówka, czyli nie wyścig ramie w ramie, myślałem właśnie o rakietowej jeździe, żeby ogólnie sie sprawdzić, ale pytam też o normalny wyścig tzn banda facetów na rowerach ściga sie do mety :wink:

Kilka razy bylem na ustawkach, ale wole samotna jazde na treningach, moze dlatego ze byloi to ladnych juz pare lat temu, jak Wadecki wracal po kontuzji i atmosfera byla jakas dziwna, nieprzyjazna ze tak powiem, za bardzo na rywalizacje. Moze teraz jest inaczej, fakt czas znow to sprawdzić, zdaje sie ze towarzystwo zbieralo sie przy rondzie przy castoramie koło 11-ej w weekendy, jak jest teraz?

Dzięki za odpowiedzi, wynika z tego ze Mogilno na poczatek nie bedzie najlepsze… co w zamian?

Nie oto mi chodziło. Na każdym wyścigu jest ciezko. Mogilno okej bo pewnie w twoim wieku będą 3 koła po 17 km z tego co pamiętam.

Tompoz