Kampania włoska 2024 | Strade Bianche | Tirreno-Adriatico | Milano-Sanremo

Temat dot. marcowych wyścigów we Włoszech.

2 marca Strade Bianche - wyścig, który uwielbiam. Na starcie nasz Kwiato w walce o swój sektor. Forma w sumie niewiadoma. Trochę zmieniona trasa (dłuższa). Szczerze mówiąc moim zdaniem na siłę ta pętla z drugim przejazdem przez Le Tolfe.

https://twitter.com/StradeBianche/status/1752297418832457999

Kto wygra Strade Bianche 2024?
  • Kwiatkowski
  • Alaphilippe
  • Pogacar
  • Hirschi
  • Laporte
  • Healy
  • Pidcock
  • Mohoric
  • Inny
0 głosujących

4-10 marca Tirreno-Adriatico

Kto wygra Tirreno-Adriatico 2024
  • Vingegaard
  • Yates S
  • Yates A
  • Pidcock
  • Ayuso
  • O’Connor
  • Hindley
  • Mas
  • Carapaz
  • Martinez DF
  • Geoghegan Hart
  • Inny
0 głosujących

16 marca Mediolan - San Remo - pierwszy monument w sezonie. Pierwszy wyścig MvdP, więc duża niewiadoma. Na starcie zabraknie WVA, ale będzie przede wszystkim bardzo zmotywowany Pogacar. Spodziewam się, że ponownie zrobi wielki zaciąg na Poggio. Zobaczymy, ilu to wytrzyma lub kto będzie w stanie odjechać podobnie do zeszłorocznego MvdP.

Trasa standardowa, nie ma się co spodziewać akcji przed Cipressą, chociaż jeden mój znajomy od lat nie może przeżyć, że nikt nie próbuje ataku na Passo del Turchino :smiley:

https://twitter.com/Milano_Sanremo/status/1756994609777930592

Kto wygra Mediolan - San Remo 2024?
  • Kwiatkowski
  • MvdP
  • Pogacar
  • Alaphilippe
  • Philipsen
  • Demare
  • Mohoric
  • Ganna
  • Girmay
  • Laporte
  • Pedersen
  • De Lie
  • Kooij
  • Inny
0 głosujących

Nie wiem czy to dobry pomysł robić zbiorczy wątek dla tych wyścigów. O ile zwykle preferowana jest konsolidacja w jednym wątku co tych mniej istotnych tak tutaj mamy wyścigi które często są szeroko komentowane i mieszanie ich to może nie być najszczęśliwsze rozwiązanie.

Taka uwaga i zostawiam to do ostatecznej oceny @KubaWinter

1 polubienie

Wyścigi nie odbywają się w tym samym czasie, a łączy je włoski teren. Ale jak tam już uważacie, moim zdaniem w tym przypadku nie warto nabijać na forum kilku oddzielnych tematów. Tzn. Tirreno ma swój temat, ale wrzuciłem tutaj razem ankietę do niego też z Sieną i San Remo.

1 polubienie

Generalnie miałem na myśli fakt, że często po zakończeniu jeszcze się toczy dyskusja a i też łatwiej później historycznie wrócić do danego wątku jak się czegoś szuka. No ale interwały między nimi są całkiem ok więc może zostać jak jest po dłuższym namyśle.

Ja zgadzam się, że tak duże wyścigi należałoby rozbić na mniejsze tematy. Tak jak w poprzednich sezonach. Inaczej i w tym temacie zrobi się bałagan.

Założysz osobny temat, @Puncheur?