Kasety Campagnolo

Proszę o poradę – zamierzam w najbliższym czasie kupić nową kasetę Campy, a konkretnie Veloce 9s 13-26 ( symbol katalogowy CS01-EC09 ) – wykończenie niklowo-chromowe. Na rynku dostępna jest jeszcze tańsza kaseta Mirage 9s 13-26 z wykończeniem galwanizowanym.

Mam pytanie : po czym poznać, która kaseta jest którą – to znaczy, czy na kasetach Campy są naniesione jakieś oznaczenia ( np. ww. symbol katalogowy ), a jeśli tak, to w którym miejscu go szukać ?

Oczywiście najprościej i po sprawie właściwie by było, gdyby kasety były w oryginalnych pudełeczkach – z praktyki wiem, że z tym bywa różnie.

Nie mogę się sugerować samą ceną, bo z tym też bywa różnie. Natomiast nie jestem w stanie rozpoznać wykończenia koronek - niklowo-chromowe czy galwanizowane.

Proszę o Wasze sugestie na co zwrócić uwagę. PozdRower.

z tego co wiem nie ma konkretnych oznaczeń na koronkach. sa tylku numery zębów i takie figury geometryczne które pokazuja jak dobrze założyc. zębatka veloce ma lepszy połysk od mirage więc jak będziesz miał obie w rękach to odróżnisz bez problemów. powiem że veloce 9s to bardzo dobry wybór, dłużej wytrzymuje nawet od centaura 10s nie mowiąc juz o miche primato 10s.

Dzięki za konsultacje. No właśnie, obejrzałem dokładnie moją ( zamontowaną w rowerze ) kasetą Veloce 9s i poza oznaczeniami na poszczególnych koronkach ( ilość zębów ) i symbolami geometrycznymi ułatwiającymi poprawne złożenie kasety na kasecie jako takiej nie ma żadnego oznaczenia wskazującego na grupę z jakiej pochodzi.

Wiem, że kasety Veloce i Mirage ze względu na wykończenie „inaczej błyszczą”, obawiam się jednak, że nie mając w rękach obu kaset na raz trudno będzie odróżnić z jakiej grupy pochodzi kaseta. A zależy mi właśnie na Veloce.

Proszę o dalsze konsultacje – jak rozpoznać kasety ?

[size=75][ Dodano: Nie 28 Sty, 2007 18:14 ][/size]
Od jednego ze sprzedawców sprzętu i akcesoriów rowerowych, posiadającego w swojej ofercie również osprzęt Campagnolo otrzymałem następującą odpowiedź na nurtujące mnie – zadane również jemu pytanie :

„Oznaczeń na samej kasecie brak rozróżnić je można po kolorze - Mirage jest matowa, a w Veloce koronki są z połyskiem”

No cóż, nie jestem w pełni usatysfakcjonowany. Ale jak widać ma temat różnic Veloce-Mirage nie da się chyba po prostu więcej powiedzieć.