Kask ku przestrodze

Witam wszystkich po bardzo długim okresie milczenia, ale mam krótką relację i pytanie jednocześnie. Wczoraj na typowej przejażdżce rowerowej miałem ciężki upadek. Na mój rower dosłownie wpadł wielki pies. Zwierzęciu nic się nie stało, ja natomiast przekoziołkowałem i upadłem ze 2 metry dalej na tył głowy. Kask uratował mi życie. Oczywiście strasznie się potłukłem, starłem skórę, ale jestem cały. Firma Trek dała mi dosłownie drugie życie.

W tej chwili dochodzę do siebie, ale jednocześnie mam pytanie, czy w Polsce działa gwarancja powypadkowa Treka i wymiana sprzętu na nowy. Jeżeli nie, to gdzie można kupić kask szosowy Treka, np. Speedshell. Mój dotychczasowy kask, jest popękany, plastikowe element mocujące pozrywane, natomiast głowa cała :slight_smile:

Pozdrawiam serdecznie

nie wiem czy trek daje, natomiast na pewno daje met (ja dostalem prawie 50% znizki), ogolnie polecam

Witam
A jaki model Meta na szosę polecasz???
Pozdrawiam

Giro również ma taki program - ogólnie chyba wszystkie uznane firmy oferują coś takiego. Co do kasków Treka, to myślę, że powinieneś skontaktować się z SSC, który jest dystrybutorem Traka w Polsce.

ja bym bral najwyzszy, ale wiadomo kasa… :wink:
obecnie jezdze w estro z zeszlego roku i moge spokojnie polecic
co do wymiany to obowiazuje do 3 lat od zakupu

tez mam estro…
jest male ale -rzepy do ktorych przyczepiają sie gumki antypotne , oderwały sie od stelarz , czyli gumki nie trzymają sie niczego :frowning:

ja uzywam ponad rok i nic mi sie nie oberwalo, moze jakis “niedoklejony” egzemplarz trafiles, ale to chyba nie problem na superglue poprawic?

Z superglue i podobnymi przy kasku to bym uważał. Ten rodzaj klejów jest dość zjadliwy i nie jestem pewien, czy tworzywa kasku nie stopi/rozpuści… raczej uzyłbym czegoś łagodniejszego. Mi złamał się zaczep daszku w kasku, więc przykleiłem sobie do kasku i daszku właśnie rzep, ale zrobilem to przy pomocy poxipolu.

Witam
Dzwoniłem do ssc oczywiście oferują 40% rabatu ale trzeba się osobiście pojawić we Wrocławiu, niestety mieszkam nad morzem więc jest problem. Z drugiej strony namierzyłem mój wymarzony kask.
Dzięki serdeczne za pomoc, pozdrawiam

co za glupota! ja dogadywalem sie velo (dystrybutor met) to mialem wyslac kask+opis wypadku+dowod zakupu na ich adres, a oni odeslali mi nowy, 0 problemow

Witam
No niestety, dystrybutor dystrybutorowi nierówny, spróbuję jeszcze uderzyć do sklepu w którym kask zakupiłem.

Pozdrawiam