Kask - ROZMIARY a Obwód głowy ???

Hmmm, ja proszę znowu o pomoc :cry:

No właśnie, pomierzyłem, MET (rozmiar 54-61), mam głowę 54, 5 cm i zauważyłem
pewną nieścisłość. To jest najmniejszy rozmiar MET’a (Są jeszcze młodzieżowe, ale jak mierzyłem, to znowu zabrakło zakresu).
Założyłem kask 54-61 cm, ustawiłem na max, ściągacz (klamrę) z tyłu i co…bez problemu mogłem go z głowy ściągnąć, co gorsza “latał mi na głowie”
Paski zapiąłem ale nie wiem czy by to coś zmieniło.

Czy kask dobrze dobrany, bez wcześniejszego zapięcia pod szyją, ma na głowie być luźny,
po maksymalnym zmniejszeniu obwodu na głowę ?
Co gorsza wszystkie producenty: MET, RUDY PROJECT, GIRO, BELL mają w ofercie rozmiary
zaczynające się od 54 cm.
Jedynym producentem, który ma w ofercie kaski 52-57 cm jest belgijski LAZER.
Pozostaje mi nic innego jak szukać tego producenta.
Czy mając głowę na 54 cm lepiej kupić taki “malutki” 52-57 cm ?

Proszę o pomoc, z góry dziękuję :slight_smile:

Oczywiście, że nie powinien się, po odpowiednim ustawieniu, trzymać jak przyklejony. Powinien pewnie leżeć na czerepie, tak aby przy ruchach głową nie spadał na oczy, nie przekrzywiał się itd. Paski mają przede wszystkim zabezpieczyć go przez zleceniem z głowy podczas upadku i dodatkowo ustabilizować kask. A jesteś pewien, że mierzyłeś odpowiednie rozmiary, tj. czy nie wcisnęli Ci byle czego do przymiarki? Bo dziwne, że Ci ta rozmiarówka nie pasuje. Mi się wydawała być raczej uniwersalna.

Miguel, ja sobie mierzyłem głowę i wychodziło mi coś koło 56 cm. Kupiłem Giro Ionos w rozmiarze 51-55 i jest idealne. Poprzednio miałem RP Kontact 54-57 i był troszkę za luźny. Kask powinien leżeć sztywno na głowie, bo gdy jest zbyt luźno, to przy wypadku nie pomoże.

Serdecznie dziękuję za Wasze porady, jestem znowu mądrzejszy przed zakupem :wink: